Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres babatok meddi...

Tapszeres babatok meddi iszik/ivott ejszaka tejet?

Figyelt kérdés
Lanyom 13 honapos, 2x iszik ejjel kb 160 ml-t, es mivel utana rogton bealzik, nincs szivem siratni ot es megvonni tole....fm kb 3 eves koraig mukodott igy aztan maga elhagyta. Nem gondolom, hogy rhes, inkabb csak egy megszokas az alvashoz. VIz nem segit....nalatok hogy volt?
2014. jan. 6. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Éjszaka ennyi tápot inni abnormális.
2014. jan. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Enyém 11 hónapos koráig ivott éjszaka, én efektíve leszoktattam róla, mert 83 cm-hez 12 kiló volt (még most is annyi 13 hónaposan).

Én azt csináltam, hogy mindig egy kanállal kevesebb tápszert kapott a vízbe, ezt mindig egy, vagy másfél hétig, és utána megint csökkentettem. Így kb két hónapba telt és most már elfogadja a vizet is, és attól is ugyanúgy alszik tovább, mintha tápi lenne. 160ml tápszerbe elvileg 5 kanál por kell, próbáld meg, hogy csak 4 kanállal teszel bele egy hétig, aztán 3, aztán kettő, majd levehetsz 30ml-t tehát 130ml-be teszel két kanállal egy hétig, aztán már csak 1 kanállal, és végül már nem teszel bele, csak melegíted a vizet. A meleg víz hőmérsékletét szép lassan lecsökkented, a végén meg már csak bekapcsolod a vízforralót, de a vizet nem melegíted, hanem odaadod hidegen. Így szerintem sokkal kíméletesebb, mint azonnal, egyik napról a másikra megvonni tőle a tápit.

Sok sikert!

2014. jan. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig, aztán már nem ébredt éjjel. Azt gondolom, hogy 13 hónapos gyereknek ennyit enni éjszaka nem egészséges.
2014. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hetes koráig kelt éjjel. Próbáld az éjszakait lecserélni mondjuk rizstejre, aztán fokozatosan hígíthatod fele rizstej, fele víz kombinációban, hátha el lehet hagyni. Az én lányom egy éves kora után már tápszert sem ivott.
2014. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. 1 éves koráig ivott egyszer éjszaka, olyan 11 óra körül. Én nem bántam, mert 1 évesen csak 8 kiló volt és ha az az evés néha kimaradt, akkor soha nem pótolta be napközben.
2014. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk a 7 hónapos kontrollon azt mondta, hogy mivel normális a súlya a magasságához, ne etessük éjszaka is. Aznap éjjel már nem adtam neki, egy hang nélkül tudomásul vette. Akkor már két foga volt, azért itta a tápit, mert masszírozta az ínyét a cumival. Azóta vizet kap.
2014. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fiam kb 11 hónapos koráig,kislányom 3 hónapos koráig egyszer kelt éjjel.
2014. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) drasztikusan leszoktatni nem akarom, ez olyn kettos dolog - ha "csak" ketszer kel fel, en azt kibirom, meg ha nemsokara dolgozni is megyek, de azt hiszem, neki ez csak megszokasbol van....7 kor szilard vacsit kap majd 210ml tapszer elalvasra, nem hiszem, hogy ehes.....az elso honapot kiveve feleves koraig aludt ejjel, amikor kezdtek bnani. Fogai, akkor szokott ra a tejre....amugy nem duci, normal babaalkat;) most kaptam egy doboz 2-es tpszert (kimaradt)- szivl gyengebbet keszitek, ugyanugy fogy, mint a 3-as
2014. jan. 7. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!