Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mossátok a fogát? 14...

Hogyan mossátok a fogát? 14 hónapos lányom fogát egyszerűen nem tudom megmosni. Állandóan elrántja a fejét, megrágja a fogkefét, összeszorítja a száját, stb.

Figyelt kérdés
Milyen gyakran, és milyen technikával? FEL-le, vagy oldalra, Ezt is leírnátok? Nekünk elektromos van, de neki nem akarok azt venni.
2012. febr. 26. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 10 hónaposan kezdtuk a fogát mosni, mert akkor volt neki 3. Amíg csak babafogkefét használtunk, fogkrémet pedig nem nálunk is a fent leírt tünetek voltak. :)

kb 1 hónap után meguntam, és vettem neki babafogkrémet egy ismerős ajánlására. (a gyerekek egyidősek és náluk gyönyörűen működött a fogmosás)

Azóta mint a kisangyal mossa a fogát. :) Persze nagyon pici fogkrémet teszek neki, épp csak a sörték hegyén látszik egy picit.

Először magának szokta "mosni", persze rágcsálja a fogkefét, stb. aztán elkérem a fogkefét és utána mosom neki. Nagyjából ugyanolyan mozdulatokkal, mint a sajátomat... már amennyire kézre áll... :)

Ilyen korban még nem az a lényeg, hogy a mozdulatokat tökélyre vigyük, hanem az, hogy megszerettessük a fogmosást. Idővel tökéletesedik a módszer is. :)

Ebben segít a babafogkrém, mert az nekik készült, finom ízesítéssel. Csak arra kell figyelni, hogy ne nagyon nyelje le. Vagy legalábbis minimális mennyiséget.

2012. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt válaszoltam a napokban valakinek:

16 hónapos a kislányom. én vettem egy újra húzhatósat azt használom egyenlőre fogkrémnélkül.fürds közben mosunk fogat. úgy kezdem, hogy amennyire hagyja csak egy kicsit megdörgölöm, közben mondom neki, hogy jaj de szép fogacskád van mutasd meg, azt a legújabbat is mutasd meg, meg agyon dícsérem, hogy milyen ügyes vagy. ha ez megvan, akkor a kezébe adom a szilikonos tanúlófogkeféjét (már ő kéri)és közben én is megmosom a fogam addig, ő pedig utánoz, és nagyokat nevet amikor kiköpöm a vizet. és soha nem erőltetem neki, persze volt hogy megmostam akkor is ha nem akarta, de nem annyira vadul. félek én is, hogy nem eléggé lesz így tiszta, de attól meg még jobban félek, hogy ha erőltetem akkor meg utálni fogja a fogmosást. ha látod, hogy lepedékes neki, akkor adj a kezébe egy fél almát had harapja és az leszedi az összes piszkot a fogáról.

2012. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia én 1 éves kora óta mosom rendes fogkefével én is neki először nem nagyon engedte aztán én úgy csináltam hogy kértem hogy segítsen nekem megmosni a fogamt.És nagyo teteszett neki hog "sikálhatja"anya fogát.Utána mindig mondtam hogy köszönöm most én segítek neked hogy jó illata és tiszta legyen a szád.Háttal állítom magamnak és kezemre áll.Közbe sólok hogy nyissa nagyobbra csukja beljebb a száját játszunk közbe.Kezdettől fogva megtanítottam hogy öblítsünk mára 2,5 éves nagyon ügyes.Utána mindig mikor lemostam a fogkrémet rla oda adtam neki átpuculni a kezébe a keféjét,de nem engedem el a fürdőből nehogy száába tartva futás közbe elessen és letolja a torkán erre figyeljen mindenki oda!!!!Aztán kezet mosunk és mehet is dolgára.Játsz vele idő kell,mindig okosabb lesz mos szereték én is neki elektromosat venni.Amúgy nekünk is az va azt is oda dhatod a kezébe aztá fogod te is hogy mossa a te fogad
2012. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!