Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap lesz a kisfiam 8hónapos...

Holnap lesz a kisfiam 8hónapos. A ti babátok 8 hónaposan hány kiló volt? Mi 3300 g-al születtünk, de 3100g volt amikor hazajöttünk a kórházból.

Figyelt kérdés
Ill. még annyi kérdésem lenne, hogy kiválthatom már a vacsit is? Az uzsit már lassan 3 hónapja kiváltottuk,a tízórait és az ebédet még régebben.Ill. hány hónapos korig kell hozzászokatni a darabos ételhez? Mert még csak pürét eszik, mást nem tud megenni.
2014. jan. 2. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ma mérték t.adáson és 8860 g és 72 cm.Nem mondták, hogy túlsúlyos, de nem sok ez egy picit? Ha kiváltom a vacsit nem fog sokat hízni?
2014. jan. 2. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló volt a kisfiam, mint tiéd, 3290-nel született, 3090-nel hoztam haza..:)

A 8 hós mérésen 8960g volt és 70 cm. Jó husis kisbaba volt, 9 hónapos koráig anyatejes.

Ez a súly hidd el, teljesen oké. Most 19 és fél hónapos, és 11 kg alatt van. Eltűntek a hurkák mindenhonnan..:/

Néha olyan kis vékonykának látom, főleg, ahogy írják itt 12-13 kilós gyerekek vannak ennyi idősen.

De tudom, hogy egyáltalán nem kevés a súlya. Látod, átbillent a másik oldalra a dolog, picinek kis husigombóc volt, most meg aggódok nem-e kevés a súlya..:)

Darabos ételhez ő már mondjuk ennyi idősen hozzászokott már ebben nem tudok segíteni..:)

2014. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem sok,és most már nem is fog olyan nagy ütemben hízni.A kisfiam 3420gr 54cm született,8 hónaposan 9kg 72 cm volt,most 1,5 éves 12 kg 87cm
2014. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam 6 hónapos, 70 cm, 8900 gramm. Ma mértem aysulyát, a centit 1 hónapja merték tanácsadáson.

Eyáltalán nem kövér a fiam, Nincsennek hurkái.

Lányom sokkal husibb volt ennyi idősen:)

Abszolút nem kövér a babád:)

Mitvazeretnél neki vacsorára adni?

A tápszert, tejitalt, tejet, olyan 2 éves koráig jó adni este elalvás előtt.

Szóval adsz neki uzsonnát, este mikor vacsoráztak 6-7 között akkor adsz neki is egy kis főzeléket, vagy joghurtot kaláccsal, , vagy kenyeret feltéttel, amit ti esztek , hideget vagy meleget.

Majd fürdés, és utánna tápszer vagy cici.

Tejpépet adhatsz vacsorára tápszer és vacsi helyett.

2014. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 3050grammal született, 2850nel hoztuk haza, és 8hósan 7960gramm volt. Szerintem olyan formás, nem hurkás, de nem is tűnt nagyon vékonynak.

Nemsokára 2 éves lesz és most 11,4kg, amellé mondjuk csak 87cm. Szerintem most is formás, nem tűnik kicsinek.

nekem sem evett sokáig darabost, amig nem jöttek a fogai - 10hós koráig, addig nem is erőltettem neki. Mikor kijöttek nagyon rákapott a darabos ételre, és szinte egyik napról a másikra raktam el végleg a turmixgépet. Onnantól csak villával törtem az ételét, később maga csipegetett mindent.

2014. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jan. 3. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!