Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen itatópoharat vegyek 11...

Milyen itatópoharat vegyek 11 hós kisfiamnak?

Figyelt kérdés

6 hónapos kora óta MAM-os tanulópoharat használ, szinte első pillanattól tudott belőle inni. Hiába mosom el rendesen minden este és szárítom ki, a gumis részén elkezdett penészedni kívülről is és belülről is... Ezért szeretnék helyette valami mást, ami nem penészedik. Nyilván napközben használatban van, nem lehet szárítgatni, viszont éjszakára mindig darabjaira szedtem és mégis.

A Tomme Tippeeről olvastam még jókat. Illetve szerintetek milyen érdemes venni, annyi féle van. SZívószálas, puha csőrös, kemény csőrös, akkor ilyen tanulópohár-szerűség. Nem szeretném sokfélét összevásárolni, ráadásul nem is olcsó egyik sem. Ezért is csalódtam a MAM-ban, más mindene jó, drága is, és mégis penészedik (több embertől is hallottam, már, de azért adtam neki egy esélyt). Ja, és ráadusul sokszor folyott is, ha nem vizeztem be előre összeszerelés előtt (így vákuum képződött, gondolom) SZóval erre a problémára is megoldást keresnék :) Köszönöm!! :)


2013. dec. 15. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, én az ugyan ennyi idős kislányomat műanyag pohárból tanítgatom inni. Ha úton vagyunk akkor cumisüveget viszünk, de otthon poharazunk. Én anno egy Avent-es itatópohárral próbálkoztam, nem volt rossz, de több macera volt vele mint a rendes pohárral, így félretettem...
2013. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Itthon én is adok neki pohárból (vagyis kicsi kávéscsészéből), de az itatójából szokott egyedül is inni, illetve utazáshoz is azt használtuk. Valahogy a cumisüveget már csak tápszerhez használjuk.

Azért köszönöm :)

2013. dec. 15. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát megmondom őszintén, hogy nem tudom a megoldást, pedig mi már sok mindent kipróbáltunk....legalábbis folyásra...

Tomme Tippeeből volt tanulópohár, azt mondjuk az űrtartalma miatt nem használtuk túl sokat, de úgy emlékszem az is elcsöppent egyszer-egyszer. Aztán később vettünk TT Explorát, ezt:

[link]

Kezdetben nem is volt vele gond, de aztán mégiscsak elkezdett az is folyni, pedig olyankor mindig szétszedtem, hogy mi lehet a gond, jól össze volt rakva. Azért egy fél éve használjuk, de már olyan mértékben folyik, hogy táskában totál elázott mindenem! Úgyhogy ezt nem ajánlom. Egyik barátnőm is így járt, megtetszett neki, mert látta nálunk, vett a kisfiának, újságolta, akkor mondtam neki, hogy én már félre is raktam. Ő is így járt vele...

Avent szívószálasunk volt még, szintén folyt, ráadásul tisztítása és összerakása is nehézkes volt, 1 hétig próbálkoztam vele, aztán az is ment a szekrénybe...

Legutóbb Rossman-DM sajátmárkás itatót vettem, Nuby a márkája, a design kicsit más, de végülis ugyanaz mind. Ezt kifejezetten azért vettem, mert van kupakja, gondoltam legalább ha elkezd folyni, akkor sem a táskámba ömlik. Pár hétig gond nélkül működött, nem folyt, már azt hittem révbe értem. De aztán ez is elkezdett, ráadásul, mint kiderült a kupakja is lyukacsos, így ugyanúgy eláztatott a táskámban mindent. Napközben sem lehet már a gyerek kezébe adni, mert hatalmas tócsát csinál már csak azzal is, hogy eldől...


Szóval nem is tudom mit mondjak, mert én is el vagyok keseredve, hogy mind ilyen sz*r :(

Jah, Mam is volt, tehát már egy szekrény tele van ezekkel a hasznavehetetlen vackokkal.


A TT egyébként nem penészedett be, szépen lehet tisztán tartani, a tea meg a narancslé elszínezte picit,

de ezen kívül semmi gond nem volt vele.

Még ezen gondolkodom. TT, de legalább kupakos:

[link]

2013. dec. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Látom, akkor egyik sem igazán jó :(

Ezt esetleg nem próbáltátok?

[link]


Erről azt hiszem, jókat olvastam. Én eközött és aközött vacillálok, amit belinkeltél, hogy kipróbálnád. Csak ezt talán azért jobb, mert van füle, könnyebb megfogni, a többi része hasonlónak tűnik. (Meg persze aminek nincs füle, az nagyobb).

2013. dec. 16. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Nah, voltam vásárolgatni :)

Végül nem a TT-t vettem meg. A kettő egyébként ugyanaz, csak a fülesnek kisebb az űrtartalma, és hát a másiknak sem túl nagy, nincs 3 dl. Úgyhogy az nálunk nagyon hamar kiürülne, ezért lett félretéve a TT első pici itatója, mert teljesen nem tudta belőle kiinni, és így nagyon sokszor kellett töltögetni.

Szóval ezeket is megnéztem magamnak. Tisztántartásban szerintem jó, mert mind ugyanazon az elven működnek a TT-nél, úgyhogy én cseréltem is már tömítést benne a kisebb itatóból kivettem. De pont emiatt nem bízom annyira már benne. Ráadásul a kupakja ugyan bepattan, de szilikon a csőrrész, tehát ha bedobom a táskámba, szerintem elég könnyen kinyílhat. Pedig olcsóbb lett volna, mint amit vettem :)

[link]

Birtokba is vette a lánykám és eddig egyetlen csepp nem jött ki használat nélkül. Teszik is neki, elkortyolgatta a felét csak úgy szórakozásból. Olyasmi inni belőle, mint pohárból, bárhol lehet inni belőle. És van kupakja is! Tisztántartással szerintem nem lesz gond, nincsenek eldugott részek...

[link]


Remélem beválik, mert 3000 ft-ba fájt! :)

2013. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! Azért még holnapig megírhatnád, hogy továbbra is jól szuperált-e :D :D Én holnap megyek vásárolni, ezzel az Aventtel is szemeztem már, de az ára miatt nem mertem bevállalni így elsőre.

Neked milyen idős a kislányod?

Kisfiam egész ügyes pohárból ivásnál, persze még megy azért mellé... de gondolom ez nem folyik "feleslegesen", hanem ahogy "szívja", úgy jön.

Lehet, hogy én is beruházok egy ilyenbe :)

2013. dec. 16. 15:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, megírom :)

Igazából ahogy nézem, nem is szívni kell, hanem a tetején lévő korongot nyomja meg a szájával, ahogy szájba veszi, és úgy folyik belőle. Egyébként azért bele kellett jönnie a használatába, egyszer át kellett öltöztetni a nagy gyakorlásban, de már megy neki...

2013. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nah, szerintem jó lesz ez :)

Egyetlen esetben csöppen ki belőle egy-két csepp, ha fejjel lefelé erősen megrázod...feltételezem benyomódik ilyenkor a fedél az erőhatástól, emiatt kicsöppen belőle pici, nem sok. Erre így tökéletes megoldás lesz utazásnál a kupak. Mert egyébként ha felborul pl semmi nem történik. Remélem ez így is marad.

És egyébként még hasznos is szerintem, mert tényleg úgy kell inni belőle, mint a pohárból, nem lehet ész nélkül inni belőle, pici kortyokkal lehet csak, különben ha teleszívja a kis arcát, mint mondjuk cumisüvegnél, akkor kifolyik a szája szélén a felesleg. Talán ez kicsit közelebb viszi őket az óvatos pohárból iváshoz...


A teszt kedvéért most rátettem a kupakot és fejjel lefelé rázogattam kb 1 percig. Kb egyetlen vízcseppnyi lötyi kenődött szét a fedélen. A Nuby-bal a kupakba belegyűlik egy csomó, ami amikor leveszem rám ölik, mindamellett, hogy a pici lyukakon még ki is szivárog a táskámba és eláztat mindent...


Szóval látszólag ezt a problémát ki tudjuk iktatni. Jah, és jól záródik a kupak! Szóval eddig én imádom :) Főleg, hogy látom, hogy egyik rosszabb, mint a másik :(

2013. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :) Holnap én is megnézem! :)

A MAM itatónál csak jobb lehet, abból mindenhonnan jön a víz, a táskám nekem is ázott már tőle.

2013. dec. 16. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!