Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hányszor alszik nappal...

Nektek hányszor alszik nappal 5. hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Fiam még a múlt héten 3 szor aludt percre pontosn 9-kor, 12-kor és 3-kor 1-1 és 2 órát. Ezen a héten már kimaradt a délelőtti alvás délben aludt, de délután is nagyon nem akart aludni. Én nem eröltetem a napirendet, inkább őt figyelem, mikor álmos és akkor elringatom. Számítsak rá, hogy egyre kevesebbet fog aludni és várjak amég elálmosodik, vagy azér próbáljam meg elaltatni a megszokott időpontokban esetleg kicsit kitolva az ébrenlétet?
2013. dec. 12. 10:21
 1/6 Tica0121 ***** válasza:
1 hét múlva lesz 5 hónapos a kislánykám, ő naponta 2szer alszik 1-1 órát. Este 8:30-9:00 között alszik el, reggel 7 körül ébred. Éjszaka kétszer kel enni. Én nem altatom, csak ha már nagyon nyűgös, de általában addigra magától is elalszik.
2013. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi most leszünk 6 hónaposak 2-er alszik 45 percet max háromszor de az nagyon ritka! este 8körül fekszik aludni egyszer kel éjszaka enni de volt már ,hogy végig aludta az éjszakát de ezt nem viszi túlzásba és másnap tuti ,hogy nem akar aludni:D
2013. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az én babám 4.5 hónapos, kb heti egyszer alszik egyhuzamban 2-3 órát, amúgy nagyjából napi 2-3x kb 1-et, néha kicsit több, néha kicsit kevesebb. most, h jön a foga, nehezebben alszik el szegénykém és előbb felébred. ő eddig sem volt egy svájci óramű, nincs beállt napirendje, régebben se tartotta meg a "szokásait" 3-4 napnál tovább. akkor altatom, ha látom, h álmos.
2013. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sógornőm kérdezi folyton, hogy van-e már napirendünk, és én mindig csak azt tudtam felelni, hogy van, ami havonta változik. :) SZerinte ez így nem jó a gyereknek. De akkor látom, titket olvasva, hogy nem csak az én fiamnak változnak az igényei, hanem ez teljesen érthető eben a koran és gondolom kédőbb is. Egye nagyobb, egyre jobban érdekli őt minden és egyre tovább bírja ki alvás nélkül. Remélem sogornőm leszáll a témáról, mert már kezdtem magam rosszul érezni...

2013. dec. 12. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is állandóan csesztetnek napirend napirend.... :D egyedül a kaja meg a fürdetés ami rendszeres és ez által ő kialakította mikor akar aludni de ha nem látom ,hogy álmos nem erőltetem.. néha bepróbálkozok várok 5-10 percet addig játszik majd elaltatja magát de ha jól időzítek beteszem a kiságyba cumi és már alszik.Én ezért tartom hülyeségnek a napirendes alvást mert ugy érzi ha álmos te meg látod minek ragaszkodni ,hogy most kell aludnod és akkor ordít te meg ideges vagy nem tudsz semmit csinálni max álomba sírja magát szerintem ez nem jó. én látom oké álmos vagy bemegyünk leteszem alszik mindenki boldog:D nyávog sír kiveszem kihozom játszunk még egy kicsit fél óra óra múlva ha úgy látom megint megpróbálom. Most pl alszik 10 kor probálkoztam nem jött össze kihoztam játszottunk 11 után leraktam cumi és alszik nekem jobb ez így:) így is kiegyensúlyozott jó baba! 2-es válaszoló voltam
2013. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, szerintem meg az igény szerinti foglakozás jó a gyereknek, a napirend meg jó az anyának, mert tudja tervezni a napját. szerintem strapásabb folyton hozzá alkalmazkodni, de megéri, mert így kiegyensúlyozottabb. az étkezések nálunk is nagyjából fixek, az első és az utolsó általam kőbe vésve, a többiben csak minimális eltéréseket produkál a bébim, a fürdetés 5-7 között, minden más változó, főleg, mert sok programunk is van, gyógytornára kell járnunk, babamasszázsra is és itthon is tornáztatnom kell viszonylag sűrűn. nekem kényelmesebb lenne, ha 10 és f11 között megtornáztatnám, ha üvölt miatta, ha nem, de inkább kivárom, amikor szívesen csinálja. így is megvan a napi penzum és a kisfiam is boldogabb, mert nem úgy éli meg, h ha ellentartok, anya akkor is jól megfeszegeti a kezeimet, hanem úgy, h együtt mókázunk, anya mozgat, én hagyom és jókat mosolygok. szóval szerintem az igazság a napirend és a teljes káosz között van félúton.az arany középút a legjobb. 3-as voltam, azt hiszem:)
2013. dec. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!