Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok mennyit segít a...

A párotok mennyit segít a baba körül? Mennyire lehet szerintetek elvárás egy férfitól, hogy pelenkázzon, fürdessen stb?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem elvárás, hanem evidens. Bár most sajnos kint dolgozik, de míg itthon van, mindent együtt csinálunk a gyerekek ill. a háztartás körül.
2013. dec. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem elvárni kellene, hanem magától megcsinálni. Egy gyereket nem csak megcsinálni kell hanem törődni, foglalkozni vele. Természetes, hogy ha nem szopik ő is eteti, pelenkázza, öltözteti, a fürdetés csak az ő dolga nálunk. A háztartásban is ki kellene vennie a részét, de ez alól általában kibújik, de nagytakarításnál segít :)
2013. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1,5 éves a fiunk, a férjem reggel 7-kor megy el (a fiam még alszik) este 6-kor ér haza. Így olyan sokat nyilván nem tud segíteni. Ilyenkor együtt vacsizunk, utána játszunk hármasban. Nálunk úgy alakult, hogy én fürdetem, utána öltöztetem, viszont az esti tejet az apja ölében issza a fiam és utána ő fekteti le. Ez nem nagy feladat, mert csak le kell rakni az ágyba. Egyébként mindent megcsinál, ha én nem vagyok valamiért itthon.
2013. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Ha fáradtan ér haza a munkából, akkor neki is pihenésre van szüksége. Az anya egész nap otthon van, akkor nyugodtan elvégezheti a háztartási munkát, a pelenkázást, fürdetést is. Annyi várható el tőle, hogy kicsit foglalkozzon lefekvés előtt a gyerekkel.
2013. dec. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem vártam el tőle semmit, teljesen magától csinálja. 8-4ig dolgozik.

Reggel 6 kor kelnek általában (van hogy előbb) a kicsivel megeteti (cumisüveg) büfizteti, pelenkázza, és bejönnek hozzám a kávéval..., Majd csak 4 után ér haza de onnantól kisajátítja :) nem bánom kell a kötődéshez ez az idő. Meseolvasás felváltva van, éjszakai én kelek hétvégén ő...

2013. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképpen mondhatnám, hogy nincs okom panaszra mert rendes ember, szeret minket, dolgozik reggeltől estig és segít a háztartásban is. A gyerkőc most 11 hónapos ezalatt kb. 2-szer fürdette, talán 3-szor öltöztette és pelenkát is ennyiszer cserélt. Ez eddig nem is nagyon akasztott ki mert csak este ér haza és úgy gondoltam had pihenjen. Csak mostanában türelmetlen és ingerlékeny a gyerekkel szemben mert ugye már megvan a saját kis akarata és nem az van, hogy lerakom valahova aztán szia. És valahogy ezért vérzik a szívem, hogy ilyen keveset foglalkozik a picúrral és tulajdonképpen mindent én csinálok körülötte. Olyan jó lenen változtatni ezen de azt sem szeretném ha elromlana a kapcsolatunk mert én is nagyon szeretem őt... :-( Ezért voltam kíváncsi , hogy másnál ,hogy alakul ez a dolog.
2013. dec. 11. 07:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp kell, hogy legyen közös programjuk, hisz így lesz csak kapcsolata a gyerekkel, így ismeri meg egyáltalán, mik a szokásai, milyen személyiség és vesz részt a fejlődésében. Egyezzetek meg, mi legyen az a rendszeres tevékenység, ami a gyerek körül legtöbbször az övé. Általában legalább az esti fürdetést szokták vállalni később hazaérő az apukák is (20 perc), de ha csak hétvégén övék egy közös séta (később játszótér), amíg mondjuk készül az ebéd, az is jó alkalom lehet.
2013. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Mindent csinál, úgy, mint én. Nálunk ez alap. Az csinálja a pelenkázást, aki épp ráér, stb. Teljesen mindegy a gyereknek, hogy velem vagy apával van épp ellátás szempontjából, mert apukája is rutinosan, gyorsan és ügyesen megoldja az ilyen technikai problémákat, az első naptól.
2013. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenbol kivette a reszet a ferjem.Pelenkazott,etetett,oltoztetett,furdetett,altatott,felkelt hozza ejszaka.Neki pont a jatek esett nehezere,valoszinuleg azert mert a szulei ejjel-nappal dolgoztak amikor kicsi volt,igy semmilyen pelda nem volt elotte ezzel kapcsolatban.Sajnos nem lehet minden tokeletes.

Most mar nagyobb a fiam,probalom a ferjemet is nagy nehezen bevonni tarsasjatekokba,de inkabb csak a playstation-on vagy szamitogepen jatszanak egyutt.

Valtozatlanul mindenben segit,de jatszani nem tud/nem akar.

2013. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy apának is ugyanúgy kötelessége gondoskodni a gyerekéről, mint az anyának. Nem csak addig az apja, amíg megfogan!
2013. dec. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!