Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok magától szokott le az...

Sziszi1118 kérdése:

Babátok magától szokott le az éjszakai evésröl vagy ti szoktattátok le? Ha ti, akkor milyen módszerrel? 5 és fél hónapos tápszeres kislányom 1-szer max.2-szer kel fel éjszaka enni. Még csak tízóraira ismerkedünk zöldségekkel.

Figyelt kérdés
Próbálram cumit; vizet de ezektöl nem alszik vissza. Itta a vizet,de sírt,aztán kiköpdöste,viszont a tejtöl megnyugodott és azonnal visszaaludt.Nem gond felkelni hozzá,csak attól félek hogy ez késöbb lesz gond-rossz szokás.
2013. ápr. 16. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hónapos kora tájékán szoktattam le őket az éjszakai kelésekről. Ha felébredtek, csak teát adtam nekik. Nem gyújtottam villanyt, és nem is vettem ki az ágyából őket.

Néhány napig sírtak egy kicsit, de azután végig aludták az éjszakát.

2013. ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a tejtől nyugszik meg, akkor add azt!

Szinte minden kisbabás ismerősöm adja még ebben a korban az anyatejet, tápszert. Az én 3 gyermekem is sokáig evett éjjel is.

2013. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9,5 hónapos a fiam ,többször kel éjjel. Szopizik mondjuk, d eszem ágában sincs vizet vagy teát adni neki. Ha jön a foga még gyakrabban fog kelni.....
2013. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna 3 választ. Ugyanez a helyzet, egy éjszaka minimum 5 kelés van és minden alkalommal kap még cicit is. Nem mindig eszik van, hogy csak cuclizik de mivel 3 foga jön egyszerre és ezzel megnyugszik hát adok neki.

Eddig még egy éjszakát se aludt végig.

2013. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 8 hetes korában magától leszokott az éjszakai evésről.
2013. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindaketten egyszerre aludták át az éjszakáz 10 hetesen.
2013. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Még várok és adom neki a tejet... :)
2013. ápr. 17. 09:21
 8/8 djudit ***** válasza:
Kitartás :) Én is megszoptattam, amikor megébredt éjjel, és nem aludt vissza a ringatástól. Szerintem csak akkor etesd meg, ha tényleg nem alszik vissza és sír. Ha nem sír, akkor ne etesd meg, inkább virassz át pár hetet. Hamar megszokja a kis gyomra a tápszert és utána azért kel. Én 13 hónapos koráig minden éjjel szoptattam, mert megszokta, aztán ringattam, de nem adtam neki, és 1 hét után már nem is kérte, ha megébredt visszaaludt. Aztán mivel hajnal fél6-kor már nem akart visszaaludni, elkezdtem neki hajnalban tápszert adni, és visszaaludt. Ebből is az lett, hogy gyakrabban ébredt, és ha 3 után ébredt meg, tápszer nélkül már nem akart visszaaludni. 20 hónapos volt, amikor ezt is beszűntettük, és rá egy hétre átaludta az éjszakát. Sírni ne hagyd, ringassátok felváltva a férjeddel, de ha minden kötél szakad etesd meg, majd leszoktatod róla, de az is lehet, hogy rá sem szokik :) Kitartás, egyre könnyebb lesz
2013. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!