Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hogy csak a...

Normális az, hogy csak a gyümölcsös bébiételt eszi meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos. Tejpépet, bébi joghurtot, különböző gyümölcspüréket megeszi, de a főzelékekkel gondban vagyunk. Csak azokat eszi meg ami gyümölcsös...almaszósz csirkehússal, őszibarack-körte-pulykahús, aztán itt vége is. Ma 5-kor evett, főztem neki krumpli-barack-répa. csak a barackot lehetett érezni, de így sem. Idegileg kivagyok, hogy semmit sem eszik. Lassan már a mi kajánkból kellene enni, de így nem hiszem, hogy fog. Vettem neki, már üveges hipp kaját is, de azt sem. Itt olvastam valahol, hogy egy anyuka lánya 2 hónapig csak almát meg banánt evett. Most ez normális? Én is adjam neki ezeket minden nap? De így sosem szokja meg a többi ízt. Segítsetek meg ezt így nem sokáig bírom:(
2009. dec. 14. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisbabád még csak 7,5 hónapos, egyáltalán nem gond, hogy csak a gyümölcsöt eszi meg. Neki még nem kell olyan változatosság, mint a felnőtteknek. Ha neki a gyümölcs kell, akkor ne erőltesd a zöldséget, mert egy életre megutálhatja. 1-2 hetente próbáld meg, és kész, ha nem megy, akkor nem megy.

Mi 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, kb 9 hónaposan volt hajlandó először zöldséget enni a babám, előtte csak gyümi és husi. Én nem aggódtam ezen, úgy voltam vele, majd ő tudja. Most 1 éves, már mindent eszik, amit elérakok.

Ne parázz, ne idegeskedj, nem lesz baj. Ne főzzél zöldséget, hagyd a francba. Új év, új élet, januárig hagyd békén a lányodat a krumplival és társaival. Kicsit lazulj el a hozzátáplálással kapcsolatban, ez a legfontosabb.

Remélem tudtam segíteni.

2009. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.Az én lányom is lassan 8 hónapos,és én is azzal küszködök,hogy nem akar a gyümölcsön,krémtúrón és a tejpépen kívül semmi mást nem akar megenni.Próbálkoztam már én is mindennel(főzelékkel,stb)de csak kitúrja,nem akar semmi mást megenni.Szerintem nem is kell erőltetni semmit,majdcsak lassan megszokja.És szépen fejlődik,addig szerintem nincs semmi baj.Szép napot nektek!
2009. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 16 honapos. Amíg nem jött ki elöl 4 foga, addig nem kostolt bele a mi kajánkba, illetve abba, amit neki főztem. Kb 8 honapos koráig csak anyatejet kapott, utána a gyümis bébiételeket ette meg főleg, utálta a krumplit, répát. Most mi a kedvence? Hát ezek! Ne aggodj, sokat változnak, erőltetni úgysem tudsz semmit.
2009. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor januárig békén hagyom, krumplival és társaival. Őszinte leszek...attól félek, hogy ez miatt csak édeseket fogja szeretni...A tápszere is édeskés, mildibé2, nem HA-s. A fiamnál ilyen gond nem volt, mindent megevett és eszik a mai napig, 4 éves. Ugye nem rontom így el?
2009. dec. 14. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!