Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen komplikációd volt a...

Milyen komplikációd volt a babavárás, illetve a szülés alatt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Fenyegető koraszülés 34 hetesen. Szülésnél melléklepény, meconiumos magzatvíz, másodfokú gátrepedés.
2013. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6 hetesen vérzés de szerencsére megmaradt a baba, majd 16 hetesen ismét akkor egy hét kórház gyógyszerrel, fekvéssel. Folyamatos görcsölés, keményedés miatt marokszámra panangin, gyakoribb ellenőrzések, aztán terhességi diabétesz. Végül pont időre és gyorsan meglett az egészséges kisfiam. Egy héttel később magas láz, erős görcsök miatt vissza a kórházba. Másfél hétig rengeteg antibiotikum és visszamaradt vér miatt majdnem vérmérgezés , műtét illetve egy hajszálon múlt, hogy megmaradt a méhem. Így még lehet babám de most úgy érzem még egyszer nem csinálom végig. 1 éves a pici....
2013. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat.


Akinek volt még valami, légyszi, írjon.

2014. márc. 23. 18:06
 14/21 anonim ***** válasza:

Első terhesség egy vesegörccsel indult, majd 14 hetesen egy hányás hasmenéses vírus. Annak szövődménye ként 20 hetesen egy dudor nőtt a lábamra, amire antibiotikumot és krémet kaptam (nem jut eszembe a betegség neve).

8. héttől barnázás, amire Utrogestant kaptam.

Majd úgy a 30. héttől magas vérnyomás és szívritmus zavar.

Nagyon vizesedtem, de nem volt igazoltan toxémia. Kb. 6 kg volt csak a víz rajtam.

Végül 40+1 hétre, sürgősségi császárral született a fiam, meconiumos volt a magzatvíz.


Második terhesség, most vagyok 16 hetes. Légszomjjal küzdök már most és a lábamon megint ott a dudor, amire jelenleg antibiotikumot szedek. Utrogestant a 7. héttől szedem, így csak egyszer volt vérzés, amikor elkezdtem leállni róla. Aggódom, hogy mi jön még.

2014. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ja! És az első terhesség következménye egy pár epekő volt. Amikor a kisfiam 8 hónapos volt, kivették az epehólyagom.

14-es voltam.

2014. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
a végén a varrást elcseszte az egyik orvos, hívni kellett másikat, az kezdte elölről, a méhszáj szanaszét volt repedve,a fejem fölött már a későbbi hüvelyplasztika szükségességéről beszélgettek, 1 órán át varrtak, ha jól emlékszem 7-8 érzéstelenítéssel
2014. jún. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Terhesség teljesen problémamentes.

Szülés is annak indult, aztán a kitolási fázisnál láthatóan ideges lett a stáb.

Forgási rendellenesség és fájásgyengeség miatt elakadt a szülőcsatornában, vákuummal és hasba könyökléssel préselték ki.

Utána nem vált le a méhlepény, szabad műtő nem volt. Ezt elvileg csak altatásban csinálhatnák, de idő szűkében a doki puszta kézzel tépkedte, zéró érzéstelenítés. Igazi élvebelezés volt. A végére lett szabad műtő, ott altattak és 10 perc alatt kész lett (előtte fél óra érzéstelenítés nélküli középkori kínzás).


Az alvázam a sok beavatkozástól, turkálástól kb 5 centivel kijjebb volt, mint egyébként, akkora ödémám volt. Az aranyerem akkora volt, hogy ha közjegyző is van a kórházban, kapok Guinness bejegyzést.

A gátmetszéshez használt olló életlen volt, inkább nyaszatolt, mint vágott vele a doki. Belül is repedtem, bár ezeket már egyáltalán nem éreztem, csak mesélték.


Ja, meg eltört a farokcsontom, szóval nálam a rombolás valamiért a végbélnyílás környékére koncentrálódott, belül is durva ödéma volt, a teljes medencefenékben.


Már egy hónapja volt, szinte nyom nélkül gyógyult minden hál istennek. Két hét múlva kiderül, hogy belül mi történt azóta.

2014. jún. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ja, és kb 8 dl vért locsoltam szét a szülés alatt, a normális hemoglobin szint 120-140 között van, engem 60-nal engedtek ki. A férjem elmondása szerint a doki mögötti fal is véres volt, annyira kapkodniuk kellett.


Szép fehér bőröm volt szülés után :)

2014. jún. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1. terhesség: 5 hetesen vérzés, fenyegető vetélés, kiderült, hogy "csak" egy haematoma volt. 18 hetesen ciszta volt a kicsi fejecskéjében, szerencsére felszívódott. 36 hetesen magas lett a vérnyomásom, vizesedtem is, 37+2-re vákuummal született a kisfiam, egészséges 4,5 éves nagyfiú már.

2. terhesség: 25. héttől kezdve szervi bajok sorozata derült ki a babánál, kromoszóma-rendellenességgel született császármetszéssel. Én végig jól éreztem magam, a császár után is könnyen, gyorsan felépültem fizikailag.

3. terhesség: 6 hetesen két hétig élénkpiros vérzés, nem derült ki az oka. 18 hetesen méhlepény a méhszájon, szerencsére fentebb húzódott. 20. héttől 28. hétig köhögés, a végére már kezdtem aggódni, mert szabályosan izomlázam lett a hasamban. Az utolsó három hónapban szinte folyamatosan fájdalmat éreztem a császáros heg vonalában, de senki nem tudta megmondani, mi okozta. A szülés előtti héten elmúlt a fájdalom.

Folyamatosan fájt a derekam, néha alig tudtam mozogni, annyira.

A szeméremajkakon jókora visszerek jöttek elő (szülés után visszahúzódtak).

Szülésnél, az erős fájásoknál kicsit esett a baba szívhangja, köldökzsinór a nyakán volt és enyhe arctartással született, szerencsére nem húzódott el a kitolás, gyorsan kibújt, egészséges, erős baba.

2014. jún. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1. terhesség problémamentes, szülés spontán. Viszont elhúzódó vajúdás (28,5 óra mindennel együtt) miatt meconiumos magzatvíz (babának antibiotikumos kezelés)

2. terhesség 9. héten barnás-véres váladékozás, emiatt hetekig fekvés, Utrogestan. Terhességi diabétesz. Szülés spontán, gyors, problémamentes.

3. terhesség ugyanúgy 9. héten barnás-véres váladékozás, emiatt hetekig fekvés, Utrogestan. Terhességi diabétesz.

Szülés spontán, viszont köldökzsinór a baba nyakán volt (szülés közben leszedte róla az orvos, nem lett semmilyen következménye) és a baba fekvése 180 fokkal elfordulva a tengelye körül, emiatt nehéz kitolás (nem kellett beavatkozás, saját erőmből nyomtam).

2014. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!