Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem sok ez egy kicsit? A...

Nem sok ez egy kicsit? A barátnőm fia 7 hónapos, és 12 kg. Folyton azzal zaklat, hogy az én fiam (ő is 7 hónapos ) sovány, mert csak 8kg, pedig szép hurkás ő is. Egyszerűen nem értem, miért nem látja be, hogy a 12 kiló ennyi idősen sok. Vélemények?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nagyon sok, de ha a doki nem mond semmit, akkor nem neked kell erről meggyőznöd.
2013. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Brutálisan sok, bár a mi családunkban az egyik gyerek 6 hónaposan volt 12 kiló. A te babádnak tökéletes a súlya. (A mi lányunk 1 évesen volt 8 kiló.)
2013. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Rettentő sok! A Fiam 13hónapos és 10kiló, és így is a "nagy gyerekek" közé tartozik, bár 82cm-er mindehhez! A barátnőd kicsit elfogult, ami érthető. Volt olyan ismerősőm (ikerlányok), fél évesen 8kilósak voltak! :)
2013. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én 13hósom 11kiló kb és erre is hallgatom a ducit,pedig 86centi.
2013. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem a te fiad sovány, hanem az ő fia rettenetesen kövér!

Az már tényleg a túlsúly kategória. Az ő fiának a súlya kb. egy átlagos 2 éves gyerek súlyának felel meg. Ami valljuk be 7 hónaposan 2 éves gyerek súlyával rendelkezni bizony nem semmi.

A te babád súlya teljesen jó, nyugi.:)

2013. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem két lányom van, a nagyobbik 7 hónaposan 11,5 kg volt, és nem vagyok elfogult, de nem volt kövér! Utána már nagyon lassan nőtt a súlya, egyévesen volt 13 kg. A mai napig sem kövér! A kisebbik nekem is 7 hónaposan kb 8 kg volt, mint a Te kisfiad, na ő kicsit vékonyka még most is (10,5 hónapos). De nálunk mindketten nagyon hosszú babák voltak. Szerintem ha védőnő, orvos nem lát problémát, akkor mindkettő normális. Minden babának más adottságai vannak, csontozat, stb..
2013. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jesszusom 12kg?nagyon sok!!!
2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"a nagyobbik 7 hónaposan 11,5 kg volt, és nem vagyok elfogult, de nem volt kövér!"

Hogy egy 11,5 kg-os gyereket ne lehessen kövérnek mondani, ahhoz közel kb. 90 cm-esnek kellene lennie. Gondolom 7 hónaposan nem volt ekkor a gyereked. Szóval igen is a te gyereked is iszonyatosan sok kiló volt ennyi idősen és a kérdező barátnőjének a gyereke is!

2013. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nyilván nem írtam bele, de centire meg ugyanakkorák, és az a gáz, hogy már a védőnő is szólt neki, hogy ne csak tápszert adjon neki, mert nagy a súlya. Az én fiam mondjuk anyatejes, de szerintem egyáltalán nem sovány.
2013. nov. 19. 17:55
 10/16 anonim ***** válasza:
Attttyaúristen!!! A 2 éves fiam 13 kiló, és nem is sovány, hanem olyan pont jó :)
2013. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!