Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtatok először cumit a...

Miért adtatok először cumit a babátok szájába? És akinek nem cumizik, Ő miért nem ad neki?

Figyelt kérdés
Annyira megoszlanak a vélemények. Cumizzon, vagy ne cumizzon a gyerek?! Nem tudom eldönteni. Nyugodtabb, de vajon jót teszek vele, ha néha a szájába dugom?
2013. dec. 19. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Addig voltak elveim, amíg gyerekem nem lett. Most azt nézem, ő mit igényel, mitől érzi jobban magát. Akkora tragédiát nem okoz egy cumi, százmilliók nőnek fel vele. Ha úgy látod, igényli, add neki. Az enyém is épp cumizik. Majd abbahagyja idővel. Senki nem érettségizik cumival a szájában. Vedd lazábban az életet, és olvass kevesebbet!
2013. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miután hazajöttem, első nap adtam neki cumit, amíg nem tudtam vele lenni, de nem kellett neki. Kiköpte. Most három hónapos, most sem szereti. Kettőt szív rajta és kiköpi, majd mosolyog, mintha azt mondaná, hogy de hát anya ebből nem jön kaja. :-) Ha elfogadná, én adnám neki.
2013. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

néhány naposan próbáltam mindkettőnél, kiköpték egymás után négyszer, amikor rájöttek, hogy nem jön belőle semmi, aztán nem adtam vissza

mindkettő az ujját választotta helyette, aztán a lányom 2,5 évesen, a fiam 1,5 évesen hagyta abba az ujjszopást

2013. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondolom, hogy majdnem mindenki ad cumit a kicsinek? Ha benn marad a szájában, akkor marad, ha kiköpi, akkor nem kap többet?


És nem lenne jobb ha az ujját szopkodná helyette?

Vagy ha éhes tudni fogom? Hogy jelez így? Kiköpi?

2013. dec. 19. 17:40
 5/15 anonim ***** válasza:
kiköpi, így hiába hozták az ismerősök ajándékba a cumikat
2013. dec. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
A lànyom mindig kiköpte, ott maradt a jàtèkok között.8 hònaposan megtalàlta azòta elvàlaszthatatlanok. Most 10 hònapos majd lerakja ha ugy èrzi...
2013. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én azért adtam, mert az ujját szívta. De nem fogadta el. Azóta is az ujját cumizza.
2013. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
A kórházba adtak először cumit a kislányom szájába, anélkül, hogy tőlem megkérdezték volna :-(. Ha most kezdeném újra, nem adnék a kislányomnak cumit. 3,5 éves lesz, és bár az oviban nagyon jól el van akár egész nap cumi nélkül, itthon meg hisztik árán tudjuk csak elvenni tőle a cumit akár fél órára is :-(. Csak alváshoz adnám oda, és arra szoktatnám, hogy máskor ne kelljen neki.
2013. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk a kórházból, adtam neki cumit, aztán ahogy beállt a rutinunk (olyan 6-7 hetesen), elvettem tőle, és azóta sem adok neki, egy gonddal kevesebb, és nem is igényli.
2013. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7 hónapos a babám és nincs neki. Vhogy így alakult, nem erőltettem. Néha elgondolkodom hogy azzal talán nyugodtabb lenne, jobban aludna. De így legalább nem kell majd leszoktatni
2013. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!