Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karacsonyfas kerdes. Hany...

Karacsonyfas kerdes. Hany eves volt gyermeked amikor egyutt diszitettetek fel a karacsonyfat?

Figyelt kérdés
divat lett az, hogy mar a 3-4 eves is tudja hogy a fat nem az angyal hozza?
2013. dec. 17. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Legnagyobb fiam 11éves. 1 évesen már velünk díszítette a fát. Decemberi születésű.

Nálunk a fát mi díszítejük és csak az ajándékot hozza a jézuska .

A kisebbik gyerek 2,5 éves ő is velünk díszítette.

2013. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elv kérdése. Tesóméknál 4 és 3 évesek a gyerekek, a jézuska hozza a fát és nekik kell díszíteni, ha szép lesz a fa hozza az ajándékokat alá. 1-2 évesen is segítettek. Nálunk az a szokás, hogy hozni kell fát és feldíszíteni, akkor hoz a jézuska ajándékot. Én is így nőttem fel, ezt az elvet követem. Már 2 éve segít, általában szaloncukrot enni :D Most 3.5 éves.
2013. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1 évesen már "segített". Amikor én gyerek voltam, nálunk sem az angyal hozta a fát, anyuval együtt díszítettük fel. Unokatesóméknál a Jézuska hozta.

Most 4 éves a lányom, és már nagyon várja, hogy segíthessen díszíteni, nem akarom megfosztani etől az örömtől, szereti, ha mind együtt csinálunk valamit. Ez nálunk közös program.

2013. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi a "divat", de nekünk gyerekként sem az angyalka hozta. Apa elment megvenni (amikor nagyobb lett az öcsém, ő is ment vele, az olyan pasis program volt), aztán együtt feldíszítettük.

A páromék családjában is hasonlóan volt.

Korábbi páromnál a gyerekek elmentek a nagyszülőkkel moziba, addig a szülők feldíszítették a fát meg a lakást. De ezt tudták a gyerekek, nekik sem az angyal hozta.


Nekünk 2 éves múlt a lányunk. Együtt fogjuk díszíteni a fát, hármasban.

2013. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Fát a Jézuska hozzá amíg mi angyalkaváráson vagyunk a templomba. Utána átrendezzük.
2013. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, nallunk az volt a szokas hogy a fat is feldiszitve hozta az angyal,(vagy a kis Jezus) az volt am a csoda; en is igy szeretnem csinalni, dehat valtoztatnom kell mert a szomszed gyerek majd megmondja az enyemnek,hogy nalluk o diszitette a fat...akkor azt hogy magyarazom meg?
2013. dec. 17. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
1évesen pont aludt amikor díszítettük a fát, de mi mindig együtt díszítettük, kislányom most kettő, ő is ott lesz amikor díszítünk! Nekünk sose mondták,hogy angyal hozza a fát, mindig segítettünk mi, nagyon jó volt :)
2013. dec. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3 évesen a Jézuska hozta a fát feldíszítve, ajándékokkal (nálunk az angyalkák nem játszanak...).

idén 4 éves, írtunk levelet a Jézuskának, hogy mit szeretne. azt mondta azt írjuk bele, hogy idén ne hozzon fát, mert ő szeretné feldíszíteni :D


látja, hogy árulják, kérdezte miért, mondtam, hogy csak a gyerekeknek hoz, ezért a felnőttek megveszik maguknak és feldíszítik. na ebből lett, hogy ő is díszíteni szeretne :)

én meg úgy gondolom, hogy a karácsony róla szól és úgy lesz ahogy ő szeretné. millió mesét ki lehet találni, mondj valamit, hogy miért nem hoz fát a szomszédnak és nektek miért hoz.

nem hiszem, hogy egy 3-4 évesnek nem lehet megmagyarázni ilyen dolgokat ;)

2013. dec. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszaitokat
2013. dec. 17. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 17 éves, és a mai napig nem jön addig a szobába, amíg nincs kész a fa :) Ő így szeretné, hát legyen :)
2013. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!