Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először ceruzát...

Mikor adtatok először ceruzát babátok kezébe? Hogyan kezdtétek el tanítani őt rajzolni (firkálni)?

Figyelt kérdés
Ugyanez érdekelne még a gyurmával kapcsolatban is...
2012. okt. 26. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Olyan másfél évesen kapott ceruzát, pontosabban elkérte az asztalról, mert érdekelte. Eleinte püfölt vele, marokra fogva, millió pöttyös képet gyártva emlékbe. :-) Szépen lassan, és persze segítséggel rájött, hogy a ceruza vonalat is tud húzni, persze még mindig marokra fogva. Sajnos arra is rájött elég hamar, hogy nem csak a papírra fog az a ceka, hanem falra, ülőgarnitúrára, bútorokra is. Sokszor adtam a kezébe a ceruzát "rendesen", de úgy nem volt érdekes, ezért nem erőlködtem sokat, csak nagy néha adtam a kezébe rendesen. Tanítani viszont nem tanítottam, rájött magától mindenre.


Gyurmát oviban látott először.

2012. okt. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Krisztinarami ***** válasza:
Mi is másfél évesen de aztán megijedtem,hogy megböki magát vele és azonnal vettem irka táblát nagyon szereti 20hónapos kora óta nem csak vonalakat rajzol hanem köröket csigát próbál,mostmár nem hadonászik önmagára veszélyesen a ceruzával /22hónapos/ gyurmát 20hnaposan kapott nagyon szereti
2012. okt. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

16 hónapos volt, mikor kapott egy csomag színes ceruzát, aztán most 19 hónaposan filcet is, mert azzal szebben és jobban tud cirkálni. :)

Gyurmát is most kapott, de az annyira nem érdekli.

2012. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 évesen kapott mágneses rajztáblát,

14 hónaposan gyurmát.

15 hónapos és szépen lapogatja a gyurmát, ill. szereti a "gilisztát" gyúrni :) Egyelőre ennyi, de ez is valami.

A rajztábláján húzogat vonalat össze-vissza és nyomkodja a hozzá tartozó nyomdákat.

2012. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!