Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ilyen helyzetben...

Szerintetek ilyen helyzetben mi a megoldás? Van egy 5 hónapos kislányunk. A párom nagyon sokat dolgozik, éjszakázik, ő a kenyérkereső, mert hát nekem csak a gyes és a csp. Van. Kertes házban élünk a nagymamájával.2 szoba, meg egy fél van.

Figyelt kérdés

Az egyik szoba a nagyié, a másik a miénk, amiből egyből nyílik a gyerek félszobája. Nappal nem szeret a szobájába aludni a pici, inkább velem a nagyágyon. Ha beteszem a kiságyába, általában fél óra múlva felébred. Játszani is csak a mi szobánkba tudunk, mert az övébe nem igazán van hely. A lényeg, h a párom most felvett egy új hobbyt a playstationt. Reggel bekapcsolja és este 7 óráig kisebb szünetekkel meg sem áll. Ja és a batátjával közben kihangosított telefonnal diskurálnak. Én próbálok toleráns lenni, mert a sok munka mellett neki is kell a kikapcsolódás.De már néha elfogy a türelmem egész nap a bombázásokat,meg a lövöldözést hallgatni,a gyerek nem tud aludni,a gyereknevelésbe nem segít be.Nem várok el semmi különöset,csak annyit,h legalább wc-re kitudjak menni.De ma is a gyerek ott sírt mellette ő meg csak lövöldözött.Azt hittem felmegy az agyvizem.Egyébként nagyon jól élünk,szeretjük egymást,nem veszekszünk,csak ezt a problémát kellene kiküszöbölni.Mindemellett persze nekem főzni,mosni,takarítani kell....és még fogzik is a picur.

Segítségem meg nincs.


2014. jan. 2. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Ilyenek a férfiak. Én is kivagyok. Mindig az vigasztal, hogy egyik se jobb a másiknál. Ők ezt nem értik. Azt hiszik, hogy nekünk milyen jó otthon, csupa móka és vidàmsàg. És beszéltél màr vele? Sajnos nekem sincs ötletem ha nem érti meg. Mondtam már én is szépen is csúnyán is. Ha olyanja van próbálkozik ha olyanja van leszarja. :(
2014. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
fejhallgató, napi max 4 óra játék, többi segítség, addig majd te játszol... :)
2014. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
ultimátumot adnék neki (nem, nem azt, hogy a játék, vagy mi, ennél rafináltabb lennék)
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Előbb kellett volna hallgatni másokra,hogy ne kerülj ilyen kiszolgáltatott helyzetbe.
2014. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Most is leadták a Kramer kontra Kramer filmet. Vagy 20-30 éve készült, de ma is aktuális.

A pasi egyedül marad a kisfiával, mert az anya nem bírja a bezártságot a gyermekkel, az egyedülléteket, többre hivatottnak érzi magát. Besokall és elköltözik.

És akkor az apából lassan egy ügyes anya válik: reggelit készít, viszi a gyereket az iskolába, szülői értekezletekre jár, játszik, játszótérre jár, mesél, leckét kérdez ki, összehangolja a munkát és a gyereknevelést.

A film egyik tanulsága: ha csak a negyedébe besegített volna az anyai teendőknek, nem jutottak volna ide, de megtanulta azt is, hogy az anya nem "lustálkodik" odahaza.

Mondanám azt is, hogy olvasson el a férjed olyan irodalmakat,melyek bemutatják, hogy mivé váltak azok a kamaszok, akiknél a kivattázták a szobát hanghatásokkal, villódzásokkal, majd 4 évesen maguk is rákaptak a kütyükre, még büszkék is a prücsökre, hogy elvan egész nap a gép előtt. Aztán meg szidják, hogy képtelen az iskolában koncentrálni.

De aki erre a témára nem fogékony, annak ugyan írhatnak a pszichomókusok bármit.

Intelligencia is kell a gyermekneveléshez, és sok önmérséklet, lemondani tudás a gyerek érdekében.

2014. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

"egész nap a bombázásokat,meg a lövöldözést hallgatni,a gyerek nem tud aludni" - na, nekem is elment volna a türelmem, ha ezt egyszer eljátszotta volna a férjem. Igen, kell neki is a kikapcsolódás, de ez már sok. Ha a kicsi alszik, az ilyen erős zajforrásokat ki kell iktatni, akármennyire is "fáj" ez a párodnak.

A kicsit meg valóban a kiságyához kell szoktatni, mert így tanulja meg, hogy ez az ő saját vacka. Ezt csak fokozatosan lehet csinálni. Elalvás előtt ringatod, közben jó mélyeket szuszogsz. Ettől megnyugszik. Fogzáshoz jó a Dentinox nevű gél, ami nagyon kellemes ízű is.

2014. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Én azt csinálnám, hogy a playstationt pasistól betenném a kis szobába. Megbeszélhetnétek, hogy neked több segítség kell a házimunkában, cserébe míg ő a szobában játszik senki sem zavarja. Míg neki kevés az ideje neked meg sok a dolgod csinálhatnátok pl úgy hogy ő hazafelé bevásárol, te megfőzöl, ő ki-be pakolja a mosógépet, tereget, a takarítást minimálisra csökkentitek, és elfelezitek.

Neked is kéne egy kis szabadidő néha, előre megbeszélt időre vigyázhatna ő a kicsire míg te olvasol, vagy forró fürdőt veszel. Esetleg bevonulhatsz te is a kisszobába zavartalanul pihenni.

2014. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!