Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos kislányom nem...

7,5 hónapos kislányom nem hajlandó az anyatejen kívül semmi mást megenni. Meddig normális és megengedhető, ha egy baba csak szopizik?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos kislányom nem hajlandó az anyatejen kívül semmi mást megenni. Mindent csak megnyal, majd elfordítja a fejét, összeszorítja a száját. 6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást gyümölcslével, gyümölcs- ill. zöldségpépekkel próbálkoztam, amiket babakanállal próbáltam adni neki. Az első sikertelen próbálkozások utána a védőnő tanácsára kihagytunk 3 hetet, majd újrakezdtem, hasonló végeredménnyel. Az orvos azt javasolta, h keverjek anyatejet a pürékhez, de ez sem nyerte el babám tetszését, neki csak a cici kell. Az orvos azt is javasolta, h próbáljam "kiéheztetni" és akkor majd enni fog, de őt így sem lehet evésre bírni, pedig reggel 7kor szopizott és du. fél 4kor még mindig nem kellett neki a püré. Mit tegyek? Kislányom egyébként jól fejlődik, "jó húsban van" a védőnőnk szerint, sokat mozog napközben, kúszik, pörög, átalussza az éjszakát, 8-9 órát egyben. Nem értem, h mi lehet a nem evés oka. Kipróbáltam a bolti pürékből, pépekből néhányat, azokat is elutasítja, csak úgy, mint amiket én "kotyvasztok" neki. Tegnap megpróbáltam a mellemre tenni egy kis barackpürét, még a mellemet is eltolta. Édesanyám szerint én is nagyon rossz evő voltam kisbabaként...lehet ez a probléma esetleg örökletes? Olvastam, h a hozzátáplálás a vashiány megelőzése miatt is fontos, mit adjak a babámnak, h ne károsodjon? Mit tegyek?
2009. nov. 25. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
a férjem volt ilyen az anuykája elmondás aszerint ő csak 9 hónaposan kezdett enni és semmi baja nem lett
2009. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sajnálom, pedig ügyesen elkezdted a hozzátáplálást :(

az a baj, hogy nem tudsz mit csinálni, csak hogy kitartóan kínálgatod, és nem hagysz ki több napot.

próbáld ki az összes bébiételt, ami van a korosztályának, rengeteg van. hátha valamelyik megtetzsik.

sütőtök? az jolly joker

2009. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyenkor még elég, ha kóstoltatod vele az új ízeket. Később majd többet eszik, ha már nem elég neki az anyatej.
2009. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! A sütőtököt (is)már próbáltam, de ő azt sem szereti...
2009. nov. 25. 10:07
 5/5 anonim ***** válasza:

szia

mi is hasonlo cipoben jartunk de mara 11 honapos a babam es ugyan nem nagy mennyisegeket, de rendesen eszik es csak 1x szopizik reggel, a tobbi etkezes ki lett valtva. akkor engem is nagyon stresszelt ez a tehetetlenseg, de csak a turelem ami megoldasdt hoz. minden nap robalj vele kostoltatni, de ne gorcsolj ra, mert megerzik. nem kell nagy mennyiseget megegyen, csak lassa, hogy ha megkostolta akkor sem tortenik semmi mert kapja a cicit utana. a sutotok amugy jo otlet. sok sikert

2009. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!