Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több mint egy hónapja a...

Több mint egy hónapja a kanapén alszom, mert ha bemegyek a szobánkba egy évesem óránként felébred. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Már nagyon kivan a derekam, szeretnék az ágymban aludni, de amint bemegyek a szobánkba, a kicsi felébred. Elringatom, egy óra múlva újra felébred. Ha a kanapén alszom, akkor csak egyszer ébred, sőt, van hogy átalussza az éjszakát. Nem szoptatok, tehát a tej szagát sem érezheti. Most mit csináljak? Tegyük át őt egy másik szobába? Nem fogzik, nincs meleg, nem fázik. Tegnap tette meg az első lépéseit egyedül, úgyhogy egy kis enyhe szeparációs félelme van, de már nem vészes. Komolyan nem értem, hogy miért nem alszik rendesen ha a szobában vagyok! Tegnap annyira fáradt voltam, hogy amint ő bealudt én is bedőltem az ágyba. Egy óra múlva bőgött. Visszaringattam, éjfélkor megint ébredt, ivott vizet, visszaaludt. Egykor megint kelt, aztán kettőkor. Most lejöttem a kanapéra, kíváncsi vagyok mikor kel fel így. Gyanítom hogy reggel nyolcig a hangját nem fogom hallani. Adjatok tanácsot! Mit csináljak? A délutáni alvás is ilyen egyébként.
2013. dec. 14. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó így. Miért nem a saját szobájába van a gyerek. Úgy lenne a helyes.
2013. dec. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi egy szobában vagyunk, de azért húztunk egy határt: én és a férjem a helyünkön alszunk, a baba a saját ágyában, de közel hozzánk. Ha nem tudna aludni tőlünk, külön szobába menne. Nagyon nem jó ötlet, hogy kiűz a saját ágyadból, és te a kanapén gubbasztasz, meghúzod magad, azért, hogy ő birtokolja a helyed, még ha nem is fizikailag. Ez nagyon nincs rendjén! Tudom, milyen, mikor az ember a gyerekének a legjobbat akarja, én is nagyon lelkis anyuka vagyok, de van egy pont, ami után magadra is gondolnod kell! Menj vissza az ágyadba, és a babának keressetek egy nyugodt, mozgásmentes zugot, másik szobát, stb. Ne add fel a saját életed, mert kihatással lesz a gyerekre is. Te egyre fáradtabb, ingerültebb, szomorúbb leszel, és ő ezt megérti, megérzi, és az senkinek sem jó. Jót aludni este alapvető fontosságú gyerek mellett, meg kell érte tenni mindent! Légy erős, menjen másik szobába a gyerek, te meg vissza az ágyadba!
2013. dec. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet h azert nem alszik toled mert esetleg horkolsz, sokat diceregsz almodban, hangosan szuszogsz? Lehet ezekre vmire kel fel ha ott vagy. En a helyedbe attennem masik szobaba. Nincs ezzel semmi gond ha o nyugodtabban tudna aludni neki is jo volna meg persze neked is h a sajat agyadban alszol. Mindenkepp keressetek neki sajat csendes kis zugot. :-)
2013. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán saját szobájába kéne tenni a gyereket,és akkor aludhatnál az ágyadban,szerintem már a kezdetektől külön szobában kéne aludni,mert az sokkal jobb,minden szempontból
2013. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok mint te, majdnem 11 hónaposommal. Már szoktatom a tesói mellé, de éppen fogzik. Ha én is a szobában vagyok, állandóan forgolódik, nem jól alszik. És én sem. Ha a nappaliban alszok, ő pedig külön tőlem, akkor este 7-től reggel 6-ig alszik.
2013. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem horkolok jobban, mint a párom, és ha nem alszim hanem netezek telóról és síri csendben vagyok, akkor is ez van. Most éjjel 5x kelt fel, este 8.45-től éjfélig 4x, onnantól hogy lementem a kanapéra aludni, egyszer kelt fel 6-kor, akkor kapott tápit és aludt még egy darab órát. Én meg annyira felébredtem, hogy csak hajnali 4.20-kor tudtam elaludni, 6-kor etetés, utána 7-kor indult a nap. Hulla vagyok, komolyan! Ma délután átköltöztetem a másik szobába mert ez így nem mehet tovább.

Ment mindenkinek a pacsi! :)

2013. dec. 15. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!