Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki csak azért adta...

Van, aki csak azért adta magánbölcsibe/családi napközibe a gyermekét, hogy legyen egy kis szabadideje?

Figyelt kérdés
21 hónapos a lányunk, és arra gondoltunk, hogy kipróbáljuk a magánbölcsit, mert nagyon nehézkesé váltak az itthon töltött napok. Dolgozni még nem megyek vissza, és csak délelőttökre járna, heti 3 napot. Meg tudják szokni ebben a formában?
2014. jan. 6. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem úgy állnák anyagilag, hogy muszáj visszamennem dolgozni, és itthon tudok maradni, akkor elgondolkodtam volna valami ilyesmiben. Én csak valami családi napközi félére gondoltam, és tényleg csak pár órára, és lehet nem is minden nap. Mert: bár jól elvagyunk itthon a fiammal, de látom rajta, hogy ez már kevés. Igényli az újat, a mást, a társaságot. Teljesen megváltozik, ha gyerekek közelében van. Jó fej, nagy dumás, örökmozgó 2 éves. Nem beszélve arról, hogy szerintem lassan kellene tanulnia egy másfajta rendszert is, nem csak azt, ami itthon van, és együtt alakítottuk ki.

De mivel nem mindegy, hogy 110 gyed, vagy 23(?) gyes, ezért kénytelen vagyok visszamenni dolgozni. Részmunkaidőre, meg ehhez hasonló nyalákságok itt nem igen léteznek, ez van!

2014. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én eleve csak gyest kapok, dolgozni akkor fogok elkezdeni, amikor meglesz a második diplomám is, jelenleg még ez van folyamatban. :) Mi is családi napközire gondoltunk, és mi is csak pár napra a héten, mert baromira unatkozik szegény néha (nem mindig), és jó volna ilyenkor egy olyan hely, ahol biztonságban eljátszhat, én meg addig mindennel elkészülnék itthon, vagy simán csak feltöltődnék picit, és mennék érte. Mivel augusztustól mindenképpen bölcsis lesz, ezért gondoltam, hogy a játszóházaknál (ilyenekbe járunk, nagyon szereti) jobb volna valami állandó, és talán ha most elkezdené, akkor szeptembertől már jobban bírná az egész napokat is. De sokan azt mondják, hogy ha fél napra megy, meg nem minden nap a héten, akkor nem tud beszokni, és sosem fogja megszeretni.
2014. jan. 6. 14:09
 3/8 porcukormókus ***** válasza:
100%
En biztosan vinnem, ha lenne ra lehetosegem. Es attol, hogy nincs benne rendszer (bar heti 3alkalom azert mar nevezheto rendszeresnek is), attol meg szeretheti eppen.
2014. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér. Ha úgy látod igényli és anyagilag is belefér, miért ne? Ez egyelőre még nem "kötelező", mint az óvoda, tehát ha azt látod, hogy nem szereti, nem akar menni, akkor még hagyhatod a dolgot augusztusig.

Az pedig, hogy nem tudja megszokni, szerintem nem igaz. Főleg, ha mindig előre megbeszéled vele, hogy ekkor és ekkor oda fogod vinni, ebéd előtt/után mész érte stb.

2014. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is ezt fogom tenni, heti két napban. Bár itthonról próbálok majd vállalkozást indítani, de akkor sem a normál munkahelyre megyek vissza. Ráadásul egyre jobban azt látom a lányomon is, hogy igényli a gyerektársaságot sokkal intenzívebben
2014. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2014. jan. 6. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Majdnem 4 éves volt a fiam, amikor magánoviba került (nem csanába). Van egy kistesója, ezért nem veszik fel az állami oviba, de mi szerettük volna ha már gyerekek közé kerül. Tapasztalatok:

- simán megszokja a heti 3*fél napot is, mi is úgy kezdtük,

- rendesen eszik, nem úgy, mint itthon,

- imádja, két hónap után ő kérte, hogy 5x mehessen, mint a többiek, de nem alszik még mindig ott,

- kinyílt, rengeteg mindent tanult, körbeugrálják őket, kézműveskednek állandóan (de ugye ez ovi már, nem bölcsi),

- hátrány: amióta jár, valami baja mindig van. Most azt hittem, hogy a karácsonyi szünet alatt ki tudom majd kúrálni, de nem sikerült. Jövő héten se mehet még oviba, pedig ő szeretne :(

De a lényeg. Ha megteheted és úgy gondolod, hogy ez mindkettőtöknek jó, akkor próbáljátok meg. De, szerintem egy 21 hónapos még ehhez kicsi (nálunk 19 a kisebb). Ha lehet választani, akkor inkább magánbölcsi legyen, mint csana.

2014. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat!


Pszichológus vagyok-leszek, és sokat olvastam a beszoktatási metódusokról, ezért arra gondoltam, hogy pár hétig-egy hónapig velem együtt járna egy magánbölcsibe (egy helyen ezt meg is engedik), utána megnéznénk, hogy hogy bírja, ha én eljövök. Ha nem megy, akkor nem gond, ha meg igen, akkor örülünk. Remélem, jól érzi majd magát! :)

2014. jan. 6. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!