Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan kismama...

Van köztetek olyan kismama aki a szülés közeledtével be van pánikolva és ugy érzi hogy nem lesz jo anyuka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves lány vagyok a 30. hétben járok. Pár hete hagytam abba a munkát és most napjaim nagy részében egyedül vagyok és nagyon ráérek gondolkodni. és mostanra teljesen bepánikoltam a tudattol hogy anyuka leszek. Szeretnék beszélgetni, levelezni hasonlo életkoru leendö kismamákkal akik ugyanilyen cipöben járnak. Kérlek irjatok minnél többen. Ugy érzem eröt tudnék meriteni "másokbol"... :)

2013. okt. 25. 19:58
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia szerintem az első szülésnél mindenki pánikol nem csak te.Ne félj ha ott lesz az idő tudni fogsz magadtól mindent az anyai ösztöneid ott lesznek veled,minden rendbe lesz!!
2013. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap múlva leszek 26 éves, 37 hetes terhes vagyok. Házasok vagyunk, terveztük a babát és még is a terhességem során szerintem hetente egyszer megbántam az egészet. Hol kétségbe estem, hogy anya leszek, hol azon gondolkodtam mekkora baromság volt teherbe esnem, hol azon stresszeltem, hogy semmije sem lesz meg időben a kisfiamnak, hol azért aggódtam, hogy elvetélek vagy koraszülött lesz a babám, hol azon aggódtam, hogy a férjem el fog hagyni (pedig semmi oka nincs rá csak éppen összekaptunk egy apróságon). szóval mást sem csináltam 36 hetes koromig csak valamin aggódtam, és bűntudatom is volt közben, hogy szegény baba a pocakomban semmiről sem tehet még is úgy érzek iránta mint ha fölösleges lenne. Aztán 35 hét körül elkezdtem aggódni a szülésen, hogy belehalok, hogy elakad a babám, hogy nagyon fájni fog, hogy szétszakadok, hogy császár lesz a vége, hogy ronda csíkos lesz a hasam stb. , nem tudom mi történt kb. 36-37 hét között egyik reggel felébredtem és azóta teljesen nyugodt vagyok. Nem félek a szüléstől, nagyon várom már, hogy kint legyen a fiam, úgy vagyok vele, hogy 2-3 hétig majd biztosan nagyon fog fájni a szülés utáni testem, de annyit csak ki lehet bírni, itt lesz az édes kis fiam, a tündéri picike kis kezével, és apró lábával. Mások is neveltek már gyereket, senki nem úgy születik, hogy mindent tud, majd rájövök mi a jó a babának és mi a jó nekem, ha valamit végkép nem tudok felhívom az anyukámat/ barátnőmet/ védőnőmet / gyerekorvost és majd ők segítenek. Nem én vagyok az első szülő nő, nem én vagyok az első anyuka első gyerekkel, biztosan fognak majd segíteni a szakemberek ha végleg elveszettnek érzem magam. Szeretjük ezt a babát és biztosan képesek leszünk majd a legjobb tudásunk szerint nevelni őt.
2013. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok és 37+5 hetes. Hasonló aggodalmaim voltak ahhoz mint az előttem szólónak (gondolok itt a szülés közbeni tragédiára vagy hogy elakad a pici - gondolom amiatt, hogy ráadásul deréktáji gerincferdülésem is van), de magamhoz képest (mivel rettentő parázós vagyok) most nyugodtnak mondhatom magam. Nagyon sok történetet olvasgatok ezen az oldalon, beszélgettem pár emberrel és rám ez megnyugtatóan hat. Amikor eljön a nagy pillanat akkor lehet bepánikolok majd, de a végeredményre gondolva, hogy majd a karjaimban tarthatom a kisfiam szintén nyugalommal tölt el. Nem vagyok tapasztalt gyereknevelésben mert nekem is első baba, de én is úgy gondolom, hogy majd előjön az anyai ösztön és mindent tudni fogok, hogy mit hogyan kell majd csinálni.

Könnyű szülést mindenkinek! :)

2013. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!