Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a köldökzsinórtól...

Mi történik a köldökzsinórtól a testbe vezető artériával születés után?

Figyelt kérdés
Van egy fő artéria, ami talán a szívbe vezet a testbe belépő köldökzsinórból. Ezzel mi történik a születés után? Elsorvad? Vagy felnőtteknél is megtalálható valamilyen módosult állapotban?
2013. dec. 23. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A baba vagy a mama testében érted?
2013. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vastag ér csak a zsinorban van az ugye távozik. A zsinor a placentához csatlakozik rengetek vékony éren át, olyan mint egy háló ami kis erekböl áll. A placenta is távozik szülés után. ezek a hajszálerek csatlakoznak a méhfalában lévö vékony érhálozathoz. Ezért van a gyermekágyi vérzés mert a méh falán nyiltseb lesz és ez vérzik, pont ahogy a menstruációkor amikor leválik a nyálkahártya. AZtán ezek gyógyulnak és akkor már nem vérzik. Mivel szüléskor mélyebb a seb igy lassabban is gyógyul ezért van hogy van aki akár 4-5 hétig is vérzik utána.

A placenta nem nagy érhez csatlakozik az anyában. Ne ugy képzekd el hogy csatlakozik anyuka egy artériájához ami felvezet akár a szivéig. vékony vérhálózat biztositja a magzat tápanyagát. Egyébként erröl az egészröl vannak képek is ahol látszik a millió kis hajszálér amiböl jön vastag ér a zsinorban.

2013. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A baba testén belül a köldöktől indul és talán a szív felé megy - ebben már nem vagyok biztos, hogy a vérkeringésre hol kapcsolódik rá.
2013. dec. 23. 11:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem az anyában. A baba testén BELÜL jelenleg (magzati állapotban) van egy főbb ér (UH-n láttam, csak ott nem jutott eszembe megkérdezni), ami a köldökzsinórból érkező vért a test belsejében "szétosztja". A testen belüli útvonalat már nem tudom pontosan, a szív irányára tippelek, de ez csak tipp.
2013. dec. 23. 11:42
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a sematikus ábrát találtam. A köldökzsinórból egy artéria és egy véna belép a magzat testébe. Az ábrán látszik, hogy a szív felé tartó érre is rácsatlakozik, valamint talán a gerinc mellettire is (ez lehet később a szívből a lábak irányába tartó fő artéria, amit pl. combhajlatban bárkinél ki lehet tapintani).

Tehát a köldök és a fő artéria/véna közötti szakasszal mi történik születés után?

2013. dec. 23. 11:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itt választ kapsz a kérdésedre: [link]


Én úgy tudom, összeesik a nyomásváltozás hatására. Amúgy a babába belépő erek közül egy megy a szív felé, egy a máj felé.


Pontosabban:


[link]

2013. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lélegzetvétellel beindul a kisvérkör, akkor a Bartolli vezeték és még egy ér funkció hiányában összeesnek és nem vezetik tovább a vért. Normál esetben, ha mégis, az fejlődési rendellenesség.
2013. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt záródik.

Az artéria egy része megmarad egy nagyobb ér kisebb ágaként, a másik része záródik, és egy szalag formájában marad meg a hasfal belső felszínén.

[link] (Ez a hasfal belülről, a kék nyíl jelöli a szalagot, ami az artériából marad.)


A véna teljes egészében záródik, és egy szalag formájában marad meg.

( [link] Ez itt a máj, és középen abban a fehér szalagban (round ligament) fut a véna maradványa.

2013. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most már értem! :)
2013. dec. 25. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!