Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkészíteni a...

Hogyan kell elkészíteni a tejpépet?

Figyelt kérdés

5hós a babám, most adnám neki először. A dobozon az áll, hogy 130ml vízhez 5 evőkanál pép. Én sokallom az 5 nagy evőkanálnyit. Púposan kell vagy csapottan? És olyan nagy kanállal amivel mi eszünk?


Köszönöm.


2014. jan. 7. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
En mindig ugy csinaltam h kiszedtem vmennyi pepet a talkaba es higitottam vizzel amig olyan tekbegrizes nem lett. Probaltam en is eleinte ahogy a dobozon volt de sose sikerult ertelmesre keverni. Meguntam igy csinaltam szemre. :-)
2014. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is szemre, állagra csináltam mindig, mert nekem sem lett soha úgy jó, ahogy a dobozon volt, valami mindig kellett hozzá, vagy víz, vagy por, fajtája válogatja. Arra figyelj csak, hogy ha áll egy kicsit, akkor még sűrűsödik, (viszont amikor kihül, akkor teljesen elfolyósodik, akkor már nem jó) Legalábbis amikkel nekem volt dolgom így működtek...
2014. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is mindig "ránézésre" csináltam, hogy olyan pépes legyen :)
2014. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

120 mili meleg vízhez keverek 4 evőkanál tejpép port.

Hagyom 1 percet állni, bedagad, s eheti is a baba.

A víz meleg legyen, be langyos, mert csak a meleg vízbe dagad be a pép.

Igen, azzal a kanállal, amivel mi eszünk, azzal kell mérni, nem púpos, nem csapottan.

2014. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor először csináltam, a dobozon irtak szerint csináltam és nagyon sűrű lett, a kisfiam nem ette szivesen. Azóta ránézésre csinálom hogy kb olyan állaga legyen mint az üveges ételeknek. Szóval ne legyen olyan sűrű hogy a gyerek fuldokoljon tőle.

Próbáld ki, elrontani nem tudod.

2014. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amit meghagy holnap még odaadhatom neki?
2014. jan. 7. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobtam mindig amit nem evett meg, így nem is mindig teljes adagot készítettem belőle. Már csak azért is, mert mint írtam, teljesen felhígult, amikor kihűlt...
2014. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!