Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot válasszak?...

Milyen küzdősportot válasszak? 15/f magas vékony testalkatú vagyok. Önbizalomnövelés céljából meg vmi hobbi kéne, szóval nem akarok én profi versenyző lenni.

Figyelt kérdés
olyan küzdősport/harcművészet kéne ahol edzésen nem kell szétvernünk egymást és lábat is kell használni, mert nem boxolni szeretnék.
2011. okt. 17. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Fájdalom nélkül nincs fejlődés anélkül meg nincs tapasztalat . Érdemes belefektetni az energiát . Ezek a fájdalmak ideiglenesek hozzászoksz pár edzés után . Egyébként én Thai boxolok szerintem ez pl nem rossz és a te test alkatod is stimmel ezzel . Enyém mondjuk nem annyira mert én nagydarabb vagyok kötött izmokkal kell lihegni , szóval nem hátrány ha vékony vagy Thai Boxban .
2011. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 lee12 ***** válasza:
62%

látványos és nem vernek agyon(taekwando)

hosszú távon hasznos az aikido

ahol bunyózni is megtanulsz :box(nem divatmajmok mint a thai osok)

2011. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
vingcsán lesz a neked való...
2011. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ja még a Win Tsun se rossz remélem jól írtam. Meg Aikido hát , én annyira jól oktatott embert nem láttam persze én még tapasztalatlan vagyok benne , mert nem is sokkal találkoztam ,de szerintem Magyarországon nagyon kevés jó termet találsz ahol jól oktatják szóval belekell húzni ha jó helyet akarsz . Meg ott tudtommal tanulni kell a gyógyászati részét is ahhoz , hogy tovább lépj ,de lehet rosszúl halottam .Boxal az a gond , hogy nagyon beléd oktatják hogy a másik üt , de mivan ha rug ? Egyébként kézmunka az tényleg nagyon szép ,de szerintem ez érthető csak hát lábat nem kihasználni szerintem elég nagy hiba .

Am. szerintem még a karate se rossz . Csak ott sokat kell ordítozni nekem az nem tetszett egyébként fasza nagyon az is . Majd lehet egyszer én is fogok ,de egyszerre csak egyet :)

2011. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is thai boxolok,egyetértek Full Contact-al,nem hátrány,ha vékony vagy,és is az vagyok.Csak az a baj,(pontosabban csak neked),h mi azért rendesen gyepáljuk egymást edzésen.(De ne ijedj meg,van rajtunk bandázs,kesztyű,fogvédő,lábszár- és lábfejvédő,meg néha fejvédő is,mondjuk ezek nem védenek annyit mint hiszed,múlt edzésen is kifeküdt 1 gyerek vagy 15 percig,de nem ájult el,csak ha fölállt,akk újra elesett,mert annyira szédült).

Vagy a másik amit tok ajánlani,az a karate,ott is van lábmunka,de ott nem sparringoltunk semmit(ezért is hagytam abba).

2011. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja főleg önbizalom szerzéshez , nem árt ha jól sparringol az ember . Meg nem szabad fen akadni azon ha valami nem megy . Eleve mindenkinek van egy saját mozgása , ezt igazán a multkor értettem meg mikor eljött edzésre egy Muay Chaiya (remélem jól írom , mert nekem friss még ezaz irányzat és csak hallásból ismerem és csak reménykedek , hogy neten jól találtam rá az írásra ,de így amit edzésen halottam infót róla ennek kell lennie ) segédmester edzésre (magyar a pali ) ott oktatta egy kicsit csak ismerkedés szinten . ÉS rengeteg beállás van alapból a különböző mozdulatok , mondom még a harci állás se ugyanolyan . És nagyon tetszett , amikor mondta hogy mindenkinek kialakul az állása . Mármint nem mintha nem tudtam volna eddig , hogy van aki mondjuk sokat könyököl van aki térdel , mert persze ezt megérti alapvetőleg az ember ,de amikor hallod ezeket az infókat rájössz , hogy nincs igazán szabályos mozgás vagy harc technika , mert teljesen tealakítod a mozdulatokat , értem ez alatt , hogy tökéletesen ugyanúgy nagyon ritkán van két ugyanolyan ember , mert valamibe mindíg eltér a szokványostól . Persze törekedni kell a precizióra , de erre megint ráérez az ember egy idő után , hogy mikor forgatja hülyeség felé a technikát . De jobb helyeken az edző is szól .
2011. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Osztom a véleményed,Full Contact.

Igen jól írtad.Am az nem csak Muay Chaiya,hanem ki kell írni,h Muay thai Chaiya.Csak olyan van,h Muay Boran.

Hála az égnek az edzőm alapból tanult ilyenejet + 2 évet volt thai földön,szal ő szerencsére oktat nekünk Thai Boxot,Muay Thai Chaiyat,meg Muay Borant.

2011. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Aha értem köszönöm a plusz infót nem voltam vele tisztában . Egyébként nagyon tetszett amit láttam szerintem nagyon mázlista aki tanulhatja , és szerintem ez vitathatatlan is mivel nagyon kevés helyen tanítják . Ha jól olvastam még a Thai Földön is nagyon kevesen tanítják , mert most már a Muay Thaiban van a pénz . Kár , de érthető is halottam nagyon sok volt a halálozás , habár ez is érthető . Az biztos , hogy nem semmi amit láttam . Az a fordított kezű horog amit láttam pl hatalmas volt . Tehát , hogy tökre fordítva tartod az öklöd lehet tudod mire gondolok azzal kb egyből mehetsz be könyökkel . Meg az tetszett , hogy rengeteg támadás van amiből szerintem teljesen következetes combók vannak úgy értem nagyon gyorsan lehet reagálni .Az se semmi . Amúgy én szerintem azért lenne rá kereslett itt lenne értelme nyitni egy két termet . Szerintem tuti lenne rá érdeklődő .
2011. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sok a halálozás,az biztos,erre találták ki.Nálunk edzés után az ilyen naon prok(szal az ilyen 25-30 évesek,akik régóta csinálják)szoktak sparringolni az edzővel,ahol megengedett a muay boran és a muay thai chaiya használata(mi még csak tanuljuk,de pont a veszélyesség miatt sparringnál nem használhatjuk),és az edző 2 sparring között szokott muatatni ilyen nagyon 'csúnya' technikákat,amiket thaiföldön tanult,és olyanokat csinál(persze nem üt meg feszít kimolyan),h köríves testrugásnál elkapja a csákó lábát,lefordítja a földre,és amíg hason fekszik,könyékkel gerincbe b*ssza.Meg rúg a srác szemközti egyenest,elkapja a lábfejét,és kifelé csavarja,meg ugyanebben a szituációban fogja a srác lábát,fölemeli,átveti térdel kifelé a vállán,és előre elhajította,mint a judos válldobásnál,csak itt a lábával.Csak pislogni tudtam,úgy figyeltem.
2011. okt. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hát igen MT be van a lábcsavarás aztán utána jól van , kicsit keményebbek még esésközben rátérdelnek egyet . Nem baj megkell becsülni ami van . CSak azért jó csodálni ami nincs :)
2011. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!