Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig nem tudom, miért...

Még mindig nem tudom, miért van ez? Más babája is csinál ilyet?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy amikor a kicsim nyugtalan (8 hónapos) és sír, és meg akarnám nyugtatni, még jobban rázendít, igazán keservesen? Mondjuk sírva ébred, hallom, hogy nyöszörög, bemegyek hozzá, és rátesz a sírásra még vagy 2 lapáttal. Nem inkább meg kellene nyugodnia, és elcsendesednie? Kicsit kezdek ezen már kiborulni :) pedig nyugodtan megyek be hozzá, nem pedig feszülten.
2013. dec. 13. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem picit nagyobb volt mar a fiam olyan 10 honapos nagyon jol aludt de ha valami felebresztette, egy auto vagy aakrmi akkor iszonyu jelenetet rendezett, ö is sirt meg tutult, aztan nagyban mentem be hogy megvigasztaljam, hat nem tudom lehet h nem klellett volna mert onnantol 1000 decibelen tolta a kepembe a panasz aradatot. Vegül is kimenekültem es 10 perc mulva aludt. Ha nem hagyta volna abba nyilva megint bemegyek.
2013. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ilyen esetben gyorsan valami olyan dolgot teszek vagy mutatok neki, ami kizökkenti az ordításból, pl. zenélős játékát mutatom, jó hangos szusszantás, vagy pocakra brümmögés vagy bármi, ami hirtelen eltereli a figyelmét, nem tudom, nálunk az esetek többségében be szokott válni, 7 és fél hónapos kisfiú anyukája
2013. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hát biztosan panaszkodik. mert ugye egyedül találja magát amikor felébred, megijed, és sírni kezd. és mikor a mami megjelenik, akkor meg még el is mondja, hogy "jajajajajanyucii, én úgy megijedtem, képzeld" :)

adjál neki szépen puszikákat ilyenkor gyorsan és ölelgesd meg, majd abbahagyja a bömbit. ne keresd az okát. nem miattad sír, hanem neked :)

2013. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nálunk néha van olyan, hogy egyre hangosabban, erősebben kezdi el, viszont akkor teljesen belelovalja magát, ha csak simán nyugtatjuk, nem lesz jobb. Ilyenkor mi is kizökkentjük valamivel, az beválik.
2013. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rosszul esik mikor ilyen. De hogy miért csinálja? Passz..

Én ilyenkor kiviszem a szobából és egy pár másodperc alatt megnyugszik.

2013. dec. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez van szinte minden délutáni alvásnál. Ilyenkor felveszem, ringatom és odaadom neki a kedvenc plüssét vagy rágókáját és attól megnyugszik. Próbáld meg elterelni valamivel a figyelmét, akár játékkal akár egy kis mondókával vagy énekkel ,ami jobban bejön. 11 hónapos kisfiú anyukája
2013. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk is volt/van ilyen, két dolog válik be: a teljes békénhagyás (sokszor igazából álmában csinálja, és rájöttem jobb ha békén hagyom, mert akkor fél perc és alszik tovább, ha meg "piszkálom", akkor meg teljesen felébred és az a baj..), illetve a kizökkentés, mondjuk villany felkapcsolás, vagy szobából ki
2013. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!