Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája csinál ilyet...

Más babája csinál ilyet éjjel, mitől lehet ez szegénykémnél?

Figyelt kérdés
11 hós kislányom szörnyen rossz alvó éjjel. Születése óta egyszer sem aludta még át az éjszakát. A kezdeti 3 óránkénti kelésnél akkor még nem gondoltam, hogy lesz rosszabb is, de lassan kiborulok. Mostanság éjjelente óránként vagy másfél óránként felébred, előtte el kezd forgolódni, mint aki nem találja a helyét, mindig a kiságy valamelyik végébe nyüglődik, beveri a fejét stb. Aztán jön a sírás, ha nem kelek fel hozzá akkor felül, feláll és addig sír, míg ki nem veszem. Van olyan is viszont, hogy visszaalszik ilyenkor, (ezért nem szoktam egyből kivenni). Ilyenkor teát vagy tápszert adok neki. A cumi nem használ, nem szereti már. Nem tudom mire gondoljak mi lehet a baj. Este 10kor, mert ekkor újra sírva ébredt, adtam neki Viburcol kúpot, jól bekomált tőle, de szokásához híven fél egykor már verte a tamtamot. Szep. szorongása lehet? Van már 8 foga, de az őrlöknek még nyoma sincs. Mit csináljak, hogy javuljon a helyzet, sokáig nem fogom bírni én sem.
2013. okt. 24. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nálunk a mozgásfejlődéseknél voltak ilyen éjszakáink, hogy többször is felébredt (forgás, felülés, felállás, önálló járás)

ami még eszembe jutott:

milyen és mennyi inger éri napközben?

este könnyen elalszik? napközben is ilyen nyugtalanul alszik?

2013. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy sok inger éri, hisz általában itthon vagyunk vagy mamáéknál, vagy sétálunk ennyi, este nagyon nehezen lehet elaltatni főleg mostanában, az utóbbi napokban nekem nem is sikerült, bármit próbáltam, csak az apukájának aludt el. Napközben is ha alszik hallom hogy nyüglődik, forgolódik de visszaalszik.
2013. okt. 24. 12:21
 3/15 anonim ***** válasza:

esetleg ha más kaját adnál neki vacsira? mit eszik amúgy akkor? Lehet nem lakik jól ezért ébred annyit. Adj neki rendes kaját, főzeléket.

Nincs valami kedvenc tárgya? Ilyenkor az enyémnek már volt. Az nem baj, ha nem cumizik, lehet akár plüss állat, porkóc, cumisüveg, kinek mi tetszik meg.

Nálunk is volt ilyen időszak amikor rájött, hogy alvás közben is tud forogni, akkor sokat felriadt, de az korábban volt nem 11 hósan.

2013. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon rossz étvágyú, hiába főzicskézek neki akármit, nem eszi meg, így általában sok kaja a kukában landol. Manapság amúgy a leveseket részesíti előnyben, így azt adok neki, de egy leves valjuk be nem túl laktató. Tejpépeket, gyümölcsöket eszik ill. tápszert mert ezt imádja, szóval igen én is elgondolkodtam, hogy éhes, de volt már, hogy jobban is evett, többet is és akkor sem aludt jobban. Kedvenc tárgya nincs. Az megnyugtatja?
2013. okt. 24. 12:35
 5/15 anonim ***** válasza:

A kedvenc tárgy megnyugtatá, jót tenne, hidd el. Csak kéne egy amit kiválaszt.

Ajánlom a wellsoft anyagu pokrócot, nálunk ez a kedvenc, nem én erőltettem, én inkább állatkákat akartam, hamár a cumi nem kellett, de azok nem érdekelték, a pokróc viszont igen. és érdekes, mikor nagyon nyűgös ettől megnyugodott.

Persze így is lesznek akaratosságok stb. nálunk az esti elalvással van gond, de ha elalszik, akkor szépen végig alussza az éjszakát.

2013. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

még az jutott az eszembe, hogy hallottam olyat is, hogy az anyukának egy ruháját adni oda, azon érzi az anyaszagot :) lehet ezt is érdemes kipróbálni.


Ha nem nagyon eszi a kajákat, tudom nem leszek népszerű, de cukrozd kicsit. Vagy adjál édesebb kaját, pl sütőtök, borsó, kukorica.

A cukor sem olyan nagy ellenség, kell a szervezetnek, az enyém nem ivott folyadékot, végül cukroztam, aztán egyre kevesebbet tettem bele és nahát.... már a sima vizet is megissza.

2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De lehet jó lenne egy utazóágy, mert ott nem ütné be a fejét a rácsba, mert puha.

Tudod valakinél ez van akinél az válik be. Sajnos még nem tudja elmondani mi a baja, neked kell valamit lépned.

2013. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy próbálj meg egy üveges bébiételt. A fiam imádja gyakorlatilag mindet. Én is sokat főztem neki, de hébe hóba adtam üvegeset is, aminek nem volt szezonja, imádta. Lehet jobban bejönne.
2013. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sztem vacsorára nem kell agyon tömni, attól sem alszik jól. Azt adj neki, amit szívesen megeszik ilyenkor. A sok inger nem feltétlen azt jelenti, h sok helyre viszed, hanem pl. sok játék van előpakolva, megy a tv, számítógép, ezek sem jók, mert nem tud kikapcsolódni. Érdemes elalvás előtt vmilyen "rituálét" kialakítani, h fel tudjon készülni az esti alvásra. Egy idő után, ha minden lépést, minden este ugyanúgy csináltok (pl. fürdetés, vacsora, esti mese, alvás), akkor tudni fogja, h mikor következik az alvás, fel tud rá készülni, könnyebben ellazul. A súlya amúgy megy rendesen? Nem lehet, h allergiás vmilyen ételre, és aztán emiatt nem alszik jól? Ez csak tipp, mert nálunk ilyen van, tejallergiás a lányom. Ezen az oldalon amúgy jó tippeket lehet olvasni:

[link]

2013. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én 11 hósom is ugyanezt csinálta heteken át. Már áthoztam magam mellé mert itt nem sírt viszont forgolódott. 126x helyet változtatott mire elaludt. Aztán egyszer csak egy éjféli sírásnál megkínáltam tápszerrel amit sinlaccal sűrítettem (mondom mi van ha éhes) és láss csodát megitta befordult és aludt reggelig. Nem gondoltam volna, hogy éhes. De úgy látszik napközben annyi minden leköti nem volt ideje enni és este meg alvás közben rájött, hogy éhes :D De egyébként szóról szóra az volt nálunk is amit Te írtál.
2013. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!