Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mossatok a babatok...

Hogy mossatok a babatok fogat, es hany honapos kortol?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
4 hónaposan jött ki neki az első, onnantól. Akkor MAM-os fogmosó nyuszival dörzsöltük át, kb. 8 hónapos korától (akkor már 6 foga volt kint teljesen) neki való Elmexet használunk, puha sörtéjű fogkefével. Kb. egy éves kora óta maga dörzsöli át egészen ügyin, persze még mindig utómosom én is, most 20 hónapos, 16 foga van.
2014. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De bevizezed a fogkefet,ra a pasta,es nincs oblites?
2014. jan. 6. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is az első fogtól (7 hó) mostuk - bár először csak ő rágta a fogkefét esténként fürdés közben, de amikor már vagy 3 foga lett, jobban átvettük az irányítást. Kb. egy éves korától meg napi kétszer mossuk a fogát, korának megfelelő méretű gyerekfogkefével, lenyelhető fogkrémmel (Nenedent).
2014. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még nem mosom neki.

Pár hónapja már van 5 foga, most jött ki a 6.

Néha átdörzsölgetem neki gyerekfogkefével, de összeszorítja a száját, ha odaadom a kezébe, akkor meg csak rágcsálja.

Még csak 13 hónapos, ha picit idősebb lesz majd jobban megérti mire jó ez.

Addig is fürdés közben látványosan élvezve fogat mosok mellette, hogy lássa milyen jó dolog ez.

2014. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9 hónaposan jött ki az első két foga,puha szilikonos,ujjra húzható nuk-os fogkefével és fogkrémmel mosom neki,a végén átveszi és rágcsálja.Ha lesz több foga akkor veszek neki valamilyen gyerekfogkefét.
2014. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleinte ujjra húzható szilikon "fogkefét" használtam. Nemreg vettem egy aranyos Mam-os fogkefét. Nagyon pici gyerek elmex fogkrémet használok, megdörzsölöm, de még csak 14 hónapos, tehát nem öblöget.
2014. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor kell elkezdeni a fogmosást, amikor van mit mosni, tehát ahogy kibújik az első fog. Bár én már előtte is adtam a kezébe ilyen dörzsis tanuló fogkefét, hogy szokja, azt rágcsálta az ínyével.

Amikor kijött az első foga, ujjra húzható szilikon fogkefével mostan a fogát és tettem rá egy nagyon pici Nenedent (fluoridmentes) fogkrémet.

2014. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!