Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem adott cumit a babajana...

Aki nem adott cumit a babajanak, mivel nyugtatta meg?

Figyelt kérdés
Csak a szopizastol nyugszik meg a fiam,eleg nehez igy egesz nap. Cumit nem szeretnek adni, mit javasoltok. Most vagyunk 2 honaposak, mikor mulik el ez a siros idoszak,most kezdodott.
2011. márc. 28. 14:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen idősen adtam fel az "elveimet":-), két hónapos volt és estére már nagyon nyűgös volt mindig. Kapott cumit, de szerencsére csak alváshoz használta és 1 évesen magától elhagyta. Engem azzal "győztek" meg, hogy a cumit el lehet tőle venni idővel, ha az ujját kezdi el szopizni azt nem.
2011. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nálunk érdekes a helyzet most, megtalálta a jobb kezét, és próbálja az ujját szopizni, a kiváltó bajt orvosolja, de még szökik a keze, és azon gurul be, hogy meglépett az ujja:)

Cirógatás, kedvesen de hangosan próbálj vele beszélni, meglepődik és abbahagyja a sírást, csörgő. Nálunk ez segít.

"NONO" és édesen vigyorog a harmadiknál már:) Persze közben széles mosoly.

2011. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Jah nálunk olyat repül a cumi, öröm nézni:)

Tehát lenni van, kettő is, de egyiket sem használja

2011. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Rá kellene jönnöd, hogy vajon miért sír! Tudom nehéz, de ha a hasa fáj, akkor arra vannak módszerek (masszírozás, tornáztatás), gyógykészítmények (Infacol, Espumisan, Gripe Water). Ha álmos, azért is sírhat, lehet hogy nem tudja rendesen kipihenni magát. Ha unatkozik, azért is lehet baja...

Az én kislányomat jóformán semmivel sem lehetett megnyugtatni, de sajnos kiderült, hogy refluxos, így rá aztán nem hatott semmi, nagyon sokat sírt. Most 5 hónapos és már rájöttek a dokik, hogy mi baja, most kap rá kezelést. S most már el lehet terelni a figyelmét néha játékokkal, vagy ha beszélünk hozzá, de kisebbként tök mindegy mit csináltunk, semmi sem nyugtatta meg. Sem a cumi, sem a ringatás, sem a cicizés, semmi és épp ezért gondoltuk, hogy valami komolyabb baja lehet.

2011. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
soha nem használtam cumit, az első néhány hónap kemény volt, mindig szopizással nyugtattam meg. Nálam bejött. Most 10 hós a kisfiam, még mindig meg lehet nyugtatni szopizással, de alig van rá szükség, kiegyensúlyozott, vidám baba :)
2011. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Sokan az ördög találmányának tekintik a cumit, pedig egy titka van: okosan kell szoktatni. 8 hónapos a fiam, hozzá van szokva hogy csak autóban, sétához cumizik, akkor is csak akkor, ha álmos vagy ideges. (utál öltözni, ezért felhergeli magát, mire bekerül a babakocsiba, ezért adom a cumit neki amikor elkezdem öltöztetni)


Otthon, vendégségben, játék közben, stb. soha sem cumizik, mert így lett szoktatva, nem lett neki cumi adva ezekben a helyzetekben, sőt éjjelre sem. Ellenben ha rákap az ujjára, annál hiába okoskodna a szülő, mert azt akkor cumizza amikor akarja, tehát nem tudod effektíve szoktatni, és a leszokás is jóval nehezebb.


A másik amikor a szülő elítéli a cumit, ezért inkább cicvel nyugtat. Ezze csak az a baj, hogy nem véletlneül van 2 év feletti gyerek is akinek anyukája panaszkodik hogy a gyerek állandóan a mellét taperolja még a buszon is ha álmos.....hát igen, erről mégnehezebb leszoktatni a gyerekt, a nyugtató komfortszopi pár hónaposan még nagyon jó dolog de utána, nagyobbacska babáknál már nem feltétlenül.


Érdemes kipróbálni a cumit, lehet hogy el sem fogadja, de az biztos hogy hiába van az embernek látatlanba nevelési elve (például a fujj cumi), ha logikusan belegondol az ember, a cumi a lehető legkönnyebben elhagyható nyugtató módszer. Mert ha a hüvelykujjat megtalálja, arról nem tudod úgy leszoktatni hogy egyre rövidebbre vágod (ami ugye cuminál nagyon hasznos módszer) a két évesen is mellbimbót csócsáló gyermek esetében meg még nehezebb a leszoktatás.

2011. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igaz, hogy az újj szopizás miatt meggondolandó a cumi. Mert, hogy azt is elkezdte... És való igaz, hogy arról nehezebb leszoktatni.

Amúgy, azt tudom, mikor sír más miatt, pl. ha fáj a hasa, stb. A legtöbbször azért, mert unatkozik, nem szereti, ha lerakom a kiságyába.

Az a probléma egyébként, hogy a szopizástól megnyugszik, lassan, halkan berakom a kiságyába, kimegyek és rá pár percre már sír, max. 10 perc, nagyon ritka, hogy el is alszik, mmostanában szinte soha. Az ágyon meg nem szeretném hagyni pl. Ha kiviszem sétálni, akkor megnyugszik, elalszik, de legtöbbször én viszem ki ugye, és addig nem tudom csinálni az itthoni teendőket vagy legalább megebédelni és lezuhanyozni:)

Ezért is kérdeztem, meddig tart ez az unatkozom az ágyban síros időszak, mert már kezdem feladni, pedig még csak most kezdődött nálunk:))

2011. márc. 28. 15:25
 8/21 A kérdező kommentje:
És persze, ha beszélgetek hozzá meg énekelek, akkor abbahagyja és mosolyog, de ha már nagyon nyűgős, semmi nem segít:)
2011. márc. 28. 15:30
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem azért sír mert már unatkozik az ágyba hanem már fáradt és álmos viszont őket még meg kell tanítani elaludni a saját ágyukba!Tehát ha sír bemész megnyugtatod,simized és sztem cumit adhatsz neki nyugodtan!majdha megnyugszik kijössz ha elkezd megint sírni bemész megint megnyugtatod esetleg fel is vehetd de a lényeg,hogy ne a kezedben aludjon el tehát még éber állapotába tedd a kiságyába!Hidd el 2-3-4 alkalom és megszokja,hogy alvás van és akkor nem kell vele állandóan menni és akkor tudod a dolgodat csinálni!

ja és az ágyat csak alvásra használd,játékra sztem ne,akkor megtanulja,hogy ha kiságy akkor alvás!

2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 krisztivan ***** válasza:
2 hósan a fiam csak a babakocsiban volt hajlandó aludni.Bent a lakásban is.Nem cumizik(nem kell neki),nem szopizza az ujját sem.Aztán következő hónapban leszokott róla.De addig bizony 1,5-2 óránként fönt volt és ringatni kellett a kocsiban.Én soha nem adtam neki cicit nyugtatásra.
2011. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!