Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nagyobb kiadások...

Milyen nagyobb kiadások várhatók a második gyermek születése kapcsán?

Figyelt kérdés

Kiságyat venni pl. már nem kell, hiszen az első gyermektől megörökli. Ugyanígy nem kellenek drágább játékok, pl. csúszda, hinta sem. Bútorok, pl. etetőszék sem.

De van Brendon utalványunk, amit nem szeretnék "csak úgy valamire" elkölteni, hanem valami olyasmit szeretnénk venni belőle, amire amúgy is szükség lesz hamarosan.

Mi kellhet?



2013. okt. 31. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
ruhák, főleg, ha a két gyermek eltérő nemű. :)
2013. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a ruhák. Ha azonos neműek akkor is lehet hogy kell, mert ha az egyik téli, a másik nyári, vagy nagy a méretkülönbség, akkor nem mindent tudsz újra használni.

Ha a nagy most költözik ki a kiságyból, akkor neki új ágy.

Testvérfellépő a babakocsira, ha lesz ilyenre szükségetek.

2013. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A testvérfellépő jó ötlet, köszi. Az eggyel nagyobb ágy a nagy tesónak már megvan. További ötleteket is várok még.
2013. okt. 31. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Amit vettem:

Avent cumisüveg szett

Új matrac a kiságyba, új lepedők, plédek

Ruhák ( lányom van, fiú lett a második)

Szoptató párna

Textil pelenka

Törölközők


100.000 ment el ezekre

2013. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nos nálunk a fiam szinte mindent örökölt a nagybátyjától,tehát a drágább dolgokat nem kellett megvennünk pl ágy,szekrény,babakocsi,hordozó,autósülés,hinta,rengeteg ruha(azt a többi rokon gyerektől is örökölt),pelenkaszemetes stb. és így is költöttünk 250-300ezer körül,ami a vizsgálati díjak is benne vannak.Viszont mivel a babkocsi,kiságy vagy az etetőszék ami bár új volt fiam nem kímélte nagyon rossz állapotban vannak már,elöregedtek újat kell venni,nem beszélve ugye a ruhákról pláne ha más nemű,új szekrényről mivel ugye bővül a család,ha lány ugye más játékok stb. elég sokba fog kerülni nekünk kb 1 millió ftba ha a vizsgálati díjat,az őssejt levételt,a terhességhez kapcsolódó dolgokat is beleszámítjuk.
2013. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
bocsi elküldte, szerintem írj listát és pipáld ki ami meg van,így már látod mire van szükség majd neten megnézed mi mennyibe kerülhet szerintem ha a drágább dolgokat nem kell venni 2-300ezerből meg lehet oldani
2013. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak ruházat kellhet, ha nem azonos évszakban születtek. Én nem vettem a lánynak lányos ruhákat, egy kisbabának kb tök mindegy, hogy rózsaszínű vagy kék body van rajta, úgyhogy a bátyja cuccait hordta, hordja... Ezt-azt meg kaptunk nagymamáktól, innen-onnan, ajándékba úgyis mindenki csajos dolgokat hozott.

A helyedben könyvet, duplot, ilyesmit vennék az utalványból (megvárja az a Karácsonyt a szekrényben is), vagy ha nem sajnálod a pénzt a drága cipőkre, akkor a nagyobbnak télire csizmát, ilyesmit. Esetleg ha nem gyógyszertárit használtok, akkor babakozmetikumot, sampont, fürdetőt. Szerintem nem érdemes csak azért kiadni pénzt, hogy a második gyerek is "újat kapjon".


Vagy vegyél egy hordozókendőt, nagy segítség lesz, ha két szabad kezed marad a nagyobbik gyerkőchöz.

2013. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek!
2013. nov. 3. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!