Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Társaságban is ugyanúgy...

Társaságban is ugyanúgy fegyelmezitek a babátokat mint otthon? Ráüttök a kezére ha olyat csinál amit nem szabad?

Figyelt kérdés
Kicsit tanácstalan vagyok, de nem akarom megalázni sem de nagyon ráhagyni sem... 11 hós és annyira tudja h mi azamait nem szabad, pl. ha papírt v zsepit talál automatikusan nyújtja nekem mert tudja nem szabad, de azért azt vettem észre társaságban visszaél, mert tudja úgysem kap...
2009. máj. 14. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak szólj rá erélyesen. ha ugyanazt teszi, mint otthon, akkor úgyis tudja, hogy ezért mi szokott járni. egy csúnya szigorú nézés és hangsúly ugyanazt fogja jelenteni számára, mint ha rácsapsz a kezére, tudni fogja, hogy anya mérges ezért.

Így nem fogják azt mondani a társaságban esetlegesen az emberek, hogy na ez üti a gyerekét. mert sajnos az emberek ilyen rosszmájúak. általában azok, akiknek gyereke sincsen, és fogalma sem arról, hogyan tud egy gyereket leszoktatni rossz dolgokról...

2009. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyanugy viselkedem vele, mint itthon...mondjuk én nem ütök a kezére- 9hos és "nem" "nem szabad" "nincs" re ha hallja már ő is rázza a fejét- mosolyog huncutan és néha még próbálkozik- ekkor max elveszem a papirt, h ne kapja be. Játszik tovább mással.

2009. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is érti a nemet, de mosolyog és kacag egy nagyot és csinálja tovább. Én nem ütök a kezére, próbálom szigorúra venni a hangsúlyt, van amikor még jobban nevet. Ekkor megpróbálom neki elmondani, hogy anya most haragszik mert nem szabad...hát elég nehéz
2009. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Én úgyan úgy nevelem társaságban és itthon is.Ha valami olyat csinál amit nem szabad akkor rászolok ha 2-3 figyelmeztetés után se hagyja abba akkor finoman (úgy hogy ne fájjon) rácsapok a kezére, ésha még mindig nem ért akkor megy (ajárókába) büntibe.Máshol is így csinálom.Annyi hogy ott figyelek arra hogy azért ne legyek megalázó.

De a nagy anyám még így is rám szólt hogy nem lehet veréssel nevelni egy gyereket.Pedig csak rácsaptam finoman a kezére, nem is fájt neki.

2009. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!