Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babádnak miből...

7-8 hónapos babádnak miből áll egy napi étrendje? Miket eszik, mennyit? Szopik is még?

Figyelt kérdés

Ha szopik, akkor hányszor egy nap? Éjszaka is?

Köszi előre is a válaszokat!! :-)


2013. dec. 28. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

a kisfiam 8 hónapos, anyatejes. kb 4 óránként szopizik, éjszaka már nem. tehát kb egy nap 4-5ször, ez alvástól is függ. 2 szopi között mindig kap enni. reggel tejpépet gyümölccsel vagy keksszel, délbe főzelék amibe hús is van. délután gyümölcs, este főzelék vagy tejpép. minden evésre egy nagyobb aventes pohárnyit eszik meg.

miket eszik? banán, alma, barack, meggy, szilva, babapiskóta, háztartási keksz, krumpli, sütőtök, cukkini, karfiol, brokkoli, répa, cékla, csirkemell. és persze ezek kombinációja.

2013. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

******** reggel 7 óra 2 perckor ébred (komoly!) :)

akkor nem eszik mert ugye azt hajnalban már elintézte :)

peluscserével kezdjük a napot, aztán be a kiságyba, ott játszik, én ébredezem reggelizem, mosakszom, stb.

******** fél 9-9 felé szopizik egyet,

utána eljátszik megint magába, vagy a habtapijára leteszem, vagy a szivacsra. közben teszek-veszek, de azért sokáig nem engedi, hogy távol legyek.

***** 11 felé megint van egy kaja

- ezt már lassan-lassan kiváltja szépen egy kajcsi, vagyis ilyenkor már mostanában beültetem az etetőszékébe, és pépes gyümit (alma, körte, banán) kanalazunk.

****** szóval talán alszik 11:30 és 12:30 között.

****** fél három - 3 óra környékén megint van egy kajcsi, ezen is be szokott aludni :) cicin alszik :)

ha jó az idő, akkor

******* 1-3 óra között elmegyünk sétálni, van, hogy csúszik ez a séta, de ugye fél4-ig mindenképpen elindulunk. a babakocsiban szokott aludni.

******** van egy kajcsi fél5-6 között

******** néha bealszik fél5 körül egy kicsit...

******** este fél7-7 között van a fürcsi, ha aludt fél5-5-kor akkor fürcsi után játszunk az ágyikóban együtt, ha nem, akkor cicin bealszik, mint a huzat :)

******** cicin bealtatás után (7-8 között van) berakom a kiságyba, és alszik fél11-ig,

******** fél11-kor egy kicsit cicizik, vissza kiságy, fél3-kor megint felébred, akkor már alszik velem

******** kb. 6 körül asszem cicizik, de én tök kóma vagyok, szóval csak sejtem, hogy eszik ekkor :)

és 07:02-kor ismét kezdődik a napunk.


napközben csak 30-40 percet alszik amúgy.

éjjel tényleg csak nagyon ritkán áll neki játszani már 3 hós kora óta, mivel ha csintalankodni próbál, mikor én aludni akarok, akkor összebújok vele, cicire rakom, és ettől elalszik, lenyugszik :)

az a hozzátáplálás de nehéz dolog nekem... :) de mi lassan araszolgatunk előre e téren :)

tejem van bőven, baba szép kövér, jól fejlődik.

nem hinném, hogy amit csinál éjjel az evés. komfortcici, esetleg felébred és a szomját oltja. nagy már, hogy éhes legyen ilyenkor. nálam megszokta ezeket az időpontokat. bevallom, nem zavar, sőt. szertem, ha cicizik, ha hozzám bújik, még ha fel is ébredek éjjel :)

2013. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hónapos múlt. Reggel 7 körül ébred,szopizik. Tízórait 10-11 körül eszik,ez már gyümölcs vagy gabonapép gyümölccsel. 14 óra körül ebédel,főzeléket. A főzelékbe már szokott kapni pulyka vagy csirkehúst. 5 körül uzsonnázik,ez nálunk még anyatej és este 8-9 körül van a vacsi,ami szintén anyatej. Lassan elkezdjük az uzsonnát is kiváltani.
2013. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!