Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babánál genetika...

1 éves babánál genetika lehet, hogy nem igazán hízik? Vékony vagyok, a párom magas és vékony.

Figyelt kérdés

3600 gr-al született a babám és most 11 hónaposan nincs 9 kg. Már 4-5x etetem naponta, tejpép, gabonapép, gyümölcs, főzelék, zsömle, tojássárgája, vajaskenyér, sonka. Örökmozgó, meg sem áll. A súlya viszont nagyon áll, már hónapok óta.

A gyerekorvos aggódik, hogy 1,5 kg-al többnek kellene lennie- ő egy húsosabb ember.

Egy másik orvos azt mondta, hogy ne várjunk csodát, hisz mi sem vagyunk nagydarabok.

Ez genetika szerintetek vagy aggódjak?

Egyébként minden étkezés után van szép formás széklet. Ez nem sok naponta?


2009. nov. 27. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a másik orvosnak van igaza,miért kellene másfél kilóval tobbnek lennie?Ha szépen eszik,fejlodik,nincs semmi baj.Az én babám 1 évesen volt 8 kg,de 10 hónaposan is annyi volt,és rendesen eszik.Biztosan kozre játszik a genetika is /én 46 kg vagyok/.A székletet sajnos nem tudom,nálunk kb.napi kétszer van.
2009. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 3610-el született, és 1 évesen volt kb. 9430gr. Most 14 hónapos, és alig 10 kiló. 84 centi, elég magas gyerek, de szerintem egyáltalán nem vékony. Az utóbbi hónapokban ő se hízott sokat, de én nem aggódok. A te babádnak valószínűleg nagyon gyors az emésztése. Nálunk napi 1 kaka van, pedig 2x eszik főzeléket, egyszer gyümölcsöt, joghurttal, kekszel, meg 2x tejet, + reggelire valami kenyérfélét.

A husis főzelékektől nagyon meg tud indulni a súlyuk, próbálj olyanokat adni neki, amiket nagyon szeret. Egyszerre mennyit eszik meg egy főétkezésnél? Nálunk 250-300gr is elfogy, ha épp olyan kedve van, hogy eszik.

2009. nov. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet genetika, amellett pedig minden kisgyermeknél van egy anyagcsere átállás. Örülj neki, hogy nem kövér, ha rendesen eszik és bevisz mindent amire szüksége van, jó kedélyű, mozgékony, akkor egészséges és nincs miért aggódni. Főképp ha ti sem vagytok nagydarabok. Ha gond lenne vele akkor levert lenne, sápadt és visszautasítaná az ételt. Én kissúlyú voltam és addig szenvedtek a szülők a töméssel kiskoromban hogy utána arról szólt az életem, hogy hogyan fogyjak le. 1,5 kg semmi, az függhet a testalkatától is. Hidd el jobb ha kissúlyú, de egészséges, mintha túlsúlyos lenne. Amúgy csecsemős vagyok és a gyerekorvosok mind ezt mondták. Persze van egy egy gyerekorvos aki túl aggódja ezt a kérdést, de szerintem csak figyelj arra hogy jó színben lévő, jó étvágyú egészséges, boldog gyerek legyen és ne aggódj.

9kg pedig szerintem normális, a babák sem egyformák.

2009. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hááát, a fiam csak egy fél bébikajás üvegnyit (160gr az egész) eszik, jobb esetben egy egészet a főzelékből- kétfélét szeret csak, de a gyümölcsből bevág egy egész üvegnyit, illetve a pépekből egy teljes aventos pohárnyit- kb. 220 ml-t.
2009. nov. 27. 22:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon mozgékony, hisztis, akaratos baba-nem tűnik betegnek.

Annyit mozog, hogy szülés óta fogytam mellette 25 kg-ot.

Lehet, hogy túl sokat mozog és azért kakil ennyire sokszor? Apukája is minden étkezés után megy wc-re. Nekem ez is fura.

Remélem nincs anyagcsere problémája, mert amikor megszületett, akkor el kellett mennünk az endokrinológiára emelkedett TSH miatt. Mégegyszer vettek tőle vért, de nem hívtak vissza. Ezért is motoszkál bennem a kisördög.

2009. nov. 27. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Miért nem főzöl neki? Lehet hogy azért nem eszik többet, mert egyszerűen csak íztelen neki az üveges bébiétel? Nálunk nagyon menő kaja pl. a töltött paprika, vadas, mindenféle tejfölös-rakott dolog darálthússal, karalábé főzelék, rizses-tökös-pulykacomb, csirkepörkölt, fasírt. Én is jobban szeretem a házi kosztot, mint a készételeket, a gyerek miért lenne más?

2009. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam számtalanszor, az meg aztán pláne nem kellett neki. Újra és újra próbálkozom, márcsak az anyagi csőd elkerülése végett is.

Max. 4-5 kanállal fogad el belőle. Anyukám is főzött, az sem kellett neki.

2009. nov. 27. 23:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van a kajálással. Kész szenvedés. Nekem azt tanácsolták többen, hogy hagyjam...annyit eszik amennyit eszik. Most ezt próbálom hátha tényleg jobb lesz az étvágya.

9 hónapos és 7300g. :p 6 hónapos korától 80dkg-ot hízott tehát ha így halad kb.8 kiló lesz 1 évesen. Amúgy meg azt mondta nekem a védőnő, hogy 9-10 kilónak kellene lennie 1 évesen de nem csak neki hanem mindegyik babának függetlenül a születési súlytól. Van aki azt mondja, hogy meg kell 3x-ni a születési súlyt de szerintem az egy kicsit sok lenne pl. a ti esetetekben is. Akkor majdnem 12kilónak kellene lennie, ugye? Hát az szerintem sok egy 1 évesnek. 2 évesen kellene kb.13 kilónak lenni.

Mi 3160-al születtünk egyébként.

2009. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A súlyával semmi gond, a legjobb! Kis fitnesz-bébi! :)

Nem kell mindenkinek gurulnia, aztán meg lehet sírni, hogy minden negyedik gyerek túlsúlyos! Szerinted melyik baba lesz majd a "negyedik"? A Tiéd? Hát nem valószínű!

Viszont a minden étkezés utáni széklet valóban elgondolkodtató!

2009. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi most kezdtük a 11 hónapot és mi sem vagyunk nagyobbak! 72 cm és kb. 8 kg. Mostanában egy hónap alatt 40-50dkg-ot hízik. Én adok neki bébiételt is meg rendes kaját is, de mindig csak annyit amennyi jól esik neki. (volt, hogy szerintem még ennie kellett volna és szegény csak visszabüfizte a felesleget, azóta inkább nem erőltetem ,csak akkor szoktam kicsit, amikor szinte semmit sem evett)

Nekem még csak cicizett amikor szóltam a doktornőnek, hogy minden evés után kakál. Azt mondta, hogy figyeljük, mert ez nem igazán normális. Nálunk ez már elmaradt, napjában 1-2x kakál. Szerintem kérdezd meg erről az orvost.

11 hós anyuka

2009. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!