Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiamnak huzamosab...

3 hónapos kisfiamnak huzamosabb ideig antibiotikumot kell szednie. Mennyire gyengíti ez az immunrendszerét?

Figyelt kérdés

Vesetágulata van, és megelőzendő a durva húgyúti fertőzést hónapokig antibiotikumot kell szednünk. (az orvos szerint vannak, akik évekig szedik, én ebbe bele sem merek gondolni) Kap probiotikumot és szopizik még, de sajnos annyira görcsösen próbálok ragaszkodni az anyatejhez fenti okok miatt is, hogy az is megfordult a fejemben, hogy mi lesz, ha már az sem lesz...

Érdeklődnék, hogy volt-e valakinek hasonló? Mennyire gyengíti ez az immunrendszert, és mit tehetek azért, hogy még jobb legyen Neki?



2013. nov. 29. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányomnak 6 hetes korától kellett hasonló okokból antibiotikumot szednie. Tudom, brutálisnak tűnik egy kizárólag szoptatott baba torkán lenyomni az antibiotikumos folyadékot, de ne aggódj! Nem lesz tőle baja. Az első néhány alkalom kellemetlen lesz Neki, aztán szépen lassan hozzászokik. Én úgy csináltam, hogy minden nap adott időben, lehetőleg ugyanolyan körülmények között adtam be. Mint egy kis rituálé :) Hogy könnyebben hozzászokjon. Sikerült, egy hét után már nem ellenkezett, utány pedig már tudta, hogy mi fog jönni. Én 11 hónapos koráig szoptattam, (5 hónap csak anyatej) kb fél éves koráig semmi betegség nem volt. Akkor is csak kis megfázás, szóval szerintem nem gyengítette le annyira az antibiotikum. Jobbulást a kisfiadnak, Neked pedig kitartást!
2013. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál!

Hát igen, az első adagok nálunk is bajosak voltak, volt hogy hányt is tőle, de most már elfogadja. Úgy féltem, hogy az antibiotikum kikészíti majd a kis szervezetét, de minden tőlem telhetőt megteszek, hogy ne így legyen!

Köszönöm még egyszer, remélem, Ti is már túl vagytok a nehezén!

2013. dec. 1. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!