Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám minden evés...

7 hetes babám minden evés után sír. Volt így valaki?

Figyelt kérdés

Tápszeres, 100-120 ml-t eszik kb 4 óránként. Van amikor be sem fejezi, kiköpi a cumit és sírni kezd, van amikor befejezi és utána rögtön sír (ez a leggyakoribb) és van hogy kaja után egy órával. Sír15-20 percig, megnyugszik, néha el is alszik és egyszercsak megint torzul a kis arca, megfeszíti magát és sír. Ez így megy 1-2 órán keresztül aztán egyszercsak elalszik és nem ébred sírva. Napi 1-2 kaki van,de kakilás után sem nyugszik meg, sír tovább.

Nagyon rossz így mert az evések közötti 4 órra fele így megy el, játszani (csörgőzni, játszószőnyeg stb) kb 20 percet tudunk mert megunja vagy a hasa fáj, és a maradék 1-2 órában alszik.

Próbáltu már az infacolt, espumisant, gripe watert, masszázsolom de semmi.

Angliában élünk, itt nagyon lazák mindenbel. Említettem többször a védőnőnek, de nem foglalkoznak különösebben vele amíg rendesen hízik biztos nincs nagy baj. Dokinál is voltunk, írt föl tápszert mert szerinte tejallergia. Egy ideig jobb volt kicsit, de most pár napja megint nagyon sír.

Volt valaki hasonló helyzetben? Kiderült mitől volt? "Sima" hasfájás vagy valami más?


2013. dec. 27. 05:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Bar a miert sir-ra nem tudok sajnos valaszolni de mellekesen arra azeretnek reagalni; hogy emlitetted a 20 perc jatekot es a csorgozest. 20 perc nagyon sok meg egy ilyen pici babanak...jatszoszonyegre sem igazan van szuksege. Raer 3 honap mulva. Nem lehet hoyg megis azert sir mert "tul sok programot adsz neki"? ... Csorgore se nagyon van szukseguk meg ilywnkor...
2013. dec. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt a helyzet..lehet nagyon mohón iszik,

MAM cumisüveget vegyél,és INFACOL szuszpenziót nekünk ezek beváltak valamint várd meg amíg jól kibüfizi magát a babóca :)

Pumatartásba próbáld fogni az is segít.

Szerintem hagy őt pihenni,a játékokhoz még nagyon pici,a játszószőnyeg jó,engedd had nézelődjön és ha fáradt akkor simán elalszik közben.

2013. dec. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én babám is 7 hetes, igaz nekem anyatejes, de ugyan ezt csinálja. Kiköpi a cicit, majd megint kéri , de még sem jó, aztán csak nyűglődik össze vissza és már fejen állok az sem jó. Mára már van pár "praktikám" először játszó szőnyeggel próbálkoztam , de nem nagyon érdekelte kivéve ha valami lógó t lökdöstem neki vagy valami csörgőset, utána simán a szőnyegre tettem és ott bámészkodik (kb. 10 perc), (nagyon szeretik a fekete fehér kontrasztos dolgokat nézni), szereti ha recsegős kockát mutogatom neki (amiben ilyen zacskó szerű anyag van és recseg mint pl. a popsi törlő is), szereti ha énekelek neki és közben mozgatom, (szőnyegen fekszik és lóbálom a lábát, vagy csak simogatom), eddig utált mellkasomon lenni, de már van, hogy azt igényli, ott fekszik és közben föl le lököm a popsiját, ágya fölötti forgót (zene nélkül mert én utálom) szereti nézegetni háton fekve, (enyém csak hason alszik , de ébren csak háton hajlandó lenni), szereti a sípólós játékokat. Mire ezeket végig próbálom és egy-egy éppen megtetszik addigra kidől és elalszik. :D Látszik rajta, hogy fáradt, van, hogy ringatok 3-at rajta és már világát nem tudja :D pedig előtte hatalmasak voltak a szemei. Nálunk az is beválik sokszor amikor már 1 órája csak szórakoztatom és sehogy nem alszik el, hogy egyszerűen leteszem az ágyba és nyűglődik 10 percet majd alszik 5-6 órát is. Eleinte soha nem hagytam sírni így az ágyban, aztán rájöttem mekkora baromság ez így, mert igen is van olyan, hogy hagyni kell sírni 5-10 percig, mert kikel jönnie a feszültségnek, böfi-puki is tud ilyenkor jobban távozni és abszolút mosolyogva alszik el. Ha nem hagynám ilyenkor 5-10 percet sírni, szerintem még 2 óra múlva is csak szenvedne.
2013. dec. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Játszószőnyeg, csörgőzés egyszer van egy nap, nem minden kajánál. Mikor nem sír, de nem is álmos, akkor rakom egy kicsit a szőnyegre nézelődni, de nem alszik el ott, ha megunta sír. Jelenleg ott tartunk, hogy a szopipárnán ringatva alszik el, nincs szivem lerakni sírva mert fáj a poci. Nem tudom hogy fogom majd megtanítsni egyedül az ágyban elaludni, ez most egyelőre lehetetlen. Először ez a sírás oldódjon meg, aztán jöhet a többi.
2013. dec. 27. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
A hasfájós babáknak általában nem a kakilással függ össze a fájdalom. Ha nincs széklete az még külön rossz. Az egyik hozzászólónak igaza van. A sok inger miatt is sírhatnak. Valami biztos nem jó neki. Lehet, hogy pont a tápszer. Ha hasfájós akkor csak enyhíteni tudod a fájdalmát de ez csak az idő elteltével fog elmúlni. Azt mondják kb 3 hós korban áll át az emésztőrendszerük. Addig nem sok mindent tudsz tenni. Az is jó amit írtak, hogy használj olyan cumisüveget amivel kevesebb levegőt nyel. Mi is vettünk. Nem olcsó de megéri. Nekünk AVENT van. Nálunk az is baj volt, hogy gyorsan és mohón evett és sok levegőt nyelt. Sőt próbáld meg közben is büfiztetni ne csak a végén. Egyébként mióta tápszeres a babád?
2013. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kezdetektől kevés a tejem, és kb3-4 hét alatt el is apadt, pedig ciciztettem, fejtem, teát ittam, homeós szert szedtem. Cumisüvegünk olyan van, amit írtál. Nagyon mohón eszik, akkor valóstínűleg ez a baj. 3-4x is büfiztetem egy etetéskor, de így is benyomja a 120-at 15 perc alatt.
2013. dec. 28. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Az igen! Nálunk is így volt. Engem kétszer elöntött a vér miután hazajöttünk és a gyógyszerektől meg az idegtől apadt el a tejem. Mi is megvettünk mindent, bogyót, teát stb de semmi. Az a baj, hogy mi több dolgon is változtattunk egyszerre és nem tudnám megmondani mi volt a hatásos. Váltottunk tápszert utána elkezdtem adagolni az espumisant meg a biogaia cseppeket de az utóbbit székletrekedés miatt. Majd a védőnőm ajánlotta az éhgyomri cukros kamillateát. Plusz még megvettem a cumisüveget. Ezután jó lett. Egyébként a teát és a cseppet a széklete miatt ajánlották. Viszont most olvastam, hogy akkor sírhatnak még evés közben , után ha reflux van a háttérben. Nem akarlak megijeszteni. Olvass utána. Állítólag a babák kinövik és csak pár dolgon kell változtatni. Viszont akkor írták, hogy fáj a nyelés. Én is csak azért találtam meg mert mostanában ha enni kell elkezdi megfeszíteni magát és sír néha. Pedig éhes és mégsem jó valami. Ha ez így van akkor írnak fel Ar-es tápszert. Nem tudom. Most megyünk pár nap múlva dokihoz és kiderül.
2013. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!