Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ültetni? Vagy csak...

Szabad ültetni? Vagy csak akkor amikor magátol felül?

Figyelt kérdés
Kisfiam még magától nem ült fel, viszont ha megültetem akkor stabilan ül. Nem merem, nehogy ártsak vele!
2009. nov. 27. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne ültesd, mert árt a gerincének!
2009. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám 4 hónapos és csak úgy húzza föl magát az ölemben, de szerintem még korai. A te babád milyen idős?
2009. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
6,5 hónapos. Ha a bébihordozóban, vagy a pihenőszékében van, akkor felül, csak még úgy nem tud, ha fekszik.
2009. nov. 27. 11:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ezt mondta a védőnő: mindent lehet a babának, amit úgy csinál meg, hogy te két méteres távolságból figyeled. Egyéb esetben (pl ültetés) az ő fejlődésének nem megfelelően terheljük a gerincét, azaz nem szabad. Azért csinálja, mert tetszik neki az eredmény és a más látószög, de még nem kész rá.


Az én fiam 11.5 hetes és pár napja kezdte húzkodni fel magát, ezért kérdeztem meg. Azóta nem hagyom.

2009. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval, amit magától megcsinál, azt szabad, minden egyéb esetben ne csináld. Hidd el, ő is gyorsan megtanul ülni!
2009. nov. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a gyógytornász, hogy amíg magától nem tud ülni, addig nem nagyon szabad, mert egyrészt a gerincét terheli, de méginkább a csípőjét, és csípőficamos lehet később.
2009. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!