Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen bébiételt adjak neki?...

Milyen bébiételt adjak neki? Mikortól ehet "normális" ételt?

Figyelt kérdés
Lassan elkezdjük a hozzátáplálást, de nem tudom, hogy milyen bébiételt vegyek, mivel kezdjem.
2014. jan. 1. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell bébiétellel kezdeni. Főzz neki. Én csak akkor adtam neki bolti kajcsit, ha nem volt időm főzni, vagy nem voltunk itthon. Egyébként én a Kecskemétiket vettem, vagy a HIpp-et.
2014. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok gyümölcsökkel kezd. Almával
2014. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

nem bébiétellel kell kezdeni,mert nem eszi meg még kétszerre sem.

2014. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Inkább bébiételt adok neki, nem vagyok egy konyhatündér, keveset vagyunk napközben itthon, ez így egyszerűbb.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. jan. 1. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor pedig rá van írva minden bébiételre,hogy hány hónapos kortól ajánlott.
2014. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

sajnos, ami rá van írva, az korábbi, mint ahogy tényleg jó a babának, azért írják rá, hogy megvegyék, és megetessék. persze általában nem eszi meg a gyerek annyi idősen annyit, amennyi egy adag, de ez a jó a gyártónak, mert kidobod a felét és veszel másikat.

tényleg jobb főzni, ha magadnak sem főzöl, nem vagytok otthon napközben, régen rossz. hogy lát így példát az egészséges ételekre, asztalnál evésre?

használd ki az időt, hogy otthon lehetsz vele, tanulj meg főzni, süss házi kenyeret.


de ha nem így akarod, akkor adjál bébiételt, aminek a legszebb a reklámja, biztos az a legjobb.

a kérdésben a normális ételen mit értesz? pláza-pizzát, amit te szoktál enni?

2014. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem főztem külön egyik gyereknek se, bébikaját ettek. Univert, Hippet, Kecskemétit, Babyloveot, mikor mit vettünk. Vagy néha a Müllerben ami megtetszett. Gyümölccsel kezd, ahogy már korábban linkelték.

Mivel mi napjában legalább 1x ettünk együtt négyesben, így egy idő után elkezdte őket érdekelni amit mi ettünk. A nagyobb lassabban, a kicsi 1 éves kora után valamivel állt át a házikosztra. De miért írod azt, hogy alig vagytok otthon napközben. Hol vagytok? Szerintem a hozzátáplálás első pár hete még úgy is pepecselős és időbe telik, ha üveges kaját adsz. Nekem ez csak itthoni, nyugodt körülmények között ment.

2014. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De a 4 hónapos korban elég sok fajta bébiétel van, gondolom nem mindegy, hogy melyikkel kezdem.

Étteremben eszünk, nem plázás kajáldákban, szóval látja, hogy milyen az asztalnál evés. Néha itthon is ebédelünk, ha nincs kedvünk kimozdulni, vagy valami közbejön.

Kihasználom vele az időt, de nem annyira szeretünk itthon lenni, inkább találkozunk a barátnőimmel és az ő babáikkal, elmegyünk ide-oda.

A főzés nem az én világom, ennyi.

2014. jan. 1. 14:20
 9/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mindegyikre rá van írva, hogy hány hós kortól adható, bár nagyon kutyultak vannak ilyen piciknek. Nem tudom, nem tudnál vele várni 6 hós koráig. Akkor már érettebb a bél rendszere. Egyébként kisfiam 10 hós korától azt ette amit mi, nem főztem már akkor neki külön. Nem főzök erősen fűszeresen. Kb. 9-10 hós koráig kellett turmixolnom neki.
2014. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne siettesd azért. A babának azt is meg kell majd szoknia, hogy nem teljesen folyékony cuccot eszik, meg kell ismernie a kanalat is. Azért írtam, hogy szerintem nyugi kell, mert ez már nem olyan, hogy szájába a cici/cumisüveg, oszt' kajál. Jön majd a visszaeregetés, bürrögés, köpködés. Az én kisebbikem napokig a kanalat szokta. Vannak hozzátáplálási táblázatok, azokat tanulmányozd át. Egy gyártmányt nem tudok ajánlani, nem fedi le az adandó ételfajtákat 1-1 gyártó kínálata. (Tényleg zárójeles megjegyzés, most hogy növekszik, szerintem egyre fontosabb lesz neki a kis saját közege. Nálunk bevált, hogy sokat voltunk itthon - mondjuk én szeretek - megszokták a kis ágyukat, játékaikat, egyre több mozgás kell nekik, hatalmas szőnyeg a nappaliban, ahogy forgolódni-kúszni tudnak. Én úgy vettem észre, hogy később heti 1-2 nap kilengés fért bele, hogy nem az ágyukba kerültek aludni ebéd után, tiszta zizi lett mind a kettő, kellett pár nap, mire helyrerázódtak. Amúgy strapabírók, lehet velük kirándulni, nyaralni, bármit.)
2014. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!