Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontottam? Már...

Nagyon elrontottam? Már totálisan kimerültem.

Figyelt kérdés
A kisfiam 9 hónapos, és akármit csinálok vele napközben, hajnal 3kor alszik el, nagy kínok árán. Szerintetek hagyjam a kiságyában? Nem éhes, nem szomjas, pelus tiszta, mégis kiabál, majd ha elaludt, 2 óránként minimum felkel. Olyankor cicin alszik vissza. Változtathatok ezen valahogy? Egyedül csak úgy alszik el, ha előtte 2 órát üvöltött az ágyában, közben néha megsimogatom, suttogok neki, de csak kiabál tovább...
2014. jan. 6. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Itt valami baj lehet... Nem normális hogy hajnal 3kor alszik el.

A kisfiam 9 hónapos, 3 óránként alszik 1 órát napközben, azaz 2x alszik napközben, fél 7kor fürdetés és 7kor, de legkésöbb 8kor alszik. Fogzásnál szokott éjszaka többször felkelni de elég neki egy kis tea és visszaalszik.

Hogy alakul egy napotok? Mennyit alszik napközben? A délutáni alvása meddig tart? Nem lehet hogy az a baj, hogy ha túl lépitek a 3-4 óra fennlétet, utána azért nem tud elaludni mert nagyon nyűgös és túl fáradt? Én mindig figyelem az órát.

2014. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy túlpörög, mert még csak el sem fárad, folyton mozog, mászik, áll, játszik. Reggel általában 9kor kel, szopik, játszik, majd 11 után kap tízórait, mert addig nem éhes,majd alszik fél órát, ebéd általában 1 és 2 között van, utána alszik kb 1 órát, uzsonna 4kor, játék, majd 7 előtt vacsora, 8 kor fürdünk, és el is alszik utána, de csak fél órára. majd felekl, és 3ig megy a matiné...Alig alszik valamit.
2014. jan. 6. 13:41
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Te kellesz neki, tedd magatok közé az ágyba, ha kell neki cici, csak odafordul. Anya testközelsége nyugtatja csak meg. Ne foglalkozz azokkal, akik azt ajánlják, hogy hagyd sírni egyedül a kiságyában, ez szívtelenség, és egyszerűen nem értem, miért hagyják magára a kisbabájukat némelyek. Érthetetlen. Azzal rontod el, ha magára hagyod a bajában! Két óra múlva belefárad, és azért alszik el. Szívem szakad meg ezekért a babákért. Nem kell még neki egyedül aludnia, nem kell még "nevelni", csak követni a szíved, és félrerúgni mindent, amit mások tanácsolnak. Kicsike még nagyon, neki csak te kellesz még este is! Majd fog változni, ahogy nő, ne aggódj.
2014. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de az a helyzet, hogy velünk alszik, csak ha már nagyon nem bírom, akkor rakom be az ágyába, hogy "majd elalszik", de ez nagyon ritka. Viszont, mikor mellettem van, és felkel éjszaka (olyan 11 körül) akkor nem sír, csak játszik, visszaaltatni nem tudom, játszik, amíg le nem fárad, majd üvölt, és nagy nehezen elalszik.
2014. jan. 6. 13:53
 5/15 anonim ***** válasza:
Hű szegények, és még sokszor én vagyok kiborulva. Nem szokott sötét lenni, amikor este felébred fél óra alvás után? Sokszor a sötétben félnek a kicsik nekünk is van a szobában éjjeli fény. Mondanám, hogy fáraszd le napközben jobban, de mocorognak ők eleget, attól jobban nehéz lefárasztani őket. Esetleg azt próbáltad már, hogy nem hagyod 9ig aludni, hanem mondjuk 7ig, legyen fenn többet nappal?... Van az ún. Rooibos nevezetű tea, ami nyugtató hatással van a babákra, vagy vannak homeos bogyók. Érdemes valamelyiket kipróbálni.
2014. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mit/mennyit eszik vacsira? Nem lehet, hogy éhes? Kisfiamnak is volt ennyi idősen ilyen időszaka, hogy megébredt éjjel. Akkor ő már tápszeres volt, evett egy adaggal és visszaaludt.
2014. jan. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Fogzás nemlehet?Hordozókendőt ajánlanám.nálunk is volt ez, s fogzás volt.Kendóban hordoztam max. fél órát és aludt, aztán letettem közénk.max 1-2 hó.
2014. jan. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy fogzás, mert nagyon eszi a kis kezét, de nem panaszkodik, mászkál, játszik, majd jön a hiszti, és a kínlódás az elalvással. Nem hiszem, hogy éhes, mert nem hajlandó enni, tápit nem adtam még neki, mert sok a tejem, szerintetek azt kéne? Lehet, hogy tartalmasabb, mint a tejem, és attól jobbat aludna? Mert este általában valamilyen főzeléket eszik, meg szopizik is még rá. Fürdés után olyan könnyen elalszik, van, hogy már öltöztetés közben, de éjfél körül kezdődik a buli...
2014. jan. 9. 01:28
 9/15 A kérdező kommentje:
ja, és mellém tettem, de ha megébred, cicin sem alszik vissza. :( Már kész vagyok, mint a matek lecke...
2014. jan. 9. 01:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem első lépében reggel fel kellene ébreszteni 7körül.Így az egész napotok előrébb kerül 2 órával.Az,hogy délelőtt alszik fél órát az bőven elég.Dél fél 1 fele az 1 óra is elég,de jobb lenne másfél 2.Délután egyáltalán ne aludjon,de nem is alszik ahogy írtad.Az,hogy felébred fél óra alvás után este azt nem értem.Minden esetre ha már addig el tudnátok jutni,hogy reggel hamarabb keltek és minden nap ébreszted és mindig ugyan abban az időben altatod,fürdeted,be fog állni.Üvölteni ne hagyd az ágyában,de ha csak úgy kiabál,beszélget ne vedd ki.Az én kislányom is 9 hónapos és néha előfordul,hogy éjjel felébred és beszélget magában 1-2 órát.Nem sír.Oda se szoktam menni,nehogy meglásson,mert akkor vége lenne az alvásnak.És szépen visszaalszik.Hát kitartást.
2014. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!