Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak akkor lehet a sportkocsib...

Csak akkor lehet a sportkocsiba ültetni a babát, ha már teljesen egyedül felül, és magától ül? És ha ezt csak 1 éves kora körül fogja csinálni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy csak 1 éves korára tanul meg ülni. Addigra általában már felállnak a babák, némelyikük önállóan megy is. Ha mégis így lenne, a sportkocsi támláját félülőhelyzetbe lehet állítani, így kilát a pici és a gerince se terhelődik...
2009. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen lusta is legyen, azért egy egy éves gyereknek illik már felülni és biztonságosan, magabiztosan egyedül ülni.

Amúgy én a sportkocsit csak azután használtam miután a lányom ezeket már mind produkálta. Azt hiszem 7-8 hónapos korától használjuk.

2009. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül felülni csak később tudnak. Ha már biztonságosan ül úgy, hogy megtámasztod a hátát, akkor beteheted. Én eleinte mindig a legnagyobb dőlésszöget választottam (150°). Azért mondják a fél éves kort, mert ez kb. akkor következik be... Én 5,5 hósan rövidebb szakaszokra már betettem.
2009. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én fél évesen áttettem a sport részbe.

Egyszerű okból: kinőtte a mózest.


Most tud már egyedül felülni (8 hós), de 6 hónaposan is viszonylag stabilan ült, már amennyire "stabilan" ülnek ezek a fél éves manók.


Ezt a felüléses dolgot én nem nagyon értem egyébként, mert hát ha a sport részt ledöntöd hátra, akkor nem ül a gyerek.

Szerintem fél éves kortól már használhatod.

2009. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Jó az 1 év az túlzás volt! :-) Hét hónapos a drágám és úgy ül ha nagyon picit támasztom a hátát, de ha elengedném borulna még! Azért is kérdeztem mert lassan kinőjük a mózest!
2009. okt. 27. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor már beleteheted de ne teljesen ülve, hanem döntsd meg egy kicsit a háttámlát. 9 hónapos korig legkésőbb meg kell tanulniuk felülni egyedül. Ha nem sikerül, akkor érdemes orvossal konzultálni, esetleg gyógytornára járni.
2009. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!