Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi lennék nálatok...

Kíváncsi lennék nálatok meddig tartott a nyomkodós idôszak a babátoknál?

Figyelt kérdés
3 hónapos baba. egy ideje szépen elalszik este 8 körül, aztàn felébred ėjfėl 1 körül szopizni, majd alszik kb 3 ig utána elkezd nyomni mindig nagyon erôsen, de nem jön ki neki semmi, màrmint széklet, néha egy-egy puki. Ezután már egyáltán nem tud aludni, csak percekre elbóbiskol,ês ez egész reggelig igy megy..mit lehetne tenni, hogy segìthetnék neki? ja, és széklete is csak egy hèten egyszer talán ha van..

2013. dec. 30. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Babamasszás, főleg a pocakot masszírozd. Keress rá a neten, most nem emlékszem melyik irányba kell körkörösen masszírozni.
2013. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ja, és széklete is csak egy hèten egyszer talán ha van.."


Ezt azért tudnod kellene, nem csak "talán", hanem "biztosan", mert nagyon nem mindegy!

Heti 1-nél ritkább még anyatejes babánál sem normális!

(Tápszeresnél meg napi egynek KELL lennie)


Egyébként nálunk nem volt "nyomkodós" időszak. Ha erőlködött, mindig volt eredménye.

2013. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy sok 'fogós' ételt eszel? kicsit kerüld a banánt, rízst, csokit.. és helyette egyél pl.szilvalekváros kenyeret, több rostosat, joghurtot, kefírt - nálunk ez mindig helyrehozta a székelési gondokat.
2013. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egy héten talán ha van úgy értettem, hogy van mikor 8-9 nap is kimarad, de az orvos azt mondta 10 nap is még normális anyatejes babánál. A masszàzst csinájuk egy ideje :( kipróbálom ma a szilvalekvárt, hátha..
2013. dec. 30. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
hát én még a lekvárral várnék. nekem azt javasolta a doki hogy főzzek kamilla teát és 1decihez tegyek 1 kocka cukrot és minden etetésnél adjak neki 10-20ml. nekünk 2nap alatt helyre tette :)
2013. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy meddig tart, azt nem tudom, de az en babam is ilyen, 9 hetes. Az elejetol kaki-problema van, mar reg kiprobaltunk mindent (maszazs, torna, kamillatea, lazmero, bio gaia csepp stb). Most laevolac szirupot kap minden nap, de igy is 3-5 naponta sikerul... Ejjelente nagyon hangos. O alszik, csak epp almaban nyog, tekere - igy en nem alszom semmit...
2013. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom is három hónapos de tápszeres. Eleinte nem volt széklete és tápszert váltottunk, kapott biogaia cseppeket, espumisant, kamillateát cukrosan stb és megindult a széklete. Már napi 2x van neki de valahogy úgy alakult ki,hogy hajnalban indul meg és akkor ő is nyögdécsel álmában. Elalszik 8kor és felkel 1kor és 6kor enni. A reggeli evés után általában széklete is van. De olyan is előfordul, hogy a nyögdécselés miatt hamarabb felébred és nem tudom visszaaltatni amíg meg nem etetem. Passz. Én úgy gondolom, hogy ez is beáll egy idő után. Sok mindenre azt mondják, hogy amikor már rendes ételeket kap akkor el fognak múlni a hasonló problémák. Én is kíváncsi leszek....
2013. dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Már adtam neki kamillateát. kiváncsian várom az eredményt! mégegyszer is köszi lányok !!
2013. dec. 30. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!