Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs külön szobám! Hogyan...

Nincs külön szobám! Hogyan oldhatnám meg a próblémát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és egy szobában alszom nagymamámmal. A barátaim körében mindenkinek van külön szobája vagy legalább is egy kis sarok,ami az övé. Nem élünk szükősen,mindenem megvan a külön szobát eltekíntve... Anyukámék egy kisebb helységben alszanak és én a nagyimmal. Ahol mi vagyunk viszonylag elég nagy szoba (ez a legnagyobb a lakásban),viszont nagyon sok a bútor,sok minden van bezsúfolva és alig férünk. A háznak a felépítése is nagyon rossz,mert vagon típusú ház (egyik helységből nyílik a másik) és kevés a szoba (tulajdonképpen kettő). Egy pici sarok az enyém,ahol van az ágyam,de azt leválasztani nem lehet,mert akkor nem tudnék felkelni az ágyból... esetleg,hogyha áttologatnánk a bútorokat,csak ez elég nagy feladat lenne és a szüleimet nem szeretném ilyesmivel terhelni. Semmi másra nem vágyom csak egy kisebb kuckora,ami tudom,hogy az enyém,nem kéne sok minden beférjen (az is gond,hogy a bútorok régi típusúak és nagy helyet foglalnak)!

Ebben a korban egy kicsit szégyen is,hogy nincs külön szobám,mert a barátaim is néha felajánlják,hogy itt aludjanak vagy bulit szervezzek,de ilyen körülmények között nem lehet... Nem vagyok hálátlan,örvendek annak,amim van,de gyakran érzem úgy,hogy elvonulnék valahova,ahol egyedül vagyok (más általában a szobájába szokott) Soha nem volt külön szobám,kiskoromban megoldottuk ezt a szüleimmel,de azért 15 évesen szerintem igényelhető a külön szoba vagy valami hasonló. Kérlek,hogy segítsetek ebben! Ötleteket várok vagy bármit,ami hasznos lehet! Esetleg fényképeket is linkelhettek vagy küldjetek privátban,hogyha valaki oldotta már meg a helység leválasztását,mert nem nagyon tudom elképzelni hogy nézhet ki. Köszönöm nagyon szépen! :)



2013. júl. 6. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb és legtisztább megoldás gipszkartonnal két fél szobát csinálni az egyből. A helyproblémára ilyesmi is megoldás lehet:


[link]


Persze sokkal olcsóbb, ha a legolcsóbb bútorlapból készíttetitek saját igényre szabottan. Ez fiatalos egyben kuckós is.

Ha drágának érzitek, akkor esetleg köthetsz alkut, hogy pl. x ideig le van tudva a szülinap-névnap-karácsony.

2013. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az anyagiakba esetleg te is besegíthetsz, ha keresel diákmunkát (vagy esetleg magánháznál takarítást, gyerekfelügyeletet vállalsz, stb.), így könnyebben elérheted amit szeretnél. Most nyáron lenne rá időd.
2013. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. júl. 6. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! Majd írd meg, mire jutottatok! Drukkolok neked nagyon!
2013. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma sem szégyen, ha nincs külön szobád! Sokan vannak így, mint te.

Megoldható a külön kuckó úgy is, hogy a szoba egyik sarkában van az ágyad, asztalod stb. A szekrény vagy könyvespolc nem a falnál lenne, hanem az lenne a térelválasztó. Ezt a szüleiddel kell megbeszélned.

2013. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia. Én most vagyok 16 éves, és 14 évesen lett saját szobám (addig a 2 fiútesómmal voltam együtt ikrek vagyunk). Mi is pénz szűkében vagyunk, de Anyukám nagyon kreatív. A nappaliból leválasztott egy szobányi részt, és körbe rakta magas szekrényekkel. Így a szobán 2 fala szekrény, másik kettő rendes fal. A szekrény tetejére hungarocelt tett, hogy felérjen a mennyezetig, így kívülről lehet oda pakolni. Ugyangy használható, mint bármelyik szoba, egyetlen hátránya, hogy nincsen ajtó. Ezt egy hosszú függönnyel helyettesítettük. A szobát lefestettük világos lilára, és lassan berendezkedtem. Utána fel akartam dobni kicsit. Anyukám ügyesen varr, és vart az ágyamra (össze lehet csukni) ágytakarót olyan szép selyem anyagból, mint amilyen a függöny, az ajtó helyén. Gondolkodtam még kicsit, és varrtunk bordó függönyöket az ablakra. Ugyan ilyen bordó plédet tettem a székemre. Szerettem volna egy parafa táblát, de nem jutott rá a költségvetésből, ezért Nagyi segítségével hungarocelből (ismét) kivágtam egy négyzetet. Csináltam rá két lyukat, hogy fellehessen akasztani, és bevontam natúr tapétával. Nagymamám szerint minden szobába kell egy szőnyeg, ezért kaptam is egy bordó/piros szőnyeget. Néhány nappal ezelőtt újítottam fel a szobámat, már ötletekkel. Ha érdekel írj privit.

16/l

2013. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!