Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Miért...

Mit csinálok rosszul? Miért nem hajlandó egyedül játszani?

Figyelt kérdés

16 hónapos múlt alányom, kicsinek is rettentő kis sírós, nyavajgós "örök elégedetlen" baba volt.

Valamennyit javult a helyzet, de egész nap mást sem hallok, csak anyaaaaaaa, anyaaaaaaaaaaaaa és semmi de semmi nem köti le. Nem érdekli a mesenézés, a könyv, az építő, ha két három ember van körülötte, akkor szépen elvan, de ha csak ketten, és én végezném a dolgom, akkor jön a visítás, és erről sehogyan sem lehet leszoktatni. Csak nyűglödik.

Akinek ilyen, vagy hasonló volt a babája, mikor javult a helyzet?? Vagy mivel lett jobb, mi segített??


2014. jan. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, vond be a takarításba, mosásba, teregetésbe, szóval a házimunkát együtt is játszhatjátok. Vagy adj neki kis feladatokat, hogy amíg te megpucolod a zöldséget, addig ő építsen egy olyan nagy tornyot amilyet csak bír, vagy tegye be a tiszta zoknikat a fiókba! :)

Az én lányom 1 éves, egész nap rajtam lógna, ha tehetné, de azért néha leteszem, és együtt pakolunk, vagy mosunk, teregetünk és közben éneklünk, tapsolunk, fogócskázunk, bújócskázunk éppen mit hoz a helyzet. :)

Az egyedüli játékot csak később kezdik el a gyerekek élvezni, ehhez viszont meg kell tanulniuk játszani. Ez hülyén hangzik, de igaz!

2014. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom 2 éves és egyszerűen ő sem tud eljátszani egyedül. Neki viszont az kell, h ott legyek a közelben és nézzem, ahogy játszik :) Nagy ritkán van olyan, hogy elnézegeti a könyvet v firkál, stb. de az az álatlános, hogy ott kell legyek és nézzem, mit játszik. Aztán vagy bevon vagy nem.

Pl. előfordult, h leültem játszani mellé és ő meg otthagyott. Bízom benne, hogy változni fog, így is sokmindenben változott fél év alatt is. Talán ezek a szokások is apránként kialakulnak.

2014. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk lassan 2,5 éves a nagylány. Nyár óta játszik el egyedül, addig ő is rajtam lógott. Nincs titok, egyszerűen elkezdett magában játszani. Amikor igényelte odaültem mellé, mi is együtt főztünk, mostunk, stb. Aztán csak azt vettem észre, hogy nem jön utánam, meglestem és játszott. :) Ő szereti a plüssöket, és azokkal beszélgetett, pelusozott, főzött, vagyis utánozta amit én szoktam csinálni. Nagyon édes! :) És ami szöveget lenyom mellé... :) Csak türelem, nemsokára nálatok is így lesz. :)
2014. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kislányomat három hónapos korától szoktattuk, hogy egyedül is játsszon. Igenis elvan egy akkora kicsi is szépen, leköti magát. Nagyon is élvezte, hogy szemügyre veheti a mackót, a babát a mittudomén mit. Ne vedd fel, hagyd, nyüglődj9n. Ez is csak hiszti. Ha most ahhoz szoktatod, hgoy ha ketten vagytok otthon, akármikor rajtad lóghat, mikor 3 éves lesz, WC-re se mehetsz majd üvöltés nélkül. Ezt tapasztaltam a szomszédnál.
2014. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!