Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy 7hetes babám...

Létezik, hogy 7hetes babám annyira fáradt, hogy nem tud elaludni? Ordít amíg kézben el nem altatjuk, szinte az elejétől így van, eddig azt hittük a hasa fáj.

Figyelt kérdés
Ha próbálom megetetni,csak meglátja a cicit és sikítani kezd.Kézben kis rázás és mély álomba merül-mondjuk ha lerakom 10-15perc és mozgolódik,aztán egyre hangosabb és kezdődik minden elöről.

2014. jan. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hasfájás. Adsz neki valamit hasfájásra? Pl. biogaia csepp, espumisan?
2014. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem is a hasa


meg hát az alvási ritmus... felriad, és mivel nem érez téged, inkább felébred teljesen...

2014. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet attól, vagy attól ha nincs rendszerhez szoktatva ez már most is nagyon fontos neki. Csomó minden miatt ordíthat, nem kell mindig cicit adni neki ha sír. Például ha sokat alszik, fel kell ébreszteni, mert ha sokat alszik a következő alvásnál nyűgös lesz. Az első hetekben éjszaka 5 óránál tovább nem szabad hagyni aludni, mert ez kizökkenti a napirendjéből és simán a nappalból csinál éjszakát. Napközben MAX 2 órát aludjon. Egy 7 hetes babánál ami beválhat: "Napközben 3 óránként etetés, 3 óránként 1,5 óra alvás. Este: láncetetés 17:00-kor és 19:00-kor, álomba etetés 23-kor. Ébredés 5-kor, vagy 6-kor.". Ez egy minta csak de tényleg a lényeg a rendszeresség és hogy ne hagyd túl sokat aludni.
2014. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bárcsak az lenne a gondom,h.túl sokat alszik.kb.este8-11ig hasfájós roham,éjfél előtt nem tud elaludni,aztán max.5ig alszik,utána még 3-4óra aztán reggel 9től indul a nap,max.20percet alszik egyhuzamban,kivéve a sétát,akkor addig amíg haladunk(kb.1óra)Minden nap más,csak az éjféli elalvást lehet fixnek mondani,de az se mindig.

az összes szert kipróbáltuk már,várjuk a 3.hónap végét,igazából csak attól tartok,hogy elutasítja a cicit.most is evett 70ml-t és sírni kezdett,már nem tudom visszatenni-a másikra sem.nem hiszem,hogy elég neki,eddig 100-130at evett,plusz ha üvegből adnám megenne 130at simán.nem tudom mi a megoldás..

2014. jan. 4. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
A megoldás az hogy huzamosabb ideig adsz neki hasfájás elleni cseppet, mivel még csak 7 hetes, pl a biogaia 10 nap után hat! Akkor hogy tudtad mindet kipróbálni?? Nyílván nem 3 nap után kell váltogatni ezeket a cseppeket!
2014. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de gondolom 5hét elég lehetett a próbára.egyébként 3-4 naponta változik valami ,kicsit jobb aztán kicsit rosszabb
2014. jan. 4. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Fú, ezt mintha én írtam volna!!! :-) De nálunk tuti a hasfájás. Kis pukikirálynő... Mi is a 3 hónapot és a csodát várjuk... Ti legalább 1 héttel már előrébb jártok. :-)
2014. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:)akkor kitartást Nektek is!
2014. jan. 6. 18:13
 9/9 Judyt77 ***** válasza:
Sziasztok! Nálunk is hasonló volt a helyzet és megnyugtatlak, megoldódik!! :-)Nálunk az igazi megoldás a hason alvás lett. CSAK hason tud aludni! Először az ellen is hadakozott, de hamar megszokta. Előtte 4, ill. 10 percenként ébredt! alig aludt és ettől nagyon nyűgös volt. emellett én elkezdtem nagyon odafigyelni, hogy mit eszek-iszok. Tiltólistám: tej, kakaó, csoki, nutella, cukor és koffeintartalmú italok, cukor, és természetesen a hüvelyesek. Ha hanyatt akarod altatni, akkor próbálkozhatsz a cumival, hátha megnyugtatja. Az én babámnak az ritkán kellett, de ritkán megnyugtatta, amíg ki nem esett a szájából, és néha még egy picit tovább aludt. És még akkor tudott aludni, ha a porszívót vagy a hajszárítót hagytuk mellette menni. a monoton zaj segített neki kikapcsolni. aztán bébi- elalvós dalos cd ment mellette, eleinte totál hangosan, mert csak úgy nyugtatta meg. most 3 hónapos, már nem kell neki semmilyen zaj. hason alszik el egyedül. eleinte a kezét, ujjait vette a szájába, hogy megnyugtassa magát, viszont már cumizza az ujját, ami annyiból jó, hogy meg tudja magát nyugtatni bármikor -akkor is, ha nem rögtön veszem ki a kiságyból. a hasfájásra pedig nem használt semmi, csak az , hogy minden peluscserénél megmasszíroztam a hasát, akkor jót tudott kakilni és ezt mindig csináltam és egyszer csak elmúlt neki. kitartás! én is ki voltam készülve totál, és most már olyan ügyesen alszik. biztos nálad is így lesz. mondjuk elalvás után nappal sokszor felébred úgy 20-30 perc után, de hagyom, hadd nyökögjön, aztán visszaalszik. sok sikert!!
2014. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!