Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány éves korban kezdte el...

Hány éves korban kezdte el gyereked használni a supinált cipőt?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt a gyereked, amikor az orvos javasolta ezt a fajta cipőt? Háziorvos mondta vagy ortopéd orvos?

A kérdés nyilván csak azokra vonatkozik, akiknek kellett ilyet venniük!

Köszönöm!


2013. dec. 17. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk már ilyen volt az első cipő is. Először gyógytornász ismerős, majd az ortopédus is mondta.
2013. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
most már megelőzés miatt mindenkinek ezt javasolták az első lépésektől, a védőnőm,,a csipőszűrésen a doktor, . Viszont kellett járnunk gyógytornára,ott azt mondták,csak erős kérgű legyen és ne legyen benne harántemelő. ÉRdekes,hogy ők nem mondták,hogy supinált legyen. Én mégse vettem neki olyan cipőt sose,mert nem tetszenek és nagyon merev a talpuk. Inkább abban hiszek,hogy puha és hajlékony legyen a cipő,amiben majd kialakul a lábszerkezet magától. És ne legyen benne harántemelő. DE tény,hogy a supináltat bárki hordhatja,az nem okoz gondot, megelőzésre is jó azt mondják. Viszont a harántemelés kifejezetten káros!
2013. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 év pár hónapos volt, mikor az ortopéd orvos javasolta és felírta.
2013. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első cipőnk ilyen volt 18-as. Dévény tornára jártunk és engem megnyugtat, hogy minden mozgásfejlődésnél megnézi a gyógytornász. Picit bedől a bokája, ezért javasolta. Évente ránéz. Ortopédiára nem viszem. Otthon fontos, hogy olyan cipőben legyen, ami tartja a bokáját. A mezítlábas vagy ahhoz hasonló járás egyenetlen talajon lenne jó, nem parkettán vagy betonon. Jobb megelőzni a problémát, mert a rossz lábtartás miatt később gerincproblémák is lehetnek.
2013. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mostanában hívtam fel a védőnőmet,bentre mit javasol,meg lassan megy bölcsibe,milyen szandált vegyek,erre mondta hogy a legújabb tudomány szerint supinált szandál kell.El is mentem 2 cipőboltba,egyik helyen hátulról hozott az eladó ki 1 félét,nem is tartják kint mert ritkán keresik,másik helyen meg nem is volt. Na szóval szerintem ha orvos írja nekünk veszek azt,addig meg valami siestát nézek.
2013. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: lehet, hogy nem jó helyen nézted, Pécsett több bolt is van, ahol árulják.....Salus és Szamos, magyar termékek és nagyon jók, EP kártyára is vásárolható szupis cipők.
2013. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 18. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!