Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanacs kellene! Hogyan altassa...

Tanacs kellene! Hogyan altassam ejszaka 6 honapos kislanyom? Bovebben lent

Figyelt kérdés
Szuletesetol vegig alussza az ejszakat(tapszeres) aminek nagyon orulok es tudom eleg ritka.De pici koratol korbe korbe forgott az agyaban mint az ora.De most mar tul nagy es nem fer el keresztbe.Igy mikor kicsit nagyobb lett vettem neki 2 szivacsot es ezek kozott aludt.Igy nem tudott mozogni annyit.Mivel ejszaka nemgyoztem felorankent folkellni hozza hogy a helyere tegyem.Eddig elaludt benne de most mar idegesiti.Szoval.Ha hagyom a szivacsok kozott ossze vissza vagdossa magat,mocorog ritkan de folkel de meg ezzel is elfordul neha.Ha nem teszem be a szivacsot akkor korbe korbe fog menni.Neki utkozik a kisagy oldlanak es folkel vagy ha oldalra fordul kiesik a cumija ismet folkel.Vagy ha innen a hatara fordul ismet folkel mert nem tud haton aludni csak hason es hanyadt is kiesik a cumija.Szoval nem tudom mitevo legyek hogy mindketten nyugodtan aludjunk!Tudtok valamit tanacsolni?Voltatok hasonlo helyzetben?Segitsetek!
2009. nov. 25. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából nem nagyon tudsz mit tenni. A miénk is ezt csinálja, fél éves kora óta, sőt, most rosszabb, mert (egy éves), feltérdel, feláll, felül, de ő is körbe-körbe forog, gyakran be is szorul, mert ő 77 cm, az ágy meg csak 70... ilyenkor arra ébredek, hogy nyöszörög... Megfordítom, néha felébred rá, néha nem.. Szóval nem elriasztásképp mondom, de lesz ez még jobb is.. :) Tarts ki, állítólag 1 éves kor után nyugodtabban alszanak (az idegrendszerük akkorra érik meg arra, hogy ha felriad, vissza tudja altatni magát).
2009. nov. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
lehet, hogy alvajáró lesz. :D
2009. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így is elég szűk neki, ne korlátozd még jobban azzal,hoyg plusz szivacsokat teszel be hozzá.

Gad forogjon, nekünk is a kislányom reggelre olykor teljesen elfordul.

Annyit tehetsz, hoyg végig teszel neki éjszakára fejvédőt/rácsvédőt. Ki hoyg hívja. Úgy értem hoyg nem csak a fejrészre hanem végig.Akkor nem üti olyan keménybe magát, mert az a rács keménységéből csak felfog valamit, illetve ha betűröd a szélét/alját a matrachoz akkor rés sincs és nem tud kiesni a cumija ha forgolódik.

Bár nézelődni sem tud, de éjszaka nem is hiszem hogy akar vagy látna :-))


Aztán mindenképpen hálózsákban aludjon ha ilyen nyugtalan, az tuti rajta marad, és így már aztán a cumi se esik le, be sem üti magát, és ki sem tud takarózni.


Kitartást!

2009. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsokat.Van amikor nyugodtan vegig alussza az ejszakat valamikor en koltom mar reggel de van hogy dobalja,vagdossa magat es sokszor keresi a cumijat.Viszont mivel mar jobbra balra is forog igy ahogy irtam a hatara is fordul es ott tuti folkel sott ha az oldalara akkor is.Igy is zsakban alszik.Napkozben nem hasznalom neki a szivacsot es ezert is nem alszik sokat mivel kiesik a cumi ,atfordul,neki esik a kisagy oldalanak .......Szoval nem tudom.az a baj hogy napkozben sem a nyugodt tipus.Estere teljesen lemerit es igy eleg eberen alszom.Figyelem minden mozdulatat.Mikor kell a cumi.....Nem gondoltam hogy egy ilyen kicsi babahoz ekkora turelem kell.Tudtam hogy kell valamennyi es van is turelmem de nem konnyu!!Nektek is kitartast es megegyszer koszi.
2009. nov. 26. 00:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja!Es hamarosan szerettuk volna kulon szobaba tenni mert mar lesz ra lehetoseg de nem tudom jo megoldas e.Szerintetek?
2009. nov. 26. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk neki 120x120-as fa járókát és abban alszik, mert ugyanezt csinálta. Azóta nincs gond.
2009. nov. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

23:49-es válaszoló vagyok újra.

Szerintem érdemes külön szobába tenni.

Mondjuk én azért érvelek ennyire amellett, mert mi az első itthontöltött naptól fogva külön szobában altatjuk, mosndjuk tény,hoyg pici a lakás, és kb 5 méterre tőlünk alszik, de a saját szobájában.

Ennek sok oka van,ami miatt anno így döntöttem,de az is köztük volt,hogy a baba is meg a szülők is éjjel mozgolódnak, zörögnek az ágyneművel, és ez zavarhatja a másikat.Emiatt sosem tud valaki nyugodtan aludni. Még az igazán mélyalvók sem, mert a baba könnyen felébred a zajra, főleg amelyik felszínesen alszik, a kismama pedig naná hoyg felébred,hiszen az érzékei ki vannak éhezve arra,hoyg felfigyeljen minden neszre a baba körül.

Így senki nem lesz kipihent.

Biztos az én kislányom is mozgolódik éjjel sokat, sokszor fejjel lefelé taláok rá reggel, de mégis egész éjjel végig alszik, egy hangja nnincsen 1,5 hós kora óta.

2009. nov. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!