Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez a versengés az...

Miért van ez a versengés az anyukák között, hogy kinek a babája ügyesebb, okosabb, csinál hamarabb dolgokat?

Figyelt kérdés
Engem pl abszolút nem izgat hogy más gyereke hányszor kel az éjszaka,vagy meddig anyatejes.Egyáltalán nem érdekel,nem is szoktam kérdezni,ha találkozok egy anyukával.Tegnap egy ismerős anyuka szembejött velem, első kérdése az volt hozzám.És...jár már a babád?Mondom neki:Dehogy jár!Most lesz még csak 8 hónapos.Erre ő:Milánka már felkapaszkodott ilyen idős korában a járókában...(és ki nem sz..ja le?)Gondoltam magamban.Most tényleg...minek kell ezt?
2013. márc. 1. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Mert büszkék a saját csemetéjükre, és mással nem tudnak hencegni, csak a gyerekükkel.

Mért nem kérdezel vissza, hogy pl: most látom, nem sikerült visszaszerezned a régi súlyodat? hogy bírod?

ennyi.

vagy engedd el a füled mellett :)

2013. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Én az ilyeneket elengedem a fülem mellett. Engem sem érdekelt nagyon a másé, csak a sajátjaim.


Pl. nagyon sok anyuka dicsekszik azzal, hogy az ő gyermeke már másfél, 2 évesen szobatiszta lett. Aztán egy évvel később azzal már nem dicsekszik, hogy a gyereke visszaesett. És ez a gyerekek 98 %-ánál így van.

Hányszor hallottam én ezt, és áldom az eszemet, hogy én nem erőltettem, 2 és fél évesen lett szobatiszta a fiam 1 hét alatt éjszakára és nappalra is, és onnantól kezdve nem volt semmi baleset.


Egy biztos: soha nem szabad a gyerekedet máséhoz hasonlítani.

2013. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van ez.Engem sem érdekel,holott már 3 gyerekes anyuka vagyok(a legkisebb 5 hónapos).Minden baba a saját ütemében fejlődik.Nekem is van egy Milánom-a középső-ö 10 hónaposan állt fel...az ismerősöd biztos lefitymálóan nézett volna rám,ha ezt elmesélem neki.Ám én fütyülnék rá!
2013. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem is volt ilyen ismerősöm cigány ,szerintem elég ennyi. nos én mondtam hogy 8 óra alatt szültem meg a fiam ő meg huhhh hát én 6 óra alatt, olyan szánalmas volt !mindenáron le akart kőrözni meg versengeni !
2013. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én társaságomban egy apuka teszi ezt.De olyan durván,hogy bármelyik anyuka megirigyelhetné:)

Én már teljesen készen vagyok tőle,mert ha csak 1-2 mondat lenne elengedném,de ő képes 30 percen keresztül csak nyomni a szöveget a fiáról.

2013. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Miért nem tudtok másnak örülni? Ha valóban nem érdekel titeket, akkor miért beszélitek mégis ki ezeket?

És ha büszkék a sajátjukra, akkor mi van? Ti nem vagytok a sajátotokra? Vagy azzal többnek tartjátok magatokat, hogy állítólag ti nem dicsekedtek a sajátotokról? Szerintem minden normális szülő dicsekszik a saját gyerekével.

2013. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert minden anyka azt hiszi hogy az O gyereke a legszebb, legugyesebb, legtehetsegesebb, legokosabb stb.. ez mar csak igy van. Az emberek elfogultak a sajatjukkal szemben.

Van egy par ilyen anyuka az en kornyezetemben is.. Falra maszok tulok! Csak bologassal nekik es mondjad igen jaj de ugyes, de szep, de jol csinalja... Sok ember nem tudja minden gyermek mas utemben fejlodik, maskepp ugyesedik, mas dolgot tanul meg elobb... Csak bologassal nekik es mondjad: igen szuper ugyes a gyereked, tuti, ja de okos blablabla... (Magadban ugyis tudod a tied ugyesebb! ) :)

2013. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Persze,minden szülő büszke a gyerekére,de szerintem azért van 1 határ.Legalábbis részemről.Én nem tudnék és nem is akarok pl.30percen keresztül folyamatosan arról beszélni pl,hogy az én gyerekem milyen ügyes,okos,szép és csak bio kaját eszik és ő nem sir soha és egyedül eljátszik 2-3 órán keresztül is 7hónaposan stb. és még sorolhatnám.Érdekes módon attól függetlenül,hogy büszke vagyok a fiamra mert ügyes és sokkal előrébb van mozgásilag pl mint a barát apuka fia nem mondom neki,mert attól én nem leszek se boldogabb se jobb.Én örülök a fiának és a kisfiú sikereinek,de van 1 határ.
2013. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azok az anyukák akik ezzel foglalkoznak pont az lesik, hogy éppen kinek mit csinál a gyereke.Éjszakákat nem aludnak mert azon agyalnak, hogy az övéké miért nem csinálja.Biztos baja van..Pff..Aztán jól kibeszélik a barátnőkkel, hogy jajj istenem hogy dicsekedett x,y a gyerekével.Holott lehet, hogy éppen ő kérdezte mit csinál már a baba, csak ezt elfelejti említeni. Ha ennyi gondom lenne csak az életben "kedves" anyukák!!
2013. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem egyes anyukáknál, tény, nem kibeszélés! De soha nem azzal volt bajom, ha megemlítették, hogy az ő babájuk mit tudott már ekkor, mert minden baba másképp fejlődik...Hanem azzal ha tragédiának állították be azt, hogy az én babám még nem csinálja...Holott gondolom ő is tájékozott abban minek mikor van itt nagy valószínűséggel az ideje, és minden mozgásfejlődési szakasz, de főleg a járás milyen tág határok közt változik...Én mondtam volna, hogy Gratulálok Milánkának, DE 8 hónaposan még nem probléma, ha nem áll fel, mert ez nagyon ritka! Még ráérünk:) És bár imádom a babám, de sosem jutott eszembe a dolgaival kérkedni, vagy kihangsúlyozni másnak, hogy bezzeg ő már ekkor ezt csinálta...Én az a típus vagyok, aki mindenkit megnyugtat, hogy majd fogja csinálni!!!!!!
2013. márc. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!