Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A légzésfigyelők 3-as érzékeny...

A légzésfigyelők 3-as érzékenységen a tényleges légzés kimaradást jelzi, vagy csak ha nagyon méllyen alszik a baba azt már nem észleli?

Figyelt kérdés

Pàr oràja 6hetes gyermekemnél besipolt a tommiee tippee légzésfigyelő!

Egyből rohantam hozzà,3xmondtam a nevét és közben ébreszgettem de nem reagàlt rà.

Utàna egyből kivettem az àgybòl,és kb 5-7màsodperce lehetett a kezembe mire felébredt.

Azt tudni illik hogy eddig akàrhànyszor kivettem alvàs közben mindig egyből felébred!

Nem tudom hogy valos riasztàs volt,vagy csak tényleg olyan méllyenés nyugodtan aludt hogy màr nem észlelte a figyelő!!!!


2013. dec. 10. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
elméletileg a ténylegeset jelzi(de ettől függetlenül lehet téves riasztás is). Ha ilyen mélyen aludt a babád, akkor simán előfordulhatott tényleges légzéskimaradás, de ne izgulj, mert ilyen megeshet.
2013. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a légzésfigyelő a legkisebb mozgást is érzékeli.
2013. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd, hogy jól van-e berakva a matrac alá a légzésfigyelő. Mikor sípol, akkor először győződj meg róla, hogy lélegzik-e a baba, nézd a mellkasát, tedd az orrához a kezed. Nekem kis súlyú volt a babám, míg el nem érte a három kilót, sűrűn beriasztott a légzésfigyelő, de mindig tévesen. Ha tényleg nem észlelsz légzést akkor ébresztgesd!
2013. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is rengeteget szenvedtem a légzésfigyelővel. Volt hogy 4-5ször is besípolt. Ha még csak 6 hetes akko rpróbáldmeg hog ynem a matrac alá teszed, hanem a lepedő alá. Én tettem rá összehajtogatott plédet (ne legyen túl puha,h. se süppedjen bele), így kényelmes volt neki. Túl pici volt még akkor és ha mélyen aludt, akkor mindig besípolt. Átlagos méretű baba volt, 3200 g-al született és mégis... utána jobb lett már cak akkor sípolt be ha legurult róla a gyerek. Ilyen pici korban mondjuk nem tudom hogyan csinálta, de megoldotta ügyesen.... :-) Folyton rakosgattam ide oda, valahogy nem érzékelte sehol normálisan, soha nem oda feküdt ahol volt a figyelő. Később amiko rbetettem a matrac alá, akkor meg az ágyrács miatt sípolt be, alá kellett tenni eg yfarostlemez lapot, hogy teljesen vízszintben legyen, akkor jobb lett a helyzet. Lehet h. én vagyok béna és nem állítottam be rendesen, de az érzékenységén nem mertem változtatni, inkább átmentem 100szor. Amúgy baby controlt vettem. Most hogy már 10 kg, már rendesen működik. Ezeket csak azért írtam le, hogy lásd simén lehet 1000 téves riasztás. Az enyém ha annyira mélyen elaludt szintén alig tudtam felkelteni, volt hogy fél percig szólongattam, simogattam a kezemben, mire megébredt,máskor azonnal kinyititta a szemét. Szóval szerintem normális ha nem ébred fel rögtön amikor kiveszed az ágyból. Ha annyira aggaszt a dolog beszéld meg az orvosoddal mindenképp, csak ne stresszeld túl magad.
2013. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Utolso!

Nàlunk detto ugyan ez a helyzet.

Ezen a figyelőn 3x5 féle lehetőség van az érzékenységre.

De talàn tegnap betudtam àllitani,mert az éjjel egyszer sem jelzett.

Mivel 15 centi a matrac ugy gondoltuk hogy a legvastagabb.

De mivel nem kokusz és nem rugos.csak normàl szivacs igy ugy tünik a vékony matrac a helyes beàllitàs neki.

Amugy kislànyom teljesen egészséges mert voltunk korhàzba monitoroztàk egy egész hétvégét.egyszer sem maradt ki a légzése.

Ugy hogy valoszinű a rossz beàllitàs miatt volta jelzések.

2013. dec. 12. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!