Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik nappal 3 hós...

Miért nem alszik nappal 3 hós kisfiam ringatás nélkül semmit?

Figyelt kérdés

Babakocsiban altatom mindig nappal,azelőtt kézben, de már nem marad meg a kezemben, amikor már látom hogy el aludt nem tologatom tovább és 5 perc és órrdít torka szakatából persze olyankor még a cumit is kilöki a szájából, és amikor a cumit vissza teszem a szájába és tovább tologatom 5 perc és vissza alszik és ez így megy addig amíg fel nem ébred teljesen vagy pedig éhes nem lesz.

Éjjel 3 óránként ébred enni és az ágyában alszik.



2013. dec. 30. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert hozzászoktattok ehhez.
2013. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én is azt gondolom,hogy ezt szokta meg.

az esti altatás és az éjjeli felkelés utáni altatás hogy zajlik?? az is ilyen macerás?

2013. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen!! A babkocsiban alszik el este 9 fele és amikor felébred enni éjfélkor akkor kiveszem a babkocsiból megetetem és gyors hasra fordítom a gyerek ágyba hogy fekve büfizzen , mert ha szabályosan fél órán át a vállamon büfiztetném ki menne az álom a szeméből és nem hogy én de ő se aludna csak kocsiban.

Egyszerűen nem tudom mésként altatni az előtt a karomban ringattam 2 órán át mire aludt 15 percet egyedül, de álltalában mire letettem fel is ébredt úgyhogy kezdhettem előről, amikor kezd álmos lenni akkor nyúgös ahova fordítom sehol nem jó, leteszem órdít, felvesem hallgat, van mikor már akkor is ordít mikor csak a babakocsiba teszem aludna álmos de nem bír.

Mit csináljak ilyenkor vele?

Próbáltam már ébren tartani de nem lehet sokat van úgy hogy csukja a szemét de nem alszik.

2 szer volt mostanéban hogy nézte a karácsonyfa pompázó fényeit egy darabig és elaludt rajta.

A kocsiban és egyedül és tologatás nélkül.

Sokszor overálba kell dugnom a szoba leghüvösebb pontjára kell tolnom és csak úgy alszik el tologatás mellett.

2013. dec. 30. 12:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Hű hàt nem irigyellek.ez igy nagyon fáraszto lehet azt még nem irtad hogy nappal hányszor és mikor alszik?van e valamilyen kialakult rendszer?
2013. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Minden etetés között alszik, legalább is úgy csinál.

Napi 8 alkalommal eszik.

Ami minden napos az olyan este 79-10 ig alszik babakocsiba érintetlenül ami neki már éjjelnek számít, csak hogy hajnali fél 4 kor már nappal van neki és nem akar vissza aludni.

2013. dec. 30. 12:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyósom azt mondja még hogy hagyjam is mert még jó az én fiam mert az ővé alig aludt éjjel nappal is+ a régi időkben még textilpelenkák voltak a divatok.
2013. dec. 30. 12:43
 7/10 anonim ***** válasza:

és amikor hajnali4kor kel akkor mikor alszik el megint?


szerintem rosszul lett kialakítva a napirendje. és az is lehet hogy túl sokat alszik. bár még mindig nem világos mennyit. nekem ilynkor 3-4 szer aludtak. kb így: 9től-10.30ig majd fél1 től 3ig,és 5től max 6ig hagytam. fél8kor fürdettem,majd szopi és 8kor aludt.


11és éjfél körül felkelt,majd 3kor és 6-7körül


nem lesz könnyű,de próbáld meg "átnevelni" egy más fajta altatásra. Alkalmazkodnod kell valakihez vagy egyedül laktok? ha senkihez akkor könnyebb dolgod van. aznapra lehetőleg ne tervezz semmit,mert rá fog menni az egész napod. és még pár napod..! amikor már egyértelműen álmos,és már tuti nem éhes akkor egy kis dajkálás után rakd be a kiságyába. tudom,tudom sírni fog. ha nagyon üvölt nyugtasd meg,majd vissza.pár perceket hagyd magára majd visszamész. ha nagyon rosszul tűri akkor kicsit vedd ki.ezt addig folytasd amíg be nem alszik. hidd el előbb-utóbb elfárad.olyan nincs hogy nem .lehet hogy nagyon hosszú ideig tart de megéri.

2013. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy sokat akarom altatni, de én amikor már látom hogy nyűgös , fészkelődik, sír, a kezemben is akkor lefektetem.

Egyszerűen sehogy nem nyugszik csak ha beteszem aludni.

Most ébredt fel fél órája sincsen és nincs kedve semmihez, nem akarja most püfölgetni a lógó csörgő játékokat a kis ágyában.

Fél 12 kor etettem utána rögtön le is fektettem és fél 2 kor üvöltve ébredt de közben volt fent kb 15 percenként mert megállt a kocsi alatta, a baj amiért nem tudott aludni végül az az volt hogy ki volt pisilve.

De egyébként ha semmi baj sincsen akkor képes 3 órát úgy a babakocsiban lenni hogy látszik rajta hogy full álmos csukja a szemét de nem alszik el talán elszenderedik aztán jön a sírás mert éhes.

Hogyan tartsam ébren hogy tényleg csak annyit aludjon amennyit ő igényel?

2013. dec. 30. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
AZ én válaszom az hogy rossz alvó babád van. Az enyém is az sajnos. A testvére is az volt de a hugi mindenen túltesz. Hasonló mint nálatok, nappal csak babakocsiban vagy kendőben képes aludni de szinte folyamatos ringatást igényel. Illetve délelőtt még jobban elalszik, akkor van hogy elég mélyen és nem kell egyáltalán tologatni,de akkor is a babakocsiban bebugyolálva kint az udavaron. Idebent amióta hazahoztuk egy szemhunyást nem aludt napközben az ágyikójában. Ez nem rossz szoktatás kérdése, nyilván Te is úgy voltál vele hogy sehogy sem akart magától elaludni a kiságyában és rájöttél hogy így legalább alszik valamicskét. Idővel jobb lesz szerintem most nem tudsz még mit csinálni, nagyon picike. Nálunk a nővére is ilyen volt, ő akkor lett jobb alvó amikor elkezdte szopni a hüvelykujját 4,5 hósan. A kicsi most 4 hós, de még nagyon küzdünk és sajnos ha ébren van is folyamatosan nyűgös, leginkább csak kézben van el.
2013. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is 3 hónapos a kisfiam, és kb. 2 hónapos koráig ugyanez volt, h. csak ölben akart elaludni, és összevissza aludt. Volt, hogy egyből szopi után bealudt stb. És az időtartamok is teljesen változóak voltak. A változás: Mindent úgy kezdtem,h. ringattam ölbe egy kicsit, majd leraktam a kiságyába, volt is sírás valóban. Simogattam, majd kimentem 1 percre, sírt, visszamentem, megsimogattam, de nem vettem ki. Kimentem 3 percre és így tovább, míg el nem aludt. Hozzáteszem, eleinte változó sikerrel, vmikor nem aludt 2 szopi között semmit. Aztán még egy dolgot bevezettem, olyan napirend féleséget, csak annyi volt a lényege,hogy szopi után ébrenlét, és amikor elfáradt akkor kezdtem az altatást, tehát nem hagytam elaludni kaja után,h. mindig ugyanúgy kövessék egymást a dolgok és kb. 3 hét alatt eljutottunk oda, hogy nagyjából 2 órát fent van, 2 órát alszik váltakozva nappal, és van,hogy magától elalszik a játszószőnyegen. Szerintem próbálkozz, mert nálunk is a megszokás volt a baj, de még olyan pici a babád,h. könnyebb másra átszoktatni, mint később. Sok kitartást.
2014. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!