Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 16 hónapos babátok?...

Miket tud 16 hónapos babátok? (miket mond, mit ért meg, miket csinál )

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 27-én volt 16 hónapos.

Nagyjából mindent megért, az hogy meg is csinálja az már nem biztos. Ha nem szeretne valamit megcsinálni, amit mondok neki, akkor mondja hogy "ne". Pár szót mond csak:anya, cica, tata, papa. A csip csip csóka és a töröm töröm a mákot a kedvencek, ezeket mutogatja ő is. Szereti a mesekönyveket nézegetni, mutogatni. Egész nap jön, megy, pakol, intézi a dolgait, játszik. Súlya kb 9,5kg, cm-t nem tudok, mert 1 évesen mérték utoljára.

Remélem ezekre voltál kíváncsi, ha kimaradt valami akkor kérdezz nyugodtan.

2013. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A te babád kérdező? Evéssel hogy álltok?
2013. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15 hósom van,írhatok? :) stabilan jár,már szinte szalad. Cuppanós puszit ad :) és mondja utána,hogy szeje (szeretlek). Nem hiszem,hogy érti,de ha én puszit adok neki,mindig mondom,hogy szeretlek,gondolom ezt próbálja utánozni. Szavak: nem (minden mennyiségben :),cica,vau-vau,ato (auto),baba,mama,kaka (kakaó v. kakas). Többnyire megérti,amit mondok,de néha direkt elereszti a füle mellett,vagy kekeckedik és csakazértis csinálja. Kiviszi a kukához a pelenkáját és ledobja mellé :D popsitörlővel törölgeti a bútorokat (rendes fiú :)). Elmutogatja az összes testrészét,de persze anyának is van szeme/füle/orra stb.,így azt is mutatja (nem kímélve a szemem..). Én úgy veszem észre,hogy napról-napra okosabb,de ez biztos nálatok is így van. Azt eszi,amit mi,az édes dolgokat nem igazán csipázza,de zöldség/gyümölcs/pékárú/tejtermék jöhet minden mennyiségben. Kerekecske gombocskát mutatja,megtapsolja magát,ha valamit sikerül megcsinálnia. Az új hobbija,hogy mindent mindenhova felpakol. A kád szélére sorakoztatja a gumikacsákat :D
2013. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Aranyos lehet a babátok :)! Én kislányom 2 hónapja indult el, most már szinte szalad, egész nap jön-megy. Egy ideje tapsikol hol magától, hol pedig, ha mondom neki, hogy tapsi-tapsi és akkor kezd el tapsolni :). Ha elvesz a helyéről valamit, játékot vagy bármit, akkor utána visszateszi a helyére. Ha szól a zene, akkor elkezd táncikálni meg forog körbe-körbe. Ha elveszek tőle olyan tárgyat, amivel nem szabad, hogy játsszon, akkor mondja, hogy nem-nem. Néha kapok egy-egy ölelést meg puszit :). A sapkáját próbálja a fejecskéjére tenni, a cipőjét meg a lábára, amikor öltöztetem :). Van egy kutyusunk, van, hogy adott neki enni, odanyújtotta az ennivalót. A fültisztítóval próbálta megmosni a kis fülét. Ha inni kér, olyankor azt mondja, hogy mammam :)! Ha mondom neki, hogy ki jön a házamba, akkor odaszalad :). Ha mondom, hogy hol a cica, kutya, maci, kacsa stb. felismeri az állatokat képről!
2013. dec. 13. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!