Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fegyelmezitek (ha...

Hogyan fegyelmezitek (ha fegyelmezitek) 11 hónapos babátokat és hallgat rátok? Ha még nem, akkor mikor kezditek majd el?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan arra gondolok, hogy mondjuk rámolhatnéka van. Akkor mit tesztek?
2009. nov. 29. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha olyat csinál, ami ránézve veszélyes vagy kártékony, akkor határozottan, következetesen rászólok, hogy nem szabad.

Hacsak kupit csinál, akkor nem szólok rá.

2009. nov. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
NEm teljesen értem a kérdésedet, mármint hogy mi az a rámolhatnék: Ha arra gondolsz, hogy kipakol valahonnan mindenfélét, akkor egyszerüen máshová vinném, és mondanám, hogy nem szabad. Ha visszamegy, akkor még mielött újrakezdi ( de láthatólag akarja), ujra arrébb vinném megismételve, hogy nem szabad. A másik helyen oda adnék valami érdekes dolgot, de nem hagynám rá. Kitartásra szükség van, de idövel egyre könnyebb lesz.
2009. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván fegyelmezve van, mindig a maga korának megfelelően. Hogy mikor halgat rá, babája válogatja.

Lányom nagyon jól tudja, mit nem lehet, van amiben szót fogad, van amiben nem. Pl ha valahova nem nyúlhat, megérti, de ha az utcán elszalad, sosem áll meg, akárhogy szólok rá...

Ha rámolhatnékja van, rászólok, hogy nem szabad , ott a helye, és elterelem a figyelmét más játékra. Ha elveszi, visszatetetem vele a helyére, idővel maga tesz mindent a helyére.

2009. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem egy ekkora gyereknél tök normális, hogy szeret rámolni! Az én fiam is folyton lepakolja a szobájában a polcokat A lakásban a többi része "biztonságosítva" van. Fiókok ajtók lezárva stb. Én hagyom rámolni. Ha valami olyat szeretne megkaparintani ami nem neki való, - nálunk rendszeresen pld. a távirányítók - akkor csak rászólok, hogy ne-ne! Megérti, hogy nem szabad, de nem mindig akarja elfogadni. Ez egy türelemjáték!
2009. nov. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegnap 22:24-es: "de ha az utcán elszalad, sosem áll meg, akárhogy szólok rá" -ezt azért nem engedném, mert ilyenböl már sok baleset lett, a gyerek elszaladt és jött egy autó. Az utcán nem szabad engedni hogy elszaladgáljon, ez már felelötlenség.
2009. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!Kisfiam szintén 11 hónapos.Hú,az utóbbi időben kezdett igazán aktív lenni és egyre gyakrabban hangzik el a "nem szabad,mert...." mondat.Egyelőre így fegyelmezem.Viszont csak akkor,ha az adott dolog számára tényleg veszélyforrás és tényleg nem szabad csinálni.Biztosan tudja,hogy mikor tiltom,mert többször előfordult,hogy a rosszalkodás előtt rámnézett és halkan dünnyögte "nnnemm".Többnyire odafigyel,de csak ritkán "engedelmeskedik"...ilyenkor odamegyek és elviszem máshová,hogy mással foglalatoskodjon.

Különben hagyom kibontakozni,pakolászik,felfedezi a környezetét,szerintem ez így jó.

2009. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Érdekelt, hogy működik ez másoknál. Én is hagyom általában rámolni, de nem mindig. Ha túlzásba viszi, rá szoktam szólni határozottan és szinte mindig hallgat rám.

Amúgy van olyan, aki elveri babája kezét?

2009. nov. 30. 14:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdezem, mert elítélem vagy mert én így fegyelmeznék, csak érdekel, hogy van-e olyan, aki ezt tartja jónak.
2009. nov. 30. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!