Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még itt aki nem adott a...

Van még itt aki nem adott a babájának cumit?

Figyelt kérdés

Úgy nőttünk fel, hogy sose láttunk cumit, egyik testvérem sem. Jó gyerekek voltunk mégis. Most ha bemegyek oviban a kiscsoportba, 5-6 gyerek szájába még mindig ott a cumi és nem tudják őket leszoktatni.

Van szükség arra, hogy egy darabig műanyagot adjak majd a gyerekem szájába?


2014. jan. 2. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te máshogy oldottad meg azt, amit más cumival. Ennyi.

A cumi egy lehetőség, és mindenki úgy használja (vagy nem) ahogy akarja.

Nekem három gyerekemből kettő cumizott. Igaz én csak alváshoz adtam, de abban meg megvártam, amíg maguktól le tudták tenni. Az egyik 5,5 éves volt ekkor. A másik még cumizik. (4 éves)

A harmadiknak sosem kellett.

2014. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ananke ***** válasza:
100%

Mi párommal nem akartunk cumit használni,nem is vettünk hanem kaptunk.De egyik este nem akart elaludni,és adtunk neki egyet.Szinte rögtön elaludt.Amikor elalszik ő maga kiköpi,csak az elalváshoz használja.Nekem se volt cumim kis koromba,de csak úgy aludtam el,hogy anyumnak fognia kellett a kezem.Szegény lenn feküdt a földön a kiságyam mellett minden éjjel ahogy meséli./Én az ujjamat szívtam,ráadásul kettőt./Akkor inkább már a cumi,mert szerintem jobb a picinek ha én is kipihent vagyok,nem fáradt ingerült.

De ez csak az én véleményem.

2014. jan. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor a kisfiam par hetes volt akkor en ugy dontottem, hogy kiprobalom a cumit mert maskent egyfolytaban cicin akart logni vagy orditott. Nem volt ehes csak egyszeruen cuppogni akart mert nyugtato volt szamara. Nekem meg mar nagyon fajtak a melleim. De a kisfiam nem fogadta el. Kiprobaltam 3 fele cumit de mindeniket ugy kikopte, hgoy csak na. Igy maradta a cicin logas. Mikor mar 3 honapos volt akkor mar nem akart annyira cicizni de megtalalta az ujjat. Nem volt ugye cumi de a huvelykujjat szopizta. Jelenelg 4 eves elmult a kisfiam es meg mindig szopizza az ujjat. Jobb lenne ha cumi lenne mert akkor azt el tudnak venni vagy esetleg alvashoz odaadni. Az ujjat viszont nem tudjuk. Sajnos olyan eset is volt, hogy mar sebesre szopizta az ujjat. Tehat a bor annyira fellagyult, hogy holyagos lett... Nagyon csunya volt. Ugye septapasz meg gez kilove mert azt addig szopizza amig lenyeli. :( Vettunk muanyag ujvedot azt meg szetragta. Foleg amikor valtozas volt az eletebe, bolcsi, ovi, izgalmas dolgok... akkor mindig sebesre szopizta az ujjat. Lehet nallunk van csak ilyen mert eddig en sem hallottam errol de nehez lesz rolla leszoktatni sajnos. Inkabb a cumit vennem el.
2014. jan. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem adok cumit a gyereknek, feleslegesnek tartom, 9 hónapos, és nem cumizik, de kb 2 hónapos koráig volt, hogy adtam neki, de nem szerette .
2014. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyik lányom sem fogadta el. Mikor nyűgösebbek voltak , akkor megpróbáltuk odaadni nekik. Azonnal kiköpték.:) Többet nem is próbálkoztunk. Nagyon jól elvannak cumi nélkül is.
2014. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem cumizik, viszont az igazság az, hogy - bár eredetileg nem akartam - a hasfájós korszakban többször próbáltuk rátukmálni, csak nem kérte. Már csak alváshoz az ujját szopja és rongyizik, 3 éves.
2014. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább a cumi, mint az ujjszopás. A leszoktatást viszont időben el kell kezdeni, sajnos manapság sokan olyan "liberálisan" (=sehogy) nevelik a gyermekeiket, hogy azok gyakorlatilag bármit megtehetnek! :(


Az én fiam 4 hónapos koráig nem fogadta el a cumit, utána viszont - ahogy a fogzás elkezdődött - igen, ma még elalváshoz kell neki (22 hónapos), de hamarosan elbúcsúzunk tőle :)

2014. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, majd nyilatkozzál erről akkor is, amikor már leszoktattad a gyermekedet.
2014. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
3 hónapos a lányom és nem látott még cumit. Nem is vettünk neki, nem is kaptunk. Jól elvan nélküle. Nem szeretnék én sem műanyagot dugdosni a szájába.
2014. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak nem adtam cumit, ujjszopós lett. Most 3 éves és elvétve alvásnál szopizza az ujját. A kislányomnak adtam cumit, neki nem kellett, ő is ujjazopós lett. Ember tervez.....
2014. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!