Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásból keserves sírással...

Belly91 kérdése:

Alvásból keserves sírással ébredés 4 hónaposan? Mi lehet a baj? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 27-én lesz 5 hónapos. 2 fix alvásunk van/volt 6 hetes kora óta. Az egyik a "déli alvás" olyan fél 1-től 3-ig, a másik az esti, 10-től reggel 8-ig. Ezen felül délelőtt általában egyszer, a délután folyamán egyszer vagy kétszer szundizik fél-egy órát, de változó hogy mikor és mennyit. Viszont kb egy hónapja a déli és esti alvásból is kb fél órával vagy egy órával elalvás után felébred...lepittyen a szája, és máris keserves, panaszos vad sírásba kezd, hullanak a könnyei, hüppög, sokszor szinte magánál sincs, és sokszor az egész artikulátlan, eltorzult üvöltésbe csap át. Ilyenkor azonnal felveszem, nyugtatom, dajkálom, sétálok vele, de sokszor így is kell fél óra hogy megnyugodjon, mert újra-újra kezdi, mindezt úgy, hogy nem is nagyon van magánál, csukva a szeme, ha csörgünk, zenélünk játékkal, úgy kapja oda a fejét mint aki csak akkor ébredt...tehát már az is nehéz, hogy egyáltalán áthatoljunk a fékezhetetlen, szinte önkívületi üvöltésen, és eljusson hozzá a nyugtató szó és dajkálás....Délután ilyenkor már vissza sem tudom altatni...este pedig a fél órás vad tombolás után még fennvan 1-2 órát, de láthatóan álmos, dörgöli a szemét, arcát, nyűgös, nem lehet megnevettetni, nyafog, pityereg, újra és újra elsírja magát, végül nagy nehezen újra álomba merül és reggelig alszik, de volt már olyan is, hogy elalvás után 1 darabig még álmában is halkan hüppögött....Mitől lehet? A többi alvással semmi gond, csak a déli és esti...gondoltunk rá hogy rosszat álmodik, megriad, stb, de ahhoz túl gyakori, mert mostanra már minden déli és esti alvásnál ez megy, jó ha heti 1 kivétel akad esetleg. Hasa nem fáj, volt hasfájós korszak, megismerem ha azért sír, mert jellegzetesen nyögdécselt és húzkodta a lábait olyankor, de most nem. Illetve a fogzásra is gyanakodtunk, de nem értem, miért csak a déli és esti alvásnál fájna neki...meg amúgy is, az ínyén semmi nem látszik, nem is fáj neki, ha megtapogatom nem érzépkeny, eszik iszik szépen....tehát ezt is kilőttük...Egyszerűen nem értem mi lehet...Volt így más is? Mi lehet a baj?

2013. dec. 18. 09:22
 1/6 tika9 ***** válasza:
Szerintem fogzás lesz, attól függetlenül, hogy még nem piros az ínye, ő még érzi, hogy mozog a fogcsíra. A kicsik álmukban jobban érzik, ha nő a foguk, amikor fenn vannak el tudod terelni a figyelmét így kevésbé érzékelik. próbálj meg valami homeopátiás szert vagy fogíny gélt - nekünk a dentinox jó volt-.
2013. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is van ilyen. A lányom most 11 hetes és szerencsére nem minden nap fordul elő de ha igen akkor az az esti fürdetés után van. Nem a hasa fáj, nem éhes, a pelus is renden. Egyik pillanatban még nevet utána hirtelen elkezd üvölteni. Kb 1 óráig nem tudjuk semmivel megvígasztalni. Ez volt, hogy pár napon keresztül így zajlott. Aztán pár napig nem volt semmi. Én is kérdeztem a védőnőt és az orvost is. Lehet a front lehet fejlődési ugrás és lehet az idegrendszer kimerülése is mert egyre több inger éri őket és még nem annyira fejlett az idegrendszerük és így vezetik le.... Én is bújtam a netet, hogy mi lehet ez de csak egy cikket találtam a "lila sírás"-ról. Esetleg olvasd el. A pszichológus azt mondja, hogy az idegrendszerük is úgy fejlődik ahogy bármilyen más szervük. Tehát tartsak ki..... Tőlem is kérdezték a hasfájást de én is úgy vagyok vele ahogy te. Már megismerem , hogy milyen a sírása.
2013. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nálunk is volt és még most is van, hát én azt tudom mondani, hogy felébred, de még ugye nem aludta ki magát, ezért sírt nekem is. Változni fog, nyugodj meg, szerintem idegrendszeri érés kérdése is, mármint hogy idővel egyre jobban fog majd tudni aludni. A felébredés okai sokfélék lehetnek, nem kizárt a fogzás sem, bár nálunk most 8 hónapos és még nincs foga, noha hasonló problémánk volt már 3-4 hónaposan is...

Amikor meg jót alszik, akkor nincs sírós ébredés, szerencsére ez egyre gyakoribb. Az üvöltős sírásból valahogy ki kell zökkenteni, mondjuk lámpát kapcsolsz (bár még nincs sötét) vagy hanghatás, ahogy írtad (tapsolás is jó talán, vagy éneklés)

Még annyit, hogy ritka az olyan baba, aki 6 hetes korától ugyanolyan napirend szerint él, lehetséges, hogy ez, az általad fixnek tartott dolog neki már nem jó, változtatni akar. Mondjuk nálunk 5 hónaposan 3 alvása volt, hajnali szopizás után aludt 8-9 ig, aztán 11-12 és 2-4-ig kb. Ebben a korban már többet tud ébren lenni, és összetéveszthető a nyűglődése, hogy nem is aludni akar inkább, hanem unatkozik (én erre jöttem rá) de mivel nincs jobb, akkor alszik. Szóval jobban fáraszd ki délelőtt, és próbáld ki hogy legyen 1x alvás délelőtt, aztán ebéd, majd játék ameddig lehet (séta is), és utána aludjon, hátha jobb lesz.

6 hónapos kora körül váltott a lányom, hogy reggel tovább aludt, tehát később kel, így fél 11-11 körül csak egy alvás van ebédig. utána pedig 3-5-ig, ha szerencsém van :))

2013. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: és azzal is tisztában vagyok, hogy ez is változni fog, amikor már kibírja ebédig a délelőttöt alvás nélkül és majd ebéd után fog aludni egy hosszabbat (ahogy a bölcsiben, oviban is van)
2013. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindegyiket hasznosnak jelöltem, mert tényleg azok.


Jó olvasni, hogy más is jár hasonló cipőben. Én azt az egyet nem értem csak, bármi is áll a háttérben, hogy miért ennyire "ütemszerű" a dolog nála? Mert szinte minden válaszban szerepelt, hogy "vannak ilyen napok" "aztán egy ideig semmi" stb...nálunk meg totál fix a dolog...mindig csak a déli és esti alvás, a többi soha sem, pedig van hogy pl alszik fél órát, aztán épp teszek-veszek, nem tudom úgy szóval tartani, elunja magát, és mondjuk 20 perc ébrenlét után megint alszik felet, vagy épp ellenkezőleg, teszem azt látom hogy álmos, ásítozik, hosszúkat pislog mégis épp "annyira játszunk" hogy nem alszik el csak később, mégsincs gond...tehát a köztes alvásoknál lehetnek akármilyen "cudar körülmények" hogy úgy mondjam, akkoris vigyorogva ébred, a déli meg esti alvásnál meg hiába klappol minden látszólag, akkoris előjön a baj, és minden nap, kb 1 hónapja, ezidő alatt jó ha esetleg 2-3 nap volt, amikor vagy a délutáni, vagy az esti nagy sírás kimaradt...Érthetetlen, nem értem mi a közös ebben a 2 alvásban, ami a többinél máshogy van. És persze tudom hogy nem katasztrófa, legrosszabb esetben idővel kinövi, és kész, de felőröl, hogy talán csak egy apróság, talán simán segíthetnék rajta, megszüntethetném ezt és csak valami apróságot kellene máshogy csinálni, és mégsem jövünk rá, csak napról napra, váltásban a férjemmel, tanácstalanul állunk kezünkben az önkívületben örjöngő babával :(

2013. dec. 18. 22:25
 6/6 anonim válasza:

Szerintem az is lehet hogy poros a levegő a lakásban. Ezt csak akkor tudjuk leellenőrizni amikor a reggeli napfény betűz az ablakon és akkor fénnyel szemben a fénysugárban látszik hogy mennyi finom porrészecske kering a levegőben.

Ez a porszívózás miatt van, a porszívó ugyanis megszűri a szőnyegek porát és a legfinomabb, legártalmasabb port szétfújja a lakásban.

A babák sokkal érzékenyebben reagálnak a levegő minőségére mint a felnőttek.


A megoldás: NO porszívó! Hanem inkább felmosás, törölgetés és gyakori nagy szellőztetés legfőként kereszthuzat kell, de jó hosszan! A poros dolgokat, szőnyegeket, bútorokat, polcon lévő dolgokat, ruhákat, függönyöket, stb. vigyük ki, mossuk ki vagy törölgessük le.

2014. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!