Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányan "babásodtunk" 2013-ban?...

Hányan "babásodtunk" 2013-ban? Kinek van kedve tapasztalatokat cserélni? "Eggyütt babát nevelni? "

Figyelt kérdés

Kismamák tartsuk össze!

Szeretnék tapasztalatokat cserélni, és hasonló cipőben járókkal csevegni!


Ha van kedved osztd meg velem/velünk a szülésed történetét. Meséld el milyen volt a terhességed. Mutasd be a kisbabád, meséld el fejlődésének szakaszait! stb... stb...!


Előre is köszönöm az (állandó?!) válaszolók válaszait!!! :)


Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!!! :)


(Ha lehet akkor egy becenevet a válaszok végére irjatok már, csak azért, hogy ne kelljen egyesezni...kettesezni) (:


2013. dec. 22. 04:57
1 2
 1/12 Baranka ***** válasza:

Szia!


Nekem március 8-án született meg a második lánykám. Terhességem lehetett volna jobb és könnyebb. Párom akkor kezdett el vidéken dolgozni mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Két hetente járt haza két napokra. Rám szakadt minden a ház körül (fa hordás stb). Nőgyógyászati probléma miatt pihennem kellett volna sokat (külső méhszájam nyitva volt egy ujjnyira). Ezt ugye egy másfél éves gyerek mellett nem igazán tudtam megtenni. Szülésem viszonylag könnyű de iszonyat fájdalmas volt. Farfekvéses volt a lánykám, akkor derült ki, hogy nem igazán akart befordulni a lánykám. 36 hétre született, előtte 28 hetesen voltam uh-n, doki látta, hogy farfekvéses,nem igazán foglalkoztam vele, úgy voltam vele, hogy majd megfordul. Gondolhatod mennyire dijaztam mikor fájás közbe doki próbálta meg forditani és nem nyomhattam. 6 hónaposan ügyesen elkezdett forgolodni. 6 és fél hónaposan kezdett fogzani (jelenleg 4 fogacska boldog tulajdonosa). 7 hónaposan ült, mászott, fel állt. Egy hónap alatt 3 új tudománya lett. 8 hónaposan kezdett el mászni. Most 9 és fél hónaposan próbál már járni, de a négy kéz lábazás még gyorsabb neki. Közte és a nővére között napra pontosan 20 hónap van. Imádják a tesójával egymást. Ha nagyszülők elviszik magukhoz pár napra látom, hogy hiányzik neki.

2013. dec. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Iden februarban vegre csikos lett a tesztem, oktoberben meg is szuletett a kisfiam, 8 hetes. Elso gyermekunkre tobb mint egy evet vartunk, kozben konizacion estem at, vegul a pajzsmirigy problemam megoldasa hozta meg a sikert. 5 hetesen verezni kezdtem, 8 het fekves kovetkezett. Ez ido alatt meg sokszor, eleg erosen is vereztem, szoval erzelmi hullamvasut volt. Persze kicsit legyengultem a fekvesben, de aztan osszeszedtem magam. A masodik trimeszterben visszatertem a korabbi eletritmusomhoz, visszamentem dolgozni, zumbara jartam, es rengeteget porogtem. 32. hetig dolgoztam. Ekkor kezdtem keszulodni a nullarol, szoval eleg dolgos 4 het kovetkezett. Siettem is kozben, mert nyilni kezdett a mehszaj, riogattak, h korabban fog jonni. 36. hetre elkeszultem, c1111, de nem tortent semmi, csak vartam. 39+5 este jottek a fajasok, de 12 ora vajudas utan nem egesz 2 ujjnyi voltam csak. Burokrepi + valami kabito-tagito injekcionak koszonhetoen tovabbi 3 ora alatt kitagultam, eddig rendben is volt. A kitolas kovetkezett, 1 ora horror. Kiskezet a feje mellett tolta elore, teljesen elakadt a szulocsatornaban, szivhangja leesett, vegul mar az egesz korhaz osszecsodult, h valahogy kiszedjek. Haspres+vakum+rengeteg vagas a gaton+meg igy is szetrepedes... Amikor kibujt nem sirt, nem lelegzett, elrohantak vele, ballonnal lelegeztettek, inkubator, este kihoztak 2 orara, aztan vissza. Es kepzeljetek, a kisfiam gyonyoru es egeszseges!!! A gyerekagy is nagyon nehez volt, veszesen verszegeny lettem a szulesben (verttranszfuziot elutasitottam), hatalmas gatsebek (amik csodak csodajara 2 het alatt szuperul begyogyultak), brutal mellgyulladas. Ez utobbi 6 naposan kezdodott, egy het laz, csomok, masszirozas, orokos fejes... Sajnos igy is talyogok lettek, 4 dozoz antibiotikum + tobbszori biopszia utan ugy nez ki lassan rendbejon. Szoval azt hiszem megszenvedtem a kicsiert... 8 hetesen kacag, ez karpotol mindenert!!!
2013. dec. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, msty voltam (2-es).
2013. dec. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kerdezo, es a Te torteneted? msty
2013. dec. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az en lanOm februar 11- en szuletett a kiirt marcius 11. helyett. A terhessegem teljesen problema mentes volt. A vege fele kezdtem el vizesedni elegge de ezen kivul semmi mas nem volt soha. De vhol mindog ereztem h nem fogom marciusig huzni. Be is jott.

Februar 9- en hajnalban fajasokra ebredtem. Be is mentunk a kprhazba ott megvizsgaltak es meg zart voltam. Adtak egy csomo magneziumot h ne szuljek meg 35+6 napos voltam akkor. Korainak gondoltak. El is multak a gorcsok. Este mar olyan rosszul voltam h hanytam. Temrszetesen bent tartottak. Aznap ctg-re tettek es masnap is. Akkor meg kaptam magneziumot de a doki szolt h mar ne adjanak tobbet mert betoltottem a 36. hetet. Mondogattak h eleg keveset mozog de rendben volt ettol fuggetlenul. Hetfon 11. reggel mentem nst-re de nem produkalt semmit. A szivhangja jo volt de nem akart mozogni. Felkuldtek ctg-re es egesz delelott ott voltam. Probaltak mindent de nem mozgott csak neha-neha. Vettek magzatvizet, elkuldtek uh-ra. Nem lattak semmi rendelleneset. De akkor en mar megint ereztem h gorcsolok. Eszrevetttemh 180 ala mar nem ment jo regen a szivhangja de senki nem szolt semmit hallgattak nsgyokat. Bejott az orvos megvizsgalt halal nyugodtan kozolte h szepen nyilok 4 ujjnyira mar ki is nyiltam kb 1 ora alatt. De hozzatette sajnos nincs ido varni azonnal tolnak csaszarra mert gond van a szivevel. Egybol keszitettek is elo. Kerdezgettem h mi baj lehet azt mondta h valoszinuleg toxikozost kapott. Megijedtem, feltem minden bajom volt. Fel 3 ra meg is szuletett 2700 g es 50 cm-esen. Mikor vettek ki akkor jottek ra h a nyakara es a mellkasara tekeredett a koldokzsinor. Amit nem ertek h uh-n h nem lattak, de mindegy is. Szerencsere teljesen rendben volt mindene egy kis sargasagon kivul semmi baja nem volt. Mar elmult 10 honapos. 4 hos elmult mikor eloszor megfordult de csak a bal oldalat hasznalta kb 7 hos koraig. Vissza csak 6 hos kora utan fordult de onnantol kezdve begyorsult 7 hosan elkezdett maszni, felult, felallt. Akkor nott ki az elso ket foga azota meg csak moat jott ki a harmadik. Mar most kapaszkodva kozlekedik es kapaszkodas nelkul mar allni is tud eleg sokaig. Ne, eroltettunk soha semmit neki. 2 honapos koraig szopizott 4 hosan hozzataplaltam akkor kezdtuk. Ma mar szinte mindent eszik. Jo etvagyu virgonc " dumas" kiscsaj lett belole. 73 cm es 9 kg korul van. :-). Formas szep kislany. A haja most nott vissza :-) hatalamas barna szemei vannak. A csukolja olyan mint akinek minden este el van kotve kis bucika. :-) nagyon baratsagos, nem fel az idegenektol mindenkinek kivetel nelkul mosolyog.

Most volt 2 napig nagyon lazas 39 fok ala nagyon nehezen tudtuk csak levinni neki. Orvos mondta h virusos semmi mas baja nincs a torka se a fule se semmije nem volt begyulladva. Szerencsere at is ment rajta. Most is epp szundit mert azert meg kicsit kimerult. Ezen kivul nem volt meg beteg soha.

Kerdezo nalatok mi a helyzet?


B.ZS.

2013. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Március 15-én született a kislányom, viszonylag gyorsan és könnyen. A terhességem veszélyeztetett volt és nehezen is jött össze. Petevezeték átfúvatás után majdnem egy évet vártunk rá. 9 hetesen egy részleges méhlepényleválással kórházba kerültünk, ott 50% esélyt adtak nekünk.

16 hétig ágyban fekvő kismama voltam, progeszteron tartalmú gyógyszerrel és vérzéscsillapítóval ellátva szigorúan egész nap feküdnöm kellett.

A kiírt nap előtt három nappal a kisasszony úgy gondolta itt az ideje, és az ünnep meghozta őt nekünk, átlagos 3 és fél kg-mal és 50cm-rel született és ő volt a leghangosabb a kórházban, és a mai napig az.

4 hónaposan fordult meg először, de csak hat és fél hónapos korától gyakorolja a forgást. 8 hónaposan jött ki két foga egyszerre. 8 és fél hósan ült fel (azóta nem is fekszik semmit), még csak kúszik, a mászás még nem megy.

Folyamatosan "beszél"! Még naponta 4-szer szopizik, de egyébként szilárdat is eszik 5 hós kora óta.

Félénk, kis mimóza lelkű kisleány, hamar megsértődik.

De ő a mi kis Csodánk! Legyőzte a veszélyt és már itt van velünk!

Egyelőre ennyi a mi kis történetünk! Julcsy85

2013. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én is itt vagyok, de most nem tudok hosszan írni, de jelzek, hogy hamarosan jövök, csak megjegyeztetem magamnak a topicot. Amúgy október végi a kislányom
2013. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én.is jövök még előzőhöz hasonlóan, csak szgép elé kell kerülnöm. :)

Kitta

2013. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
B.Zs, mikor barnult be a kislanyod szeme?
2013. dec. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia B.ZS. vagyok :-)

Fokozatosan kezdett el neki olyan 4 honapos kora utan, meg egy halvany resze vilagosabb egy csikban korbe neki de az is sotetul. :-) mar csak nagy fenyben lehet azt is eszrevenni neki. :-)

2013. dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!