Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd tudatosan mosolyogn...

Mikor kezd tudatosan mosolyogni? Már annyira várom!

Figyelt kérdés

Holnap lesz hat hetes a kisfiam. Eddig csak eszik, alszik, sír. Sajnos elég hasfájós ( ma voltunk dokinál, úgy néz ki tejallergia, írt fel speckó tápszert+holnap megyünk babamasszázs tanfolyamra) ezért az ébrenlétek (ami még nem túl sok) 90%-a sírás. Annyira várom már az első mosolyt, hogy lássam hogy jól érzi magát, mert annyira rossz érzés hogy csak sír szegénykém. Amikor ébren van és nem sír akkor énekelek, mondókázok (ezt akkor is szoktam ha sír) játszószőnyegre rakom, csörgőzök, zenélek, de még ezek nem nagyon érdeklik.

Nektek mikor mosolygott először a babátok?


2013. dec. 18. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, például a lányom igazán nagyokat csak 3 hós kora körül mosolygott, a kisfiam viszont már egy hónappal korábban. Egyébként a mosolygás szinte soha nem tudatos, hanem egy reakció valami számára érdekes dologra, tehát szerintem kb akkor kezdenek mosolyogni, amikor már figyelgetik a külvilágot, és látnak mindent, de ez csak vélemény :)
2013. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szociális mosoly 2.5 hónapos korban jön.
2013. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hu, akkor még várnom kell rá :-(
2013. dec. 18. 18:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan 6 hetes kora korul nehany nap alatt latvanyosan "nezni", figyelni kezdett (elotte csak bambult es bandzsitott), belenezni a szemunkbe, es megjelent a visszamosolygas is.
2013. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2.-s vagyok. Ezt a Cole-féle Fejlődéslélektan c. könyvben olvastam, de közben eszembe jutott, hogy beszélt erről órán a tanár is. Gyorsan megnéztem a füzetemet és ott 8-10 hetes kor szerepel. Lehet, hogy akkor már nem is kell olyan sokat várnod... :):)
2013. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányaim 6-8 hetes koruk körül, a fiam 4 hetesen mosolygott a hangomra. Most 7 hetes, hatalmas vigyorokat produkál és hümmög mellé. :D
2013. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont 8 hetes volt a fiam!

Nagyon emlékszem, mert már féltem,hogy miért nem mosolyog! Mármint tudatosan! Fogtam a kezemben, az apja mondott valami vicceset, én már ránevettem a gyerekre. És visszamosolygott! :)

2013. dec. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 hetes volt amikor először vissza mosolygott rám, igaz hogy én túlhordtam több mint egy héttel :)
2013. dec. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is túlhordtam több mint egy héttel. 7 hetes volt mikor tudatosan mosolygott. Már 8 hetes és van egy sárga kacsa azt nézi és mosolyog rá nagyon nagyokat, ilyenkor meg tudnám zabálni.

Nálatok is hamar eljön az idő :)

2013. dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!